USA – Švédsko 3:2 (kon.) | Česko – Slovensko 7:2 (kon.) | Finsko – Švédsko 3:0 (kon.)
Česko
7:2 (0:1, 6:0, 1:1)
Slovensko
Pondělí 13.06.2022, 01:30 • Bob Suter’s Capitol Ice Arena, Middleton • Mistrovství světa žen do 18 let • O 5. - 6. místo

S tímto konstatováním se s vámi loučím, přeji hezké dobré ráno. (03:52:29)

Češky si pohlídaly závěr zápasu se Slovenskem a po přesvědčivém vítězství 7:2 končí na mistrovství světa na 5. místě.

59:10
    Tak ještě jeden trest, odsedí ho Slovenka Janeková (SVK) za hákování.

58:00
    Trnková si vysunula do útoku a štiplavým pokusem pěkně protáhla slovenskou gólmanku.

57:31
    Bartáková vypálila zápěstím, Medviďová bez problémů chytá.

57:03
    Icing Slovenska.

56:45
    Češky jsou usazené v útočné třetině, nemusí jim vadit ani ne extra povedená kombinační hra v posledních minutách.

55:40
    Utkání už se jen dohrává, Češky si jdou pro páté místo.

54:50
    Šapovalivová ve střelecké pozici ještě hledala Pištěkovou, ta byla obsazená.

53:10
    Je vidět, že Slovenky zase trochu pookřály. Češky ale mají zápas pevně ve své režii.

51:38
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen se ještě jednou dočkaly i Slovenky! Nahození Hudákové tečovala v předbrankovém prostoru EMMA DONOVALOVÁ, jejíž přesilovkový zásah upravuje skóre na 2:7. Asistence: Nina Hudáková, Nikola Janeková.

51:27
    Slovenky si zahrají přesilovku, Mašková (CZE) se provinila podrážením.

50:15
    Medviďová teď nevěděla, kde má kotouč. Ten si mezitím tancoval na brankové čáře a už se po něm sápala Gruntová. Slovenky ji ale dobře odclonili.

49:38
    Česko právě vstřelilo branku!
    Česká exhibice pokračuje dál! Dubová teď ujela slovenské obraně do přečíslení dvou na jednu a naservírovala kotouč přesně na hůl PETRY MATĚJOVÉ, která pod přesunující se Medviďovou procedila puk do brány. Asistence: Adriana Dubová, Karolína Veverková.

48:16
    Nahození Trnkové vypadlo Medviďové z lapačky, slovenská brankářka si ho ale zpět přihrnula pod ní.

47:47
    Ofsajd českého týmu.

47:05
    Hotová si sjela na křižný pas od modré čáry až k levé tyči. Z nebezpečné pozice nakonec i zakončila, Medviďová se ale stihla přesunout.

46:32
    Kapicáková zpoza brány našla Fancovičovou, ta ale nepřekonala výbornou Hesovou.

45:40
    Ve třetí části tak trochu opadlo české tempo z úvodních dvou třetin, zápasu trochu chybí šťáva.

44:09
    Po nahození Gruntové uvízl kotouč ve změti těl před bránou, Medviďová si ho ale nakonec našla.

42:50
    Blichová tečovala nahození od modré čáry těsně před bránou, Hesová ale kotouč zkontrolovala pohledem.

41:52
    Bekhendový pokus Fancovičové si Hesová pohlídala.

41:26
    Puk mimo hřiště, vhazovat se bude po levici Medviďové.

40:25
    Branka neplatí, pokračuje se za stavu 6:1.

40:25
    Tak pozor! Češky slaví sedmý gól, nicméně sudí rozpažila a naznačuje konzultaci s videem. Poté, co Slovenky ztratily kotouč při vlastní rozehrávce, šokovala Vaníčková gólem při vlastním oslabení. Ještě se ale bude zkoumat průjezd brankovištěm české střelkyně, který situaci předcházel.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:17.

Střely na bránu: 33:8

Ve druhé třetině byl mezi mantinely k vidění podobný obrázek jako v úvodním dějství, s tím rozdílem, že Češky tentokrát byly v zakončení nekompromisní. Hned šesti brankami rozmetaly jakýkoli zálusk Slovenek na konečné 5. místo.

40:00

40:00
    Češky zahájí třetí periodu v početní nevýhodě, Pavlasová (CZE) obdržela menší trest za sekání.

39:33
    Tak ještě jedna povedená přesilovková souhra na závěr druhé třetiny. Šapovalivová prudkým pasem napříč útočným pásmem našla hokejku TEREZY PIŠTĚKOVÉ, od níž kotouč zamířil nechytatelně pro Medviďovou mezi tři tyče. Asistence: Adéla Šapovalivová, Tereza Plosová.

