Buffalo – Nashville 4:3 (kon.) | Tampa – Chicago 5:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 0:3 (kon.)
Detroit – Ottawa 2:5 (kon.) | Edmonton – St. Louis 6:5 (po pr.) | Seattle – Vegas 2:5 (kon.)
Arizona – Anaheim 0:5 (kon.) | New Jersey – Florida 6:7 (po pr.) | Colorado – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Arizona Coyotes
0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Anaheim Ducks
Sobota 02.04.2022, 04:30 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké sobotní ráno. (07:19:30)

Hity: 39:19

Zápas je za námi, Anaheim slaví vítězství 5:0 na ledě Arizona, stejně jako ukončení své šňůry jedenácti porážek. První tři branky zápasu padly v prvních deseti minutách první třetiny a bohužel vyhnaly z branky Karla Vejmelku. Zejména první dva góly šly určitě na jeho konto, když ho překonali střelami, na které dobře viděl, Isac Lundeström a Gerald Mayhew. Poté předvedl parádu zvanou "Michigan" Trevor Zegras a to už byl Vejmelka vystřídán za svého krajana Josefa Kořenáře. Ve druhé třetině Kořenář předvedl několik důležitých a povedených zákroků. Z dosahu mu unikl jen jeden puk, to když na něj vypálil Cam Fowler. Ve třetí třetině padla také jedna branka, z dorážky z předbrankového prostoru se prosadil svým druhým gólem v utkání Isac Lundeström. V závěru zápasu jsme viděli také dvě bitky a větší strkanici před brankou Arizona, který vyústila v osobní desetiminutové tresty pro Jaye Beagla a Phila Kessela.

Střely na branku ve 3. třetině: 7:12.

59:23

59:04
    Arizona vyhodila kotouč až ke Stolarzovi a její dlouhé oslabení už se chýlí ke konci, stejně jako celý zápas.

58:41
    Hudson Fasching zakončoval zády k brance, ale tento pokus neměl naději překonat Stolarze.

58:04
    Domácí měli náznak přečíslení dva na jednoho ve svém oslabení, ale Nick Schmaltz nedokázal vystřelit ani přihrát.

57:52
    Jamie Drysdale tvrdě vypálil od modré čáry, ale Kořenáře nepřekonal a brankář Coyotes si poradil i s následnými dorážkami.

56:41
    Kořenář dokázal vyrazit nebezpečnou Shattenkirkovu střelu a za malou chvíli hosté ztratili útočné pásmo.

56:19
    Arizoně se povedlo vyhodit puk a dostane se ke střídání hráčů.

56:05
    Ke střele z levé strany natáhl obránce Cam Fowler, ale netrefil branku.

55:23
    Anaheim je v útočném pásmu a prakticky do konce třetí třetiny bude hrát v přesilovce.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 4. Lundeström (T. Terry, Šustr), 8. Mayhew (Comtois, Henrique), 10. Zegras (T. Terry, Fowler), 26. Fowler (Lundeström, Drysdale), 48. Lundeström (Aston-Reese, D. Grant)

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (10. Kořenář) – Mayo, Gostisbehere, Strälman, Dineen, Koljačonok, Capobianco – N. Schmaltz, Galchenyuk, N. Ritchie – Kessel, T. Boyd, J. Jeník – L. Eriksson, Beagle, Hayton – Carcone, Maccelli, Fasching.
    Trenér: Tourigny

Anaheim Ducks: Stolarz (J. Gibson) – Drysdale, Fowler, Shattenkirk, Vaakanainen, Šustr, Mahura – T. Terry, Zegras, Milano – Mayhew, Henrique, S. Carrick – Aston-Reese, Lundeström, D. Grant – D. Simon, Steel, Comtois.
    Trenér: Eakins

Rozhodčí: Walsh, Rank – Daisy, Deschamps

Diváci: 13 587