Montreal – Philadelphia 3:6 (kon.) | New Jersey – Buffalo 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Boston 4:0 (kon.)
Florida – Detroit 5:2 (kon.) | Carolina – Winnipeg 4:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:6 (kon.)
Minnesota – Vancouver 6:3 (kon.) | Tampa – Toronto 8:1 (kon.) | Calgary – Dallas 4:2 (kon.)
Los Angeles – Chicago 4:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 1:3 (kon.)
New York Islanders
3:6 (0:3, 1:2, 2:1)
New York Rangers
Pátek 22.04.2022, 01:35 • UBS Arena, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám vás u městského derby, protože nás v noci čeká bitva o New York, která tentokrát proběhne v domácím stánku Islanders, kteří ve své UBS aréně vyzvou svého rivala Rangers.

Zápas startuje něco málo po půl druhé ranní.

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Dobson, Chára, Greene, Aho – Wahlstrom, Nelson, A. Lee – Bailey, Koivula, Palmieri – Bellows, Barzal, Parise – Ross Johnston, Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Barry Trotz

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, B. Schneider, Braun – Kreider, Zibanejad, Vatrano – Copp, R. Strome, Panarin – Goodrow, Chytil, Lafreniere – Reaves, K. Rooney, Dryden Hunt.
    Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: MacDougal, Markovic – Apperson, Barton.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování patřilo domácím Ostrovanům, kteří ihned nahodili puk do svého útočného pásma.

00:33
    Nicméně Rangers si zde přebrali kotouč a následně zamířili do svého útočného pásma, kde od modré vystřelil Trouba a Varlamov má na svém kontě první úspěšný zákrok.

01:33
    Barzal se dostal do obrovské příležitosti, když ve středním pásmu dostal kotouč do jízdy a mířil na Georgijeva, jenž ho však vychytal svou lapačkou.

02:24
    Reaves zavezl puk do rohu útočného pásma Rangers, avšak zde čelil převaze a byl jen namáčknut na mantinel domácí obranou.

02:54
    Georgijev si připisuje další úspěšný zákrok, když na něj z pravého kruhu vystřelil Cizikas a střela zamířila přesně někam do výstroje hostujícího brankáře.

03:12
    Nebezpečno bylo naopak na druhé straně, když Zibanejad poslal puk před bránu na Kreidera, který však ve velké šanci napálil přesně beton Varlamova.

03:29
    Od modré čáry se odhodlal ke střele Pullock, ale Georgijev měl zcela odkrytý výhled, takže si připisuje další úspěšný zákrok.

03:43
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hostující hokejisté se dostali do rychlého protiútoku, kde nakonec Panarin z levé strany poslal velmi přesný pas na druhou stranu ANDREW COPPOVI, jenž okamžitou střelou našel mezeru ve výstroji Varlamova, a poslal tak Rangers do vedení! Asistence: Artěmij Panarin, Jacob Trouba.
    03:43 Andrew COPP - 0:1

05:05
    Aho zkoušel své štěstí s ránou od modré čáry, avšak střela domácího obránce ani nemířila mezi tři tyče hostující klece.

05:42
    Hunt obdržel přihrávku na útočnou modrou a následně od pravého mantinelu nahrával před bránu Rooneymu, avšak toho si pohlídala domácí obrana.

07:06
    Hosté se dostali do dalšího nebezpečného protiútoku, kde Strome hledal svou přihrávkou Panarina, avšak tento pas byl nepřesný.

07:48
    Rázem je to hned o dvě branky, když první střelu Coppa a dorážku Stroma ještě Varlamov vyrazil, ale kotouč se poté dostal do levého kruhu k Panarinovi, který místo střely nahrál přesně na hůl ANDREWA COPPA, jenž už jen musel trefit odkrytou domácí bránu! Asistence: Artěmij Panarin, Adam Fox.
    07:48 Andrew COPP - 0:2

08:51
    Islanders nyní pouze poslali puk na zakázané uvolnění a hra se tedy vrátí před jejich brankáře.

09:54
    Pullock to zkoušel od pravého mantinelu, ale Georgijev si prostor u své tyče pohlídal.

10:14
    Na druhé straně posílal Fox kotouč před bránu, kde hlídkoval Kreider, který jej následně tečoval, ale puk proletěl jen těsně vedle spojnice domácí klece.

