2:6 (0:2, 1:4, 1:0) Stav série: 1:2
HC SLOVAN Bratislava
sk Úterý 26.04.2022, 18:00Tipsport Liga (SR) play-off • Finále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

V Nitra aréne sa v utorok odohrá tretí zápas finále Kaufland Play off Tipos extraligy, pred ktorým je stav série vyrovnaný 1:1.
    Slovan vstúpil do finálovej série úspešnejšie a v gólovej prestrelke v prvom zápase zvíťazil 6:4. Po presvedčivých štyridsiatich minútach Slovan vyhrával už 5:2, Nitra však zdramatizovala záver stretnutia po dvoch góloch Bučeka. Corgoňom sa pri powerplay vyrovnať nepodarilo, navyše sa 66 sekúnd pred koncom trafil do prázdnej bránky Takáč a spečatil stav prvého stretnutia.
    Druhý zápas bol diametrálne odlišný ako ten prvý najmä z pohľadu počtu gólov. V prvej tretine diváci síce videli v sieti Corgoňov puk až dvakrát. Avšak pre zásah puku vysokou hokejkou a v druhom prípade pre dosiahnutie gólu rukavicou oba zásahy neboli uznané po porade s videorozhodcom. Na regulárny gól diváci čakali až do 52. minúty, kedy Buncis zužitkoval Bučekovu milimetrovú prihrávku na os klziska a strelou bez prípravy prekonal Windsora. Slovan síce 13 sekúnd pred koncom vyrovnal, avšak o víťazovi stretnutia na radosť mnohopočetnej skupiny fanúšikov spod Zobora rozhodol v predĺžení po 12. minútach Raskob.
    Či si Slovan vráti požičané alebo Nitra využije výhodu domáceho prostredia sa dozviete aj z nášho prenosu.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Honzík (O´Connor) – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Rais – Krivošík, Buncis, Buček – Sýkora, Rockwood, Holešinský – Bajtek, Hrnka, Tvrdoň – Varga, Baláž, Drábek – Múčka

HC Slovan Bratislava: Windsor (Peters) – Golian, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Gašpar, Harris, Takáč – Chalupa, Kytnár, Sukeľ – Belluš, Bezák, Šotek

Rozhodca: Stano, Štefik – Durmis, Kacej.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:16
    Takáč získal puk v strednom pásme a vošiel do útočného, lenže tam sa zabudol Gašpar – ofsajd.

00:56
    Bodák prihrával do dobrej príležitosti Tvrdoňovi, puk z jeho hokejky tesne minul bránu.

02:14
    Rais zbúral Chalupu pri mantineli, bolo to tvrdé, ale čisté.

03:37
    Tvrdoň sa chystal zakončovať spoza brány, výborne ho ale odtlačil Golian.

04:10
    Sám hráč medzi kruhmi, Tvrdoň dostal prihrávku, ale nemieril presne.

05:13
    Buček sa obtočil okolo Haščáka a vystrelil, o ňom pálil ešte aj Bodák a Krivošík clonil. Windsor zasiahol.

06:09
    Raskob rozohral na Vargu, ten ešte prihral na os Drábekovi. Nitriansky útočník netrafil bránu.

07:03
    Raisova strela z prvej letela mimo, Nitra je aktívnejšia, no zatiaľ nestrieľa presne.

07:40
    Výborná rýchla akcia Nitry s koncovkou Krivošíka, no zaskvel sa Windsor, ktorý jeho strelu vytlačil betónom.

08:31
    Baláž predviedol dlhé sólo, ktoré zakončil bekhendom do pripraveného Windsora.

09:20
    Šotek posiela puk o mantinel iba na zakázané uvoľnenie.

09:47
    Sukeľova ľahká strela príklepom, bezproblémový zákrok pre Honzíka.

10:15
    Chalupovu strelu zblokoval Raskob a vyráža dopredu.

