NY Islanders – Washington 5:1 (kon.) | Boston – Buffalo 5:0 (kon.) | Ottawa – Florida 0:4 (kon.)
Carolina – New Jersey 6:3 (kon.) | Columbus – Tampa 5:2 (kon.) | Minnesota – Calgary 3:2 (po pr.)
Colorado – Nashville 4:5 (0:1 po s.n.) | Edmonton – San Jose 5:4 (po pr.) | Vancouver – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Minnesota Wild
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Calgary Flames
Pátek 29.04.2022, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z tohoto zápasu je to všechno, děkuji Vám za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou! (05:02:47)

Na utkání přišlo 18 490 diváků.

Kdo se postavil do brankoviště?: Cam Talbot (MIN) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost zásahů 93,94 %, odchytal 60:44
    Jacob Markström (CGY) – 22 zákroků, 3 OG, úspěšnost zákroků 88 %, odchytal 60:44

Česká a slovenská stopa: V utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání: 1. Frederick Gaudreau (MIN) 1+1
    2. Johnny Gaudreau (CGY) 1+1
    3. Nikita Zadorov (CGY) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 25:33; Zblokované střely: 14:7; Vyhraná buly: 27:21; Vyloučení v minutách: 8:4; Hity: 27:15

Hokejisté Minnesoty nakonec zvládli tento zápas. Ve třetí třetině se dlouho čekalo na gól. Až v 52. minutě se trefil Frederick Gaudreau, ale pak vyrovnal Lindholm v 58. minutě a zápas zamířil do prodloužení, ve kterém hrála Minnesota přesilovku a tu po deseti vteřinách využil Kaprizov a zařídil domácím vítězství.

60:44 Kirill KAPRIZOV - 3:2

60:44
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí využívají velmi rychle přesilovku a vítězí. Po vhazování v útočném pásmu začala Minnesota kombinovat a po jedné z přihrávek se puk dostal na pravý kruh ke KIRILLU KAPRIZOVOVI, který vypálil a puk propadl Markströmovi přes rameno a skončil za jeho zády. Asistence: Kevin Fiala a Ryan Hartman.

60:34
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Rasmus Andersson – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

60:19
    První střelu v prodloužení vyslal z mezikruží Kaprizov, ale trefil jenom výstroj Markströma.

60:01

60:00

59:32
    Gaudreau mohl Calgary trefit vítězství, jenže odkrytou bránu po nahrávce Lindholma vůbec netrefil!
    57:04 Elias LINDHOLM - 2:2

57:04
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Je znovu srovnáno! Do prostoru mezi kruhy si najel ELIAS LINDHOLM, jenž obdržel na hůl přesnou nahrávku a prostřelil Talbota. Tomu se ještě puk odrazil od vyrážečky a skončil v bráně. Asistence: Nikita Zadorov a Johnny Gaudreau.

55:27
    Fiala ujížděl sám s Boldym, ale místo přihrávky čekal, až bude Boldy v lepší pozici, a tak z akce nic nebylo a Fiala o kotouč přišel.
    51:59 Frédérick GAUDREAU - 2:1

Mateo

Branky a nahrávky: 27. Brodin (F. Gaudreau, Greenway), 52. F. Gaudreau (Boldy), 61. Kaprizov (Fiala, Hartman) – 23. J. Gaudreau (M. Tkachuk, Zadorov), 58. E. Lindholm (Zadorov, J. Gaudreau)

Minnesota Wild: Talbot – Kulikov, Brodin (A), Jo. Benn, Middleton, Goligoski, Merrill – Bjugstad, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek (A), Greenway – Duhaime, Jost, Deslauriers.
    Calgary Flames: Markström – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Toffoli, Backlund (A), Mangiapane – Coleman, Järnkrok, Dubé – B. Ritchie, Ružička, Lucic.

Rozhodčí: McIsaac, Sutherland – Cherrey, Gibbons.