11:06
    Strome pouze protečoval kotouč do útočného pásma Rangers, ale následně se za ním nikdo v bílém nežene, protože raději odešli střídat.

11:42
    Goodrow se po levé straně dostal do útočné třetiny, kde i následně vystřelil, ale jeho pokus skončil na lapačce Varlamova.

12:00
    Další ofenzivní akce Rangers končí nepřesnou přihrávkou a odpískaným zakázaným uvolněním.

12:33
    Nelson poslal puk na pravou stranu Leemu, který mu jej poté chtěl vrátit, ale skvěle zasáhl obránce Rangers Miller, jenž tento pas zastavil.

13:33
    Palmieri posílal puk před bránu Rangers, kam si najížděl obránce Aho, avšak na něho byl tento pas příliš dlouhý a kotouč skončil v rohu kluziště.

14:40
    Po hodně dlouhé době je hra přerušena, když Pullock od levého mantinelu nahodil puk přímo do lapačky Georgijeva, jenž si kotouč ponechal a následuje komerční přestávka.

15:24
    Vatrano se snažil v útočném pásmu dostat puk na Kreidera, avšak tento pas si pohlídala domácí obrana.

15:57
    Z levé strany se až k brankáři dokázal prodrat domácí Palmieri, avšak z bezprostřední blízkosti a velkého úhlu už Georgijeva nepřekonal.

16:28
    Barzal uháněl na Georgijeva, avšak měl na svých zádech některého z hráčů Rangers, který jej nakonec i poslal k ledu, ikdyž to zřejmě bylo hodně na hranici pravidel.

17:26
    Dobson možná nyní zbytečně z velkého úhlu střílel, když měl před bránou své spoluhráče, a tak se střela domácího obránce jen odrazila od betonů Georgijeva.

18:13
    ANDREW COPP kompletuje svůj čistý hattrick! Panarin skvěle u mantinelu zvládl svůj souboj, a tak následně nahrál na střed Coppovi, který ještě přihrál do pravého kruhu Stromovi, jenž mu poté vrátil touš před zcela prázdnou bránu a hostující útočník díky tomu překonal po třetí Varlamova. Asistence: Ryan Strome, Artěmij Panarin.
    18:13 Andrew COPP - 0:3

18:51
    Cizikas nyní musel u mantinelu podstoupit hodně těžký souboj s Zibanejadem, který jej rázně poslal na led.

19:39
    Rangers skvěle zapracovali se svým forčekingem, díky kterému ještě získali puk ve svém útočném pásmu, ale nahození Lindgrena od modré bylo následně nepřesné.

20:00

V první třetině tohoto městského derby jsme mohli vidět skvělou show hostujícího útočníka Andrewa Coppa, který za prvních dvacet minut stihl nastřílet čistý hattrick, a tak díky jeho brankám vedou Rangers nad Islanders jasným rozdílem 3:0.

20:24
    Vatrano v útočném pásmu přihrával Zibanejadovi, kterému však kotouč odskočil od hole.

20:37
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ostrovanům se hned v první minutě druhé části daří snížit na rozdíl dvou branek, když střela CHáry a od modré čáry byla před bránou sražena, kde ho poté Wahlstrom nahrál přímo před prázdnou BROCKOVI NELSONOVI, a ten už se nemýlil. Asistence: Joshua Bailey.
    20:37 Brock NELSON - 1:3

21:22
    A domácí jsou první brankou rozhodně povzbuzeni, když se na bránu Rangers hnal další útok a kotouč opět nebezpečně poskakoval kolem Georgijeva.

22:24
    Johnston měl nyní na své holi druhou branku domácích, když dostal křižnou přihrávku na pravou stranu, odkud vystřelil z první, ale Georgijev se parádně přesunul a střelu domácího hráče zastavil.

23:08
    Domácím nyní nevyšla jejich další rozehrávka a kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

23:18
    Kreider posílal puk před bránu na Vatrana, který jej dokázal tečovat, ale Varlamov se přesunul a zasáhl svým betonem.

23:51
    Beton Varlamova byl znova v akci, když jím tentokrát zastavil střelu Lindgrena od modré čáry.

24:52
    Strome chtěl zpoza klece nahrát Panarinovi, ale tento pas neprošel hned přes dvě domácí hokejky.