10:38
    Z pravej strany sa k strele dostal Belluš, ale Honzík si pritiahol puk k sebe.

10:54
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., napadnutie).

11:13
    Domáci vyviezli puk, Baláž vystrelil mimo brány, no odrazený puk si Windsor takmer zrazil za bránkovú čiaru.

11:39
    MacKenzie naznačil strelu, no prihral Haščákovi do jeho typickej pozície na ľavom kruhu, Haščák z prvej trafil Honzíka.

12:35
    Slovan Bratislava dal gól!
    MARCEL HAŠČÁK to v tejto presilovke skúšal viackrát, a teraz po prihrávke MacKenzieho mu to už vyšlo. Trafil skulinku pri bližšej žŕdke, medzi betón a vyrážačku Honzíka.
    Asistencie: Matthew MacKenzie, Samuel Takáč

13:38
    Nitra to hneď roztočila pred hosťujúcou bránou, ale šance nepremenila.

14:56
    Varga pálil z odrazeného puku, puk bol tečovaný na ochrannú sieť. Buly pred Windsorom.

15:49
    Chalupova strela z otočky preverila pozornosť Honzíka, ten vyrazil puk na zadný mantinel.

16:39
    Takáč prihrával RASTISLAVOVI GAŠPAROVI medzi kruhy, nitrianska defenzíva bola úplne dezorientovaná, akoby prestala hrať a Gašpar to využil, prestrelil prekvapeného Honzíka.

17:42
    Nemcovu prihrávku zastavil Sukeľ, no Kytnár bol potom zastavený a do protiútoku prešiel Buček, lenže netrafil bránu.

19:03
    Dlho sa hrá bez prerušenia, zo strany na stranu.

19:43
    Honzík zachytil strelu Gašpara z uhla a musel prerušiť hru.

19:57
    Buncis si spracoval Krivošíkovi prihrávku vzduchom a stihol ešte pred klaksónom ohroziť Windsora. Ten zasiahol betónmi.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V Nitra Aréne je skóre po prvej tretine v neprospech domáceho tímu, ktorý prehráva 0:2. Presilovku využil Haščák, druhý gól hostí strelil Gašpar.
    Druhá tretina sa začne o 18:55.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:17
    Harris sa dostal úplne voľný k strele z ľavej strany, Honzík puk zastavil pravým betónom.

20:43
    MacKenzieho nastrelenie tiež zlikvidoval nitriansky gólman. Do druhej tretiny vstúpil aktívnejšie Slovan.

21:19
    Vitaloš oba nastrelil puk na zadný mantinel, Windsor puk na chvíľu prikryl lebo sa nepríjemne odrazil, no potom rozohral.

22:02
    Baláž sa kľučkami zbavil brániacich hráčov a dostal sa až do zakončenia po ľade, tesne však minul.

22:47
    Slovan vyhráva 3:0! Sersen potiahol puk z vlastnej tretiny, prihral ho Bellušovi, ktorý korčuľoval na pravej strane a vyčkával na vhodný moment prihrávky. Prihral do druhej vlny ADAMOVI BEZÁKOVI, ktorý využil brániaceho hráča a spoza neho vystrelil k pravej žŕdke, puk skončil v sieti.
    Asistencie: Martin Belluš, Michal Sersen

23:17
    Yogan vnikol do rozhodenej nitrianskej obrany, po jeho kľučkách zastal puk tesne pred bránkovou čiarou!

24:21
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bodák – 2 min., sekanie).

24:47
    Harris nastreľoval puk pred bránu cielene na teč, Rapuzzi sa však puku nedotkol, ten končí na zadnom mantineli.

25:05
    Slovan využíva aj druhú presilovku v zápase a vyhráva v Nitre 4:2. Harris prihral z pravého kruhu na modrú MATTHEWOVI MACKENZIEMU a jeho strela sa zastavila až v bránke, puk preplachtil popri ľavej žŕdke. Honzík mal aj zakrytý výhľad.
    Asistencia: Brant Harris

25:05
    Striedanie v tíme HK Nitra: z ihriska odchádza Honzík, prichádza O´Connor.

