NY Islanders – Tampa 1:4 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 5:4 (po pr.) | Pittsburgh – Detroit 11:2 (kon.)
Nashville – Philadelphia 5:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (po pr.)
New Jersey – Montreal 3:2 (4:3 po s.n.) | Toronto – Florida 5:2 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Colorado Avalanche
Pondělí 28.03.2022, 00:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (03:03:19)

Tři hvězdy utkání
    1. Cam Talbot (MNS) – 40 zákroků, úspěšnost 95,2%
    2. Ryan Hartman (MNS) – 1+1
    3. Mats Zuccarello (MNS) – 0+3.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Cam Talbot (MNS) – 40 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,2%, odchytal 59:54.
    Darcy Kuemper (COL) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 59:46.

Československá stopa v utkání
    Do dnešního zápasu nezasáhl žádný Čech či Slovák, Pavel Francouz sledoval zápas pouze ze střídačky!

Bodyčeky: 35– 35.

Je za námi dnešní duel dvou celků z horních pater tabulky. Z výhry se nakonec raduje domácí Minnesota, která o zisku dvou bodů rozhodla v prodloužení. Autorem vítězné trefy se stal útočník Kevin Fiala. Výrazný podíl na výhře domácích má také brankář Cam Talbot, jenž kapituloval pouze dvakrát a zlikvidoval čtyřicet pokusů Avalanche!

Wild tak pokračují ve skvělé formě, díky dnešnímu vítězství přidávají na svoji pažbu šestou výhru v řadě. Sedmý korálek může Minnesota navléci na svůj náhrdelník výher za dva dny, kdy přivítá Philadelphii. To Colorado svoji dnešní prohru může odčinit také v noci z úterý na středu, kdy zamíří na led Calgary Flames.

60:15 Kevin FIALA - 3:2

60:15
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Byli jsme svědky pouhých patnácti sekund prodloužení. Na konci přesilovkové kombinace domácích stál KEVIN FIALA, který tak rozhoduje o výhře Minnesoty! Asistence: Mats Zuccarello a Joel Eriksson Ek.

60:01
    Domácí si do prodloužení přenášejí ještě více jak minutu a půl dlouhou přesilovou hru.

60:01

Během třetí části hosté nejprve zvládl po brankách Nazema Kadriho a Mikka Rantanena otočit stav. Domácí se však nevzdali a gólem Ryana Hartmana opět srovnali skóre. Rozuzlení dnešního zápasu jsme se tedy nedočkali ani ve třetí části, a tak nás čeká prodloužení!

60:00

59:52
    Po rychlé kombinaci celé přesilovkové formace pálil bez přípravy Hartman. Domácímu útočníkovi však kotouč poskočil, a tak ho nedokázal trefit dobře.

59:35
    Erik Johnson poslal krosčekem na mantinel svého bývalého spoluhráče Josta, domácí čeká početní výhoda, kterou pokud nevyužijí, tak si jí odnesou do prodloužení.

59:35
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Erik Johnson – 2 min., krosček).

58:40
    Šikovnou otočku předvedl MacKinnon, Talbot jeho střelu vyrazit betonem.

58:00
    Oba celky již hrají především na jistotu, ani jeden z nich nechce těsně před koncem přijít o všechny body.

57:10
    Pozornost Kuempera vyzkoušel od modré Spurgeon, hostující brankář připraven.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 39. Kaprizov (Hartman, Zuccarello), 55. Hartman (Zuccarello, Dumba), 61. K. Fiala (Zuccarello, J. Eriksson Ek) – 47. Kadri (Compher, D. Toews), 51. Rantanen (Burakovsky, Kadri)

Minnesota Wild: C. Talbot (M.-A. Fleury) – Spurgeon, J. Middleton, Dumba, J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Deslauriers, Jost, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen, MacKinnon, Ničuškin – Compher, Kadri, Burakovsky – L. O'Connor, N. Sturm, Newhook – Aube-Kubel, Helm, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Hanson, Markovic – Knorr, Kovachik

Diváci: 19 140