25:15
    Na druhé straně dostal Bellows přihrávku do druhé vlny, a tak se do toho opřel, ale poslal kotouč do výstroje hostujícího brankáře.

25:19
    Hned po vyhraném vhazování se k puku dostal Wahlstrom, který se svou rychlou střelou trefil spojnici hostující klece!

26:39
    Domácí chtěli vyhodit puk ze svého obranného pásma po mantinelu, jenže kotouč se odrazil mimo hrací plochu, a tak se po reklamní pauze bude vhazovat před Varlamovem.

27:36
    Islanders trochu uzavřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale domácí hokejisté si zde vypracovali pouze jednu zblokovanou střelu z hole Nelsona.

28:21
    Bailey si nabruslil do středu útočného pásma, odkud i následně vystřelil, ale jeho pokus letěl mimo tři tyče hostující klece.

28:50
    Palmieri dostal od Barzala přihrávku na pravou stranu a následně chtěl vrátit svému spoluhráči kotouč před bránou, ale Barzal na tento pas nedosáhl.

29:32
    Dlouhou přihrávku z hole Foxe Panarin pouze protečoval do útočného pásma, kde si kotouč přebírá brankář Varlamov.

30:11
    Georgijev si připisuje další úspěšný zákrok svou lapačkou, když jej z pravé strany vyzkoušel se svou střelou Bellows.

30:48
    Trouba dostal přihrávku na modrou, odkud i vystřelil a jeho pokus tečoval Rooney, avšak kotouč mířil mimo bránu Islanders.

31:46
    Vatrano obdržel od Kreidera přihrávku přímo na střed útočné třetiny, jenže jeho následná střela letěla hodně mimo bránu Ostrovanů.

32:12
    Domácí hokejisté se ze zámku první formace Rangers osvobodili vyhozením kotouče do středního pásma.

32:51
    Zatím sledujeme hodně "čistou" hru, když v utkání nebyl vyloučen jediný hráč.

33:17
    Strome doslova vletěl s pukem do útočného pásma, kde po levé straně přebruslil Cháru, avšak jeho následnou střelu zneškodnil Varlamov.

33:39
    Islanders následně jen vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se tedy vrátí před jejich brankáře.

34:33
    O kotouč se bojuje za bránou Islanders, kde je hned čtveřice hráčů z obou mužstev.

34:43
    A tak se nakonec hlavní rozhodčí na to příliš dlouho nevydržel dívat, přerušil hru a vhazovat se bude zřejmě v obranném pásmu Islanders.

34:58
    Ve středním pásmu zasáhl jeden z hráčů kotouč vysokou holí, takže hvizd rozhodčích opět přerušuje hru.

35:36
    Islanders sice vybojovali v obranném pásmu kotouč u mantinelu, ale domácí jej následně obloukem odevzdali zpět svému soupeři.

36:09
    Kreider z modré čáry přihrál do pravého kruhu Vatranovi, který chtěl vystřelit z první, jenže střela mu absolutně nesedla a kotouč skončil za domácí bránou.

36:54
    Tak je tu první vyloučení v utkání, když dvě minuty za nedovolené bránění dostává domácí Kyle Palmieri (NYI) a nutno dodat, že se domácím tento trest rozhodně nelíbí, protože se někteří hned sletěli na faulovaného Lindgrena.

37:45
    Rangers využívají přesilovou hru! Zibanejad poslal puk na modrou čáru k Foxovi, jehož svižnou střelou Varlamov vyrazil nešťastně pouze před sebe, kde byl připravený CHRIS KREIDER, který jej následně dorazil za záda domácího brankáře. Asistence: Adam Fox, Mika Zibanejad.
    37:45 Chris KREIDER - 1:4

37:57
    Wahlstrom vjel s pukem do útočného pásma, kde následně i vystřelil a jeho pokus skončil přesně v lapačce Georgijeva.

37:57
    Nicméně se poté kolem hostující klece strhal menší potyčka, po které nakonec dostávají dvě minuty za hrubost domácí Oliver Wahlstrom (NYI) a hostující Jacob Trouba (NYR).

38:15
    Při hře čtyř proti čtyřem se do velmi zajímavého zakončení dostal střelec jediné branky domácích Nelson, avšak jeho střela z pravého kruhu jen proletěla kolem brány Rangers.

