Newcastle – Wolverhampton 1:0 (kon.)
Newcastle United
1:0 (0:0)
Wolverhampton Wanderers
Pátek 08.04.2022, 21:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 32. kolo

Fotbalisté Newcastlu se zase vzdálili sestupovému pásmu, když v mimořádně slabém a pro diváky nelíbivém souboji zdolali gólem z pokutového kopu zoufalý Wolverhampton 1:0. Poražení si naopak výrazně zkomplikovali boj o evropské poháry, když po tomto kole zůstanou osmí.
    Do přestávky obě mužstva nevystřelila na bránu, ani nekopala roh. Úsek po změně stran přece jen na rozdíl od prvního poločasu nabídl aktivnější hru vepředu a také po jedné vyložené šanci na každé straně. Domácí podržel při Silvově střele Dúbravka, hosty naopak body zákrok brankáře Sá na Wooda, který následně z penalty nezaváhal. (22:58:59)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:13.

90+5

90+5
    Už vyloženě taktické střídání v mužstvu Newcastle United: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Jacob Murphy.

90+3
    Martin Dúbravka má bezpečně ve své moci Netův dlouhý nákop.

90+2
    V obraně Wolves už je logicky více mezírek, čehož využil Allan Saint-Maximin k dlouhému driblinku. Podařilo se mu zakončit a dokonce poprvé i trefit mezi tyče, pro slabý přízemní pokus se ovšem José Sá jen sehnul.

90+1
    Nad rámec základní hrací doby se nastavují 4 minuty.

90
    V domácích řadách to zašumělo, naštěstí pro Newcastle nedosáhl Pedro Neto ve skluzu na křížný nákop.

88
    Joelinton de Lira zachytil mizerně odvrácený míč přesně na velkém vápně. Pohotový, leč slabý pokus pod břevno José Sá snadno chytá.

88
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Sean Longstaff.

87
    Žlutou kartu dostává João Moutinho (Wolverhampton Wanderers).

86
    Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Fernando Marçal, přichází Rayan Aït-Nouri.

85
    Jonny Castro zkusil štěstí zpoza šestnáctky, Dúbravka však s pomalou střelou neměl na čáře potíže a jen nastavil připravenou náruč.

84
    Domácí se dostali do svěráku, Wolverhampton jim už několik minut vůbec nepůjčil míč.

83
    Dnešní utkání sleduje 52 164 diváků.

81
    Rohovému kopu se Newcastle celkem bez potíží ubránil.
    80. Jediný těžký zákrok Martina Dúbravky proti povedené střele Fábia Silvy

80
    Poprvé měl práci prakticky celý zápas nezaměstnaný Martin Dúbravka a hosté ho na švestkách nenachytali. Cundle ťukl míč na Fábia Silvu, jenž se prosadil v obklíčení a jeho krásnou střelu k tyči vyráží slovenský brankář jednou rukou na roh.

79
    Zvýšená snaha hostů vede k dobře sehrané akci. Fernando Marçal si vyměnil míč s čerstvým Netem a přes tři protihráče ho vyvezl do volného prostoru. Centrem nachází Fábia Silvu, který hlavičkuje slabě a především výrazně mimo zadní tyče.