Ottawa – Nashville 2:3 (kon.) | New Jersey – Montreal 4:7 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 3:0 (kon.)
Columbus – Philadelphia 1:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 5:3 (kon.) | Dallas – Toronto 3:4 (po pr.)
Chicago – Seattle 0:2 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:5 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 2:3 (kon.)
San Jose – Calgary 2:4 (kon.)
Chicago Blackhawks
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Seattle Kraken
Pátek 08.04.2022, 02:40 • United Center, Chicago • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:10:50)

Utkání sledovalo 18 677 diváků.

Česká a slovenská stopa

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 11:34

Trestné minuty: 2:8

Je dobojováno a hosté mohou začít slavit. Seattle uhlídal soupeře, který se i ve třetí třetině snažil o umazání ztráty, jenže domácím dnes opravdu nebylo přáno. Nejblíže gólu bylo Chicago v 54. minutě, kdy během chvíle za Grubauerem dvakrát zacinkala tyčka. No a tak přišel úder na druhé straně, v 59. minutě po Gourdeho přenechání puku skóroval Jordan Eberle a jak se za malou chvíli ukázalo, byl to gól poslední. Zápas skončil výsledkem 0:2 a Chicago připsalo šestou porážku v řadě. Je tak na sedmém místě Centrální divize s 59 body, Seattle je i přes výhru stále poslední v Pacifické divizi, vybojoval 52 bodů.

59:50
    Puk letí z pásma Seattlu tak šikovně, že to nebude ani zakázané uvolnění, tohle už hosté uhlídají.

59:29
    Stromeho teč skončila za brankou, Chicago pokračuje v závěrečném náporu.

58:59
    Definitivně rozhodnout mohl Kuhlman, od levého mantinelu však prázdnou branku netrefil.

58:30
    Lankinen je na střídačce, je tu power-play domácího celku!
    58:21 Jordan EBERLE - 0:2

58:21
    Seattle právě vstřelil branku!
    Navíc je tu úder hostů, který zřejmě rozhodne. Po přechodu do útočného pásma si od Gourdeho převzal puk JORDAN EBERLE, trpělivě vyčkal na nejlepší okamžik a poté vyslal přes obránce nechytatelnou střelu na Lankinenovu lapačku – 0:2. Asistence: Yanni Gourde, Riley Sheahan.

58:10
    Lankinen zatím nemá prostor pro to, aby opustil branku a Chicago mohlo zahájit power-play.

57:04
    Teď už musel Grubauer zasahovat, pokryl střelu z dálky, navíc krytou clonou domácích.

56:55
    Calvin de Haan pouze naznačil střelu, poté raději rozehrál do šířky.

55:57
    Nyní to byl Seth Jones, kdo zkoušel překvapit Grubauera, ten vyrazil puk do rohu.

55:26
    Caleb Jones se nedokázal zbavit obránce, aby pak mohl nahodit před branku, proto pouze posunul puk po mantinelu.