39:08
    Tak ještě ve čtyřech na obou stranách se hosté vydali do útoku, když Fox poslal puk do středního pásma Panarinovi, který jej zavezl do útoku, kde nahrál na střed do druhé vlny RYANU STROMOVI, jenž měl před sebou dostatek prostoru a následně se svou střelou prostřelil Varlamova. Asistenec: Artěmij Panarin, Adam Fox.
    39:08 Ryan STROME - 1:5

39:39
    Miller si velmi dobře najížděl před bránu Islanders na přihrávku, která nakonec i přišla, ale domácí obrana si tohoto hráče pohlídala.

40:00

Ostrovanům se hned v první minutě druhé části podařilo vykřesat jiskřičku naděje, když se trefil Nelson, jenže na něj nikdo z jeho spoluhráčů následně nedokázal navázat, a tak si opět vzali slovo Rangers.

V posledních dvou minutách druhé třetiny se jim totiž díky dorážce Kreidera nejprve podařilo využít první přesilovou hru utkání. Následně se hrálo ve čtyřech na obou stranách a při této hře připsal už svou čtvrtou asistenci v zápase Panarin, který tentokrát našel Stroma, jehož střelu Varlamov pustil za svá záda.

Po druhé třetině tedy Rangers vedou nad svým městským rivalem zcela jasně 5:1.

40:22
    Miller poslal puk na pravou stranu Vatranovi, který chtěl přihrát Kreiderovi, avšak tento pas zastavil domácí Chára.

41:15
    Islanders mají ponechanou výhodu, takže si domácí hokejisté za malý moment zahrají svou první přesilovou hru v utkání.

41:45
    Ryan Strome (NYR) trochu přidržel Barzala, a tak za své počínání dostává dvě minuty na trestné lavici.

42:00
    Barzal zpoza klece nahrál Palmierimu, jehož střelu Georgijev ani nevěděl, jak zastavil, ale kotouč zůstal před brankovou čárou, ikdyž se domácí útočník ještě následně snažil dorážet, ale puk do brány nedostal.
    42:00

42:06
    Ostrované využívají přesilovou hru! Tak domácí hokejisty předchozí moment nemusí mrzet, když se přeci jen ve své početní výhodě prosazují vzápětí. Domácí vyhráli následné vhazování, kde se puk dostal na modrou k Dobsonovi, který přihrál křižně Barzalovi, jenž vrátil puk na střed BROCKU NELSONOVI, jehož následná střela prošla Georgijevovi jeho výstrojí. Asistence: Matt Barzal, Noah Dobson.
    42:06 Brock NELSON - 2:5

43:14
    Zibanejad vyzkoušel z pravé strany Varlamova, který jeho střelu vyrazil za svou klec.

44:06
    Panarin v útočné třetině hledal Coppa, kterému však kotouč přeskočil přes jeho hůl, a tak svou čtvrtou branku v tomto utkání nepřidal.

44:54
    Palmieriho střela byla zblokována hostující obranou za jejich bránu.

45:22
    Podobně si vedl na druhé straně Trouba, jehož rána se k bráně ani nedostala, když kotouč skončil na některém z bránících hráčů.

45:36
    Nyní si však už Varlamov úspěšný zákrok připisuje, když likviduje střelu z levého kruhu.

45:55
    Georgijev si jel pro puk za svou klec, který poté rozehrál přesně na hůl domácího Johnstona, jenž chtěl ihned přihrát před bránu, ale zde byli pouze obránci Rangers.

46:39
    Po nepřesné přihrávce Leeho na Baileyho se puk dostal na modrou k Pelechovi, který se svou ránou opět jen trefil některého z hráčů.

47:33
    Parise z levé strany skvěle našel Palmieriho, který si sjel na střed útočného pásma, ale Georgijev si následně proti střele domácího hráče velmi dobře povyjel a díky tomu i kotouč vyrazil mimo svou klec.

48:57
    Goodrow byl v útočné třetině dřív než kotouč, a tak je odpískán ofsajd.

49:22
    Kotouč nebezpečně poskakoval kolem brány Islanders, odkud jej nakonec museli odklidit domácí obránci.

49:59
    Hunt přímo před Varlamovem nebezpečně srazil nahození od modré čáry, ale domácí brankář na změnu směru ani příliš reagovat nemusel.