26:37
    Zdá sa, že Slovan zvláda dnešný zápas ukážkovo a s veľkou pohodou. Do konca tretej tretiny je však ešte veľmi veľa času, uvidíme, čoho sa dnes ešte dočkáme.

27:33
    Nitrianska defenzíva bola opäť rozhodená, hráči nestíhali korčuľovať a dostupovať k Slovanistom a tí strieľajú už svoj piaty gól. Takáč nabil na strelu z prvej MacKenziemu, jeho pokus tečoval za chrbát O´Connora WILLIAM RAPUZZI.

28:17
    Švarný sa snažil niečo s výsledkom urobiť, hru ale prerušil Windsorov zákrok.

29:47
    Nemec trafil iba Maiera, puk je opäť na hokejkách hosťujúcich hokejistov.

30:33
    Buček bol voľný, ale nedostal dobrú prihrávku, puk aspoň tečoval na zadný mantinel.

31:15
    O´Connor si poradil so zakončením Yogana. Nasleduje reklamná prestávka.

31:40
    Holešinský nabil Mezeiovi, jeho strela neprešla, zastavil ju Rapuzzi.

32:18
    Šotek vrátil puk Sukeľovi, belasí boli v prečíslení, Sukeľ zakončil do O´Connorovej lapačky.

33:43
    Valach preniesol hru na opačnú stranu klziska, kde bol Maier, trúfol si na kľučku, dostal sa až do zakončenia, O´Connor zasiahol.

34:25
    Takáč dostal prihrávku ešte na modrú, vrútil sa do pásma s pukom a ohrozil O´Connora. bekhendom.

35:00
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kytnár – 2 min., podrazenie).

35:32
    Nemec pálil, prestrelil bránku Slovana, chvíľu nato sa hostia oslobodili.

36:08
    V oslabení sa Slovanisti dostali do prečíslenia 3 na 1, prihrávka smerovala do druhej vlny, no brániaci hráč Nitry ju zblokoval a Slovan nezakončil.

37:37
    Nitra dala gól!
    Presilovka Nitre nevyšla, ale vynahradila si to o čosi neskôr. Dobrú individuálnu akciu predviedol Baláž, preštrikoval sa pomedzi hráčov a tým pripravil pozíciu pre RÓBERTA VARGU, ktorý sa ocitol sám pred bránou a prekonal O´Connora.
    Asistencie: Jozef Baláž, Ivan Švarný

38:04
    Slovan odpovedal za 27 sekúnd. Až štyria hráči Nitry sa nahrnuli bojovať o puk pri mantineli, vybojoval ho Rapuzzi a následne Yogan prihrával pred bránu, kde bol MARCEL HAŠČÁK úplne sám, O´Connora sa mohol spýtať, kam to chce. Zavesil do pravého horného rohu.
    Asistencie: Andrew Yogan, William Rapuzzi

39:35
    Buček uvoľnil Buncisa, ten si stiahol puk, no strelu mu zblokoval hráč pred ním.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine to vyzerá na vybavený zápas. Slovan úplne dominuje, trestá veľké chyby Nitry a po 40 minútach vyhráva 6:1.
    Tretia tretina sa začne o 19:49.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:43
    Chybu v defenzíve urobili aj Slovanisti, Varga zakončoval spoza brány po ľade, chybu nepotrestal.

41:57
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kytnár – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

Bodák má na tvári krv, odchádza na krátke ošetrenie do šatne.

42:24
    Nemec strieľal, Krivošík dorážal, ale puk mu úplne nesadol. Windsor zasiahol pri ľavej žŕdke a Slovan puk odpálil.

43:09
    Tvrdoň váhal, potom chcel ešte prihrať Hrnkovi, puk prešiel cez bránkovisko a skončil mimo brány.