39:16
    Dobiášová (SVK) stíhala Šapovalivovou jen s pomocí hákování, za což dostává menší trest.

38:11
    Vaníčková se vysunula na hrot útoku a nakonec se zblízka dostala do zakončení. To Medviďová eliminovala.

37:43
    Slovenský icing.

36:25
    Další úspěšná akce českého dua P+P. Tentokrát se v pozici nahrávající ocitla Plosová, po jejíž nabídce TEREZA PIŠTĚKOVÁ vymetla horní kout slovenské brány. Asistence: Tereza Plosová, Andrea Trnková.

35:27
    Tomaštíková jela sama na bránu, tváří v tvář ale Hesovou nedokázala pokořit.

34:27
    Mazancová vystřelila mezi nohama obránkyně, žádný problém pro Medviďovou.

34:09
    Nepřesná rozehrávka českého týmu zapříčinila zakázané uvolnění.

33:25
    Pavlasová nabila Gruntová, té se ale z voleje nepodařilo překonat slovenskou brankářku.

33:02
    Nahození Maškové Medviďová s menšími problémy dokázala zneškodnit.

32:06
    Češky už v zápase o páté místo dominují. Další přesný zásah přidává členka čtvrté formace KAROLÍNA VEVERKOVÁ, jejíž milimetrově mířená rána z pravého kruhu zamířila do sítě s pomocí odrazů od obou tyči. Asistence: Petra Matějová.

31:53
    Skrytou ránu Veverkové dorážela Matějová těsně vedle.

30:48
    Slovenkám se sice trochu rozpadla hra, Medviďová v bráně ale dál exceluje.

29:27
    A najednou už je to o dvě branky. Medviďová vyrazila ránu Pištěkové jen do míst, kde číhala na gólovou dorážku ADÉLA ŠAPOVALIVOVÁ. Ta se v podobných pozicích nemýlí. Asistence: Tereza Pištěková, Tereza Plosová.

29:00
    Šapovalivová tečovala nahození Plosové z ostrého úhlu těsně před bránou, puk ale trefil jen Medviďovou.

27:40
    Mazancová vypálila po ledě, Medviďová pozorná.

27:09
    Střelu Gruntové Medviďová nadvakrát zkrotila pod svou rukavicí.

26:38
    Fancovičová se dostala ke střele bekhendem, puk ale orazítkoval je zadní mantinel.

25:13
    Češky otáčí průběh zápasu! Pištěková dostala kotouč před bránu, kde si ze všech nejdůrazněji počínalo její hokejové dvojče TEREZA PLOSOVÁ. Po její pohotové dorážce vede Česko 2:1. Asistence: Tereza Pištěková.

24:32
    Nahození Nemčekové od modré čáry viděla Hesová na poslední chvíli, přesto dokázala zasáhnout.

24:16
    Icing českých hráček.

23:00
    Matějová jela sama na bránu, v rozhodujícím okamžiku jí ale sklouzl puk z čepele.

22:16
    Je vyrovnáno! Medviďová po několika skvělých zákrocích nedosáhla na skrytou střelu zápěstím z hole MARKÉTY MAZANCOVÉ, která zaplula do pravého horního rohu slovenské brány. Asistence: Lucie Gruntová.

21:15
    Šapovalivová bekhendem poslala puk na slovenskou bránu, Medviďová vykopla špičkou betonu.

20:58
    Trnková vypálila příklepem po ledě, Medviďová předvedla jistý zákrok.

20:41
    Bartáková vnikla do útočného pásma podél levého mantinelu, pak vypálila přesně do rukavice Medviďové.

20:28
    Slovenky se rychle osvobozují.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:25.

Střely na bránu: 10:3

Asi není pochyb o tom, že Česky byly v první třetině lepším týmem. Slovenky však podržela skvělá Medviďová, která se po 15 minutách mohla se svými krajankami radovat z vedoucí branky. Tu dala v přesilové hře Ema Tóthová. Efektivnější Slovenky tak po dvaceti minutách vedou 1:0.

20:00

19:47
    Šapovalivová si došla pro faul, když její kličkovanou ukončilo až podrážení Nemčekové (SVK).

19:31
    Šapovalivová připravila solidní střeleckou pozici pro Trnkovou, ta pálila jen do Medviďové.

18:40
    Propagační nahození Gruntové nenadělalo Medviďové sebemenší problém.

17:37
    Hra je teď plná nepřesností.

16:50
    Malicka vypálila z levého kruhu, její rána však ztroskotala na slovenském bloku.

15:55
    Slovenky vedoucí branka povzbudila, Češky začínají na ledě hodně zmatkovat.

14:57
    Šok pro Češky! Po dominantní čtvrthodině hry musí kousat hořkou pilulku v podobě vedoucího gólu Slovenek. Bránící česká čtyřka nechala až příliš mnoho volného prostoru ke střele z mezikruží EMĚ TÓTHOVÉ, za jejíž přesnou střelou se Hesová jen ohlédla. Asistence: Barbora Kapicáková, Alexandra Mateičková.