50:50
    Na druhé straně od modré čáry nahazoval Dobson a i zde chtěl některý z hráčů kotouč tečovat, ale neúspěšně, a tak Georgijev jen vyrazil puk do rohu kluziště.

51:38
    Panarin nahrával na střed útočného pásma Stromovi, který však nyní se svou střelou příliš otálel, čehož využila obrana Isles a obrali hostujícího hráče o puk.

52:08
    Barzal nahrál na levou stranu Parisemu, který to poté zkoušel z hodně velkého úhlu, ale jeho střela letěla mimo bránu Rangers.

52:37
    Wahlstrom nahrál do levého kruhu Bellowsovi, jehož následná střela orazítkovala tyčku hostující klece!

52:53
    Hosté šli poté do rychlého protiútoku ve třech proti jednomu, kde celou situaci vyřešili pěknou kombinací, když nakonec Lafreniere nahrál RYANU REAVESOVI, jenž už poslal puk za bezmocného Varlamova. Asistence: Alex Lafrenier, Barclay Goodrow.
    52:53 Ryan REAVES - 2:6

53:22
    Nicméně domácí vzápětí vstřelují svou třetí branku v zápase, když Chára udržel puk v útočné třetině a nahrál jej na levou stranu Dobsonovi, jenž poté velmi přesný křižným pasem našel JOSHE BAILYEHO, který prostřelil přesunujícího se Georgijeva. Asistence: Noah Dobson, Zdeno Chára.
    53:22 Josh BAILEY - 3:6

54:28
    Po menším zámku Rangers se domácím hokejistům podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

55:07
    Od modré čáry nahazoval puk Pelech a ikdyž kotouč letěl hodně mimo bránu, tak si jej Georgijev raději uzmul do své lapačky a přerušil hru.

55:39
    Hned dvě střely Rangers se nyní domácí obraně podařilo zblokovat, když krátce po sobě neuspěli Panarin a Miller.

56:19
    Pariseho střela byla těsně před Georgijevem tečována a kotouč poté jen lehce přeletěl bránu Rangers.

56:49
    Chára se svou ránou od modré trefil některého z bránících hráčů Rangers.

57:00
    Některý z domácích hráčů zahrál kotouč vysokou holí, a tak je kvůli tomu hra přerušena.

57:19
    Cizikas zkoušel překvapit Georgijeva střelou z hodně velkého úhlu a kotouč jen přesně zaletěl do lapačky hostujícího brankáře.

57:55
    Rangers jen podél mantinelu poslali puk podél mantinelu, a ten skončil až na zakázaném uvolnění.

58:28
    Bailey se snažil zakončit zpoza hostující klece, ale Georgijev byl u své tyče připravený.

59:00
    Právě se rozběhla poslední minuta tohoto utkání, ve kterém si Rangers kráčejí za další výhrou.

59:22
    Hra je ještě jednou přerušena, když byla jedna z přihrávek domácích ztečována mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

Je za námi městské derby mezi Islanders a Rangers, které jasně opanovali hostující hokejisté, kteří za svým vítězstvím vykročili rázně už v první třetině, ve které nastřílel čistý hattrick Copp.

Islanders sice následně zbraně nesložili, ale na jejich branky se Rangerům vždy podařilo nějak odpovědět. Svěřenci Gerarda Gallanta tedy nakonec odjíždějí z UBS arény s pohodovým vítězstvím 6:3 a připisují s v boji o první místo v divizi velmi cenné dva body.
    Rangers zapisují svou čtvrtou výhru v řadě!

3. Adam Fox (NYR) – 0+3

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:05:15)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 21. Nelson (Bailey), 43. Nelson (Barzal, Dobson), 54. Bailey (Dobson, Chára) – 4. Copp (Panarin, Trouba), 8. Copp (Panarin, A. Fox), 19. Copp (R. Strome, Panarin), 38. Kreider (A. Fox, Zibanejad), 40. R. Strome (Panarin, A. Fox), 53. Reaves (Lafreniere, Goodrow)

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, B. Schneider, Braun – Kreider, Zibanejad, Vatrano – Copp, R. Strome, Panarin – Goodrow, Chytil, Lafreniere – Reaves, K. Rooney, Dryden Hunt.

Rozhodčí: MacDougal, Markovic – Apperson, Barton

Diváci: 17 255