Fulham – Liverpool 2:2 (kon.) | Bournemouth – Aston Villa 2:0 (kon.) | Leeds – Wolverhampton 2:1 (kon.)
Newcastle – Nottingham 2:0 (kon.) | Tottenham – Southampton 4:1 (kon.) | Everton – Chelsea 0:1 (kon.)
Everton FC
0:1 (0:1)
Chelsea FC
Sobota 06.08.2022, 18:30 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 1. kolo

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:16. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:12. (20:56:04)

Nesmírně rozvleklý duel úvodního kola Premier League trval s nastaveními obou poločasů 111 minut, přesto přinesl jedinou branku. V deváté přesčasové minutě úvodní půle ji dal z penalty Jorginho Frello a Chelsea veze z livepoolského Goodisonova parku tři body. Everton byl do přestávky pod tlakem, po ní vyrovnal hru, ale vyložených šancí dnes bylo k vidění pomálu.

90+11

90+11
    Domácí se skutečně po Grayově standardce z nějakých 35 metrů dostali k zakončení, Tarkowského slabá hlavička do rukavic brankáře Mendyho však byla jejich labutí písní.

90+11
    Žlutá karta pro Chelsea. Marc Cucurella umožnil svým faulem ještě poslední nákop do vápna a pokus o vyrovnání.

90+10
    Everton vhazoval od rohového praporku a u míče po faulu Chelsea zůstane.

90+9
    Poslední střídání zápasu na straně Chelsea. Střelce jediné branky Jorginha Frella nahradil mladík Conor Gallagher.

90+8
    Žlutou kartu právě za taktický faul na kličkujícího Pulišiće viděl Mason Holgate (Everton).

90+8
    Pulišić vypíchl míč riskujícímu Pickfordovi za velkým vápnem, stál však zády a cestu k bráně měl zatarasenou několika protihráči. Vynutil si alespoň faul a další cenné ušetřené vteřiny.

90+7
    Po Tarkowského faulu přiletěl do vápna Evertonu trestný kop, který si našel Broja, jenže hlavičkoval jen slabě do Pickfordových rukavic.

90+5
    Sterling přiťukl v brejku Brojovi a nabíhal si na narážečku, tu však výborně skluzem vystihl domácí Tarkowski.

90+3
    Na trávníku si poseděl s bolestivou grimasou Thiago Silva, nakonec nepotřebuje ošetření a po půlminutce vstává opět na nohy.

90+1
    VAR krátce posuzoval případnou ruku v šestnáctce Chelsea, kam vysoký míč propadl mezi Silvu a Jamese, ale k nedovolenému hraní nedošlo a hra pokračuje.

90
    Nastavuje se 10 minut, tedy tolik, o kolik byl natažen již i první poločas.

89
    Z tlačenice uprostřed pokutového území po rohovém kopu střílel přes hlavu daleko mimo Pulišić.

88
    Mason Holgate přerušil průnik aktivního nováčka Cucurelly za cenu již šestnáctého rohu.

87
    Hra pokračuje míčem rozhodčího, akci Chelsea rozehrává z vlastní půle Cucurella.