14:48
    První přesilovka pro Slovenky, Veverková (CZE) odchází na dvě minuty ven za nedovolený zásah tělem.

14:20
    Fancovičová bekhendem rozvlnila jen boční síť.

13:48
    Slovenský výlet do útočného pásma nepřinesl nic nebezpečného.

12:20
    Vaníčková ztratila puk na modré a Štrbáková jen kvůli své momentální neobratnosti nevyrazila do rychlého brejku.

11:39
    Šapovalivová se ze strany řítila sama na slovenskou klec, její bekhendové zakončení ale Medviďová fantastickým způsobem zneškodnila.

10:57
    Hotová křižnou přihrávkou našla svou parťačku z obrany Pavlasovou, jejímu zakončení ale chyběla razance.

10:14
    I Slovenky umí pořádně zahrozit! Tóthová zpoza brány našla před Hesovou hlídkující Donovalovou, ta si však na českou brankářku nepřišla.

09:44
    Medviďová má kotouč pod betony, hra bude pokračovat po její pravici.

08:30
    Slovenky si české hráčky dobře hlídají a nedopřávají jim v přesilovce mnoho prostoru.

07:17
    Gruntová naservírovala kotouč před poloprázdnou klec Bartákové, té ale těžce nesedlo zakončení.

06:59
    Hotová od modré čáry vyprášila jen lapačku Laury Medviďové.

06:38
    Češky si zahrají první přesilovku, slovenská kapitánka Fancovičová (SVK) obdržela menší trest za podrážení.

06:08
    Malicka vystřelila přes obránkyni těsně nad.

05:33
    Střelu Hračové od levého mantinelu skryla slovenská brankářka ve své výstroji.

04:48
    Šapovalivová se dostala k zakončení zblízka, Medviďová je ale zatím perfektní.

04:08
    Nahození Hotové se od jedné z bránících Slovenek odrazilo do protipohybu Medviďové, ta musela tlačit puk očima mimo tři tyče. To se povedlo jen tak tak.

03:36
    Hesová před dotírající Tomaštíkovou raději přikryla kotouč a přerušila hru.

03:16
    Matějová se vysmýkla své obránkyni a rychlou střelou po ledě těsně minula.

02:30
    Češky jsou teď usazené v útočném pásmu, Slovenky ale brání dobře.

01:50
    Přízemní pokus Mazancové vyrazila Medviďová do rohu.

01:10
    Trnková od modré čáry sestřelila Kapicákovou, ta s bolestivou grimasou odbruslila na střídačku.

00:22
    První útočný výpad podnikly Slovenky, česká obrana však svým soupeřkám nedovolila vystřelit.

00:01

Češky budou v zápase favoritkami. A docela výraznými. Kromě toho, že se předevčírem přiblížily semifinále podstatně blíž než Slovenky, hovoří v jejich prospěch v předzápasových prognózách také fakt, že v otevíracím duelu celého šampionátu přetlačily hokejistky z pod Tater poměrem 4:0.

Spolu turnaj zahájily, spolu ho také zakončí. Poté, co Slovenky podlehly ve čtvrtfinále Kanadě 0:7 a Češky Švédsku 1:2, svedl osud jejich cesty opět dohromady, a tak se zápas o 5. místo na MS žen ve Spojených státech ponese ve znamení federálního derby.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 23. Mazancová (Gruntová), 26. Plosová (Pištěková), 30. Šapovalivová (Pištěková, Plosová), 33. Veverková (Matějová), 37. Pištěková (Plosová, Trnková), 40. Pištěková (Šapovalivová, Plosová), 50. Matějová (Dubová, Veverková) – 15. Tóthová (Kapicáková, Mateičková), 52. Donovalová (Hudáková, Janeková)

Česko: Hesová (Dalecká) – Pavlasová, Hotová, Trnková, Mašková, Vaníčková, Hračová, Narovcová, Slavíčková – Bartáková, Gruntová, Juříčková – Šapovalivová, Pištěková, Plosová – Mazancová, Brichová, Malicka – Matějová, Dubová, Veverková.
    Trenér: D. Andrašovský

Slovensko: Medviďová (Debnárová) – Stern, Janeková, Halušková, Mateičková, Krákorová, Macková, Štrbáková, Nemčeková – Plankenauerová, Fancovičová (C), Hudáková – Blichová (A), Dobiašová, Kapicáková – Tomaštíková, Tóthová, Donovalová – Jancsóová, Taricsová.
    Trenér: G. Sabolová

Rozhodčí: Malá (CZE), Novotná (CZE) – Chenaudová (SUI), Moleková (SVK)