Buffalo – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Florida 10:2 (kon.) | New Jersey – Detroit 3:5 (kon.)
NY Rangers – Washington 3:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 5:3 (kon.)
Toronto – Boston 5:2 (kon.) | NY Islanders – Tampa 4:6 (kon.) | St. Louis – Vegas 4:7 (kon.)
Minnesota – Colorado 4:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 3:1 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Seattle – San Jose 3:0 (kon.) | Arizona – Nashville 5:4 (kon.)

3. Tyson Jost (MIN) 1+0 (04:56:10)

Statistiky: Střely na bránu: 22-28; Zablokované střely: 12-15; Vhazování: 57%-43%; Hity: 26-14; Přesilové hry: 0/5-0/4; Trestné minuty: 27-32.

Minnesota porazila Colorado a i kdyby dnes nezískala ani bod, v prvním kole Stanley Cupu by měla proti St. Louis výhodu domácího prostředí, protože Vegas dnes přestřílelo právě Blues. Avalanche nenastoupili v úplně nejsilnější palbě, v letošní sezóně však vytvořili nový rekord organizace v počtu nasbíraných bodů během základní části (119). Oba týmy jsou v playoff. Konečný výsledek. Minnesota Wild 4 Colorado Avalanche 1.

59:28 Jordan GREENWAY - 4:1

59:28
    Minnesota právě vstřelila branku! JORDAN GREENWAY vyhodil puk z levé strany obranného pásma Wild a jeho oblouk doklouzal k levé tyči prázdné brány! Minnesota pečetí vítězství. Asistence: Jacob Middleton a Matt Dumba.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:28
    Joel Eriksson Ek mohl skórovat do prázdné brány poté, co Pavel Francouz zamířil na střídačku, jenže se mu to nepovedlo! Zakázané uvolnění.

56:36
    Hra byla přerušena a následuje komerční přestávka. Hra plynula v závěru utkání velice rychle. Wild vedou 3:1.

53:31
    Jacob Middleton se dostal na vrcholu mezikruží k odraženému kotouči a mohl definitivně rozhodnout, jeho bomba bez přípravy ale minula pravý horní roh.

52:49
    Nick Bjugstad zkusil vystřelit na levém křídle, jenže Pavel Francouz snadno zasáhl a hru přerušil. Stav 3:1.

51:39
    Erik Johnson vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho střela s příklepem minula vzdálenější levou tyč.

51:34
    Marc-Andre Fleury si snadno poradil s nahozením Avs od modré čáry a následuje komerční přestávka – 3:1.

51:06
    Matthew Boldy na pravém křídle vypálil od modré čáry a Pavel Francouz puk hokejkou vyrazil do rohu kluziště.

50:14
    Dnešní utkání sleduje 19261 diváků.

48:32
    Mikko Rantanen mohl skórovat střelou z bodu levého kruhu, když teď mířil do vzdálenějšího horního rohu brány, Marc-Andre Fleury ale vytáhl senzační semafor – 3:1! Komerční přestávka.

46:31
    Vyloučený Matt Dumba je nyní zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra Minnesoty, která stále vede 3:1.

46:00
    Samuel Girard zpytuje svědomí na trestné lavici poté, co fauloval ve středním pásmu. Dvě minuty za držení.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 1. Greenway (M. Foligno), 5. Jost (Kaprizov, Merrill), 24. Kaprizov (Hartman, Spurgeon), 60. Greenway (Middleton, Dumba) – 26. Kadri (Rantanen)

Minnesota Wild: M. Fleury (Talbot) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Kulikov, Merrill – Bjugstad, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Jost, Deslauriers.
    Trenér: Dean Evason

Colorado Avalanche: Francouz (Annunen) – E. Johnson (A), Girard, Manson, MacDonald, MacDermid, J. Johnson – Newhook, Lehkonen, Rantanen (A) – Kadri (A), Burakovsky, Aube-Kubel – Compher, L. O'Connor, Helm – Sturm, Cogliano, Meyers.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Jon Mclsaac. Čároví: Scott Cherrey, Bevan Mills

Diváci: 19261