43:37
    Holešinský vrátil puk Raskobovi, nitriansky obranca netrafil bránu.

44:10
    Raskob dostal prihrávku na pravý kruh, kde mal veľmi veľa priestoru, no ani z tejto pozície netrafil bránu.

45:01
    Rockwood vrátil puk Krivošíkovi, jeho strelu Windsor vyrazil.

45:29
    Slovan dostal puk do stredného pásma.

45:50
    Holešinský si vytváral pozíciu na zakončenie, no v poslednej chvíli nechal puk za sebou a Slovan sa oslobodil.

46:15
    Gachulincova rana od mantinelu donútila O´Connora k zákroku, ale nejednalo sa o nič vážne.

47:23
    Buček bol v príležitosti po prihrávke Buncisa, puk ale prešiel po ľade mimo ľavej žrde. Nitra zvýšila aktivitu, snaží sa aspoň skorigovať skóre.

48:24
    Švarného strelu ukryl Windsor v lapačke. Hráči sa do seba pustili, ale zaobíde sa to bez vylúčenia.

48:29
    Windsor doslova skočil po puku a opäť prerušil hru.

48:48
    Harris vytvoril dobrú pozíciu Takáčovi, keď sa belasí dostali do prečíslenia, Takáč však z prvej netrafil bránu.

49:22
    Rapuzzi hýril aktivitou a svojim dôrazom sa dostal až ku koncovke, aj keď to spočiatku tak nevyzeralo, že by sa mohol dostať k puku.

49:49
    Buček v šanci, no čo mu inokedy padá, dnes nepadlo.

49:50
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Sersen – 2 min., sekanie).

50:24
    MacKenzie zastavil Nitranov a oslobodil svoj tím.

51:16
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Beňo – 2 min., vrazenie na mantinel).

51:22
    Slovan opäť posiela puk cez všetky čiary.

51:49
    Nitra v presilovke 5 na 3 pekne vykombinovala obranu Slovana, Nemec prihral na druhú stranu Bučekovi, ten pred bránou našiel ADAMA ROCKWOODA a jeho koncovku si Windsor zrazil do brány.
    Asistencie: Samuel Buček, Šimon Nemec

52:53
    Opäť si to Nitrania pekne prihrávali krížom cez pásmo, no Holešinského strela minula cieľ.

53:48
    Ďalšia koncovka domácich. Zblízka zakončil z prvej Varga, Windsor sklepol betóny a úspešne zasiahol.

54:37
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Švarný – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

55:33
    Slovanisti sa usadili v útočnom pásme, Haščák nestrieľal, prihral pred bránu Harrisovi, ktorý sa z otočky nepresadil.

56:51
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kytnár – 2 min., sekanie).

57:25
    Holešinský strieľal spoza Maiera, nie máry pokus, no Nitra dlhšie pásmo neudržala.

59:01
    Kytnár sa vrátil z trestnej lavice a išiel s pukom na bránu, no potom ho zabudol za sebou a nevystrelil.

Slovan dnešný zápas zvládol s prehľadom, v Nitre dominoval a zvíťazil 6:2. V sérii sa ujal vedenia 2:1. Zajtra sa hrá v Nitre znova, úvodné buly je na programe o 18:00. (20:28:10)

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 38. Varga (Baláž, Švarný), 52. Rockwood (Buček, Nemec) – 13. Haščák (MacKenzie, Takáč), 17. Gašpar, 23. Bezák (Belluš, Sersen), 26. MacKenzie (Harris), 28. Rapuzzi (MacKenzie, Takáč), 39. Haščák (Yogan, Rapuzzi)

HC SLOVAN Bratislava: Windsor (Peters) – Golian, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Gašpar, Harris, Takáč – Chalupa, Kytnár, Sukeľ – Belluš, Bezák, Šotek

Rozhodčí: Stano, Štefik – Durmis, Kacej