NY Islanders – Washington 5:1 (kon.) | Boston – Buffalo 5:0 (kon.) | Ottawa – Florida 0:4 (kon.)
Carolina – New Jersey 6:3 (kon.) | Columbus – Tampa 5:2 (kon.) | Minnesota – Calgary 3:2 (po pr.)
Colorado – Nashville 4:5 (0:1 po s.n.) | Edmonton – San Jose 5:4 (po pr.) | Vancouver – Los Angeles 3:2 (po pr.)

2. Elvis Merzlikins (CBJ) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%
    3. Cole Sillinger (CBJ) – 1+0 (03:47:07)

Je rozhodnuto. Poslední třetina přinesla nakonec až čtyři branky. Už v úvodní minutě se trefil Roslovic a dal tak Columbusu již dvoubrankové vedení. V 50. minutě už na 4:1 navýšil Bjorkstrand. Tampa pak snížila po Perryho teči při risku bez brankáře, ale poslední slovo měl Peeke, který zaznamenal trefu do prázdné branky.

58:09 Andrew PEEKE - 5:2

58:09
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak nyní už je rozhodnuto! ANDREW PEEKE získal kotouč ve svém pásmu a krásným obloučkem ho vyhodil až do branky Tampy Bay Lightning. Bez asistence.
    56:54 Corey PERRY - 4:2

56:54
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hosté snižují při hře bez brankáře! Stamkos nahazoval kotouč ze strany, těsně před brankou ale tečoval kotouč COREY PERRY a tak je stav 4:2. Asistence: Steven Stamkos a Victor Hedman.

56:24
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Jegor Činachov – 2 min., hákování.

55:06
    Ondra Palát se snažil propálit z první Merzlikinse, který ale dnes chytá opravdu skvěle.

54:47
    Cirelli vyhrál buly a dostal kotouč do držení. Sjel si tak až k brance a okamžitě prověřil gólmanovu pozornost.

53:42

53:01
    Johnson si parádně sjel na dorážku těsně před braku, ale kotouč se k němu nakonec nedostal.

52:40
    Černák se s ničím neobtěžoval a nepříjemného soupeře poslal tvrdě k zemi.

51:42
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Steven Stamkos – 2 min., podrážení.
    49:05 Oliver BJORKSTRAND - 4:1

49:05
    Autorem branky je OLIVER BJORKSTRAND, jenž nyní předvedl opravdu parádní samostatnou akci .Nejprve si s kotoučem obešel protihráče, následně postupoval až k brance a u ní vymetl víko. Bez asistence.

48:35

47:18

47:04
    Pěkná kombinace hostů při hře čtyř na čtyři skončila kombinací a zákrokem Merzlikinse.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 17. Voráček (K. Johnson, G. Carlsson), 31. Sillinger (Bjorkstrand, Kukan), 41. Roslovic (Bjorkstrand, Bean), 50. Bjorkstrand, 59. Peeke – 31. Kučerov (Hedman, Stamkos), 57. Perry (Stamkos, Hedman)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins – Peeke, Gavrikov, Bean, Kukan, G. Carlsson, Bayreuther – Voráček, Roslovic, Nyquist – Bjorkstrand, Sillinger, T. Sikura – Bemström, Danforth, E. Robinson – Meyer, Gaunce, K. Johnson – Činachov.
    Tampa Bay Lightning: Elliott – Černák, Hedman, C. Foote, McDonagh, Bogosian, Sergačjov – Kučerov, Stamkos, Palát – Colton, Point, Paul – Hagel, Cirelli, Killorn – Perry, Bellemare, Maroon.