Rakousko – Česko 3:6 (kon.)
konec
Rakousko
3:6 (1:0, 2:3, 0:3)
Česko
Sobota 06.08.2022, 21:00 • Rogers Place, Edmonton • Reprezentace do 20 let
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Česká dvacítka zvládla přípravné utkání proti Rakousku vítězně, v gólově bohatém zápase slavila úspěch výsledkem 6:3. Rozhodovalo se v závěrečné dvacetiminutovce, do níž celky nastupovaly za vyrovnaného stavu 3:3. Svěřence kouče Rulíka poslal do vedení David Špaček, načež na rozdíl dvou gólů navýšil Jan Myšák a v závěrečných vteřinách ještě vylepšil český náskok Jakub Kos. (00:07:43)
   
  Konec zápasu.
   
  59:54
  Česko právě vstřelilo branku!
  Další úspěšná teč, Češi ještě vylepšují svůj náskok. Autorem nahození od modré čáry byl Tomáš Hamara, střeleckou listinu doplnil JAKUB KOS. Asistence: Tomáš Hamara.
   
  55:32
  Vyloučení v týmu Rakousko:
  Senna Peeters – 2 min., vražení na hrazení.
   
  54:59
  Česko právě vstřelilo branku!
  Česká dvacítka je velmi blízko vítězství. Ticháček posunul kotouč po modré čáře na Aleše Čecha, dělovku zdárně tečoval JAN MYŠÁK do sítě. Asistence: Jiří Ticháček a Aleš Čech.
   
  54:45
  Obránce Jiří Ticháček posunul kotouč do jízdy Janu Myšákovi, jenž s velkým přehledem přebruslil Preimla, mezeru mezi betony gólmana ale nenašel.
   
  52:05
  Čechy čtvrtý vstřelený gól nakopl a na ledě momentálně dominují. Od modré čáry střílel Štěpán Němec, Martin Ryšavý tečoval pouze do Wraneschitze.
   
  49:09
  Česko právě vstřelilo branku!
  Čši jsou znovu o krok napřed! Martin Ryšavý ještě neuspěl, když se sice pěkně prokličkoval až do zakončení, avšak gólman jeho pokus vyrazil. O dorážku se ovšem přihlásil DAVID ŠPAČEK a jeho rána již napnula síť. Asistence: Matouš Menšík a Martin Ryšavý.
   
  46:56
  V posledních okamžicích o sobě hodně dává vědět Jiří Kulich. Nyní se prezentoval pěknou přímočarou akcí, zakončení příklepem kryl gólman levým betonem.
   
  44:34
  Nechybělo moc, aby Rakušané dovršili parádní obrat. Leon Wallner se skvěle zorientoval na malém prostoru a vypálil do břevna.
   
  42:30
  Úvodní akce přesilová hry nevypadala vůbec zle. Po pěkně sehrané akci zakončoval od modré čáry Stanislav Svozil, dělovku schoval Wraneschitz ve výstroji.
   
  42:08
  Vyloučení v týmu Rakousko:
  Maximilian Preiml – 2 min., faul kolenem.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Češi ve druhé třetině svého soupeře znovu výrazně přestříleli, přesto je na cestě k vítězství čeká ještě spousta tvrdé práce. Svěřenci kouče Rulíka sice převážili misky na svou stranu, a dokonce odskočili do vedení 3:1, jenže když už se zdálo, že drží otěže pevně ve svých rukou, tak Rakušané skórovali dvakrát v rozmezí deseti vteřin. Oba celky jsou před závěrečnou dvacetiminutovkou na stejné úrovni.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:30
  Češi zkouší nové složení elitní přesilovkové pětice. Začátek vůbec nevyšel podle představ, Rakušané se snadno osvobodili.
   
  39:16
  Vyloučení v týmu Rakousko:
  Leon Wallner – 2 min., hákování.
   
  37:32
  Rakousko právě vstřelilo branku!
  Deset vteřin hrůzy pro české mužstvo! Martin Urbanek vyřešil přečíslení dvou na jednoho nahrávkou na OSKARA MAIERA. Rána na lapačku brankáře byla úspěšná, Rakousko vyrovnává na 3:3. Asistence: Martin Urbanek.

  Milan Huppert

  Branky a nahrávky: 16. Maier (Lackner), 38. Wallner (Lindner), 38. Maier (Urbanek) – 23. Urban (Kos, Menšík), 31. Ivan (Chmelař), 36. Gut (Kulich), 50. Špaček (Menšík, Ryšavý), 55. Myšák (Ticháček, Čech), 60. Kos (Hamara)


  Rakousko: Wraneschitz (Sommer, Pfarrmaier) – Urbanek, Sablattnig, Tialler, Reinbacher, Necesany, Hörl, Lindner, Preiml – Lackner, Wallner, Maier – Peeters, Scherzer, Dobnig – Hengelmüller, Auer, van Ee – Kramer, Wernicke, Geifes.
  Trenér: Philipp Pinter

  Česko: Bednář (Suchánek) – Š. Němec, Ticháček, Špaček, Svozil, Hamara, Čech, F. Němec – Myšák, Gut, Kulich – Chmelař, Szturc, Ivan – Hauser, Šapovaliv, Ryšavý – Kos, Menšík, Urban – Herčík, Měchura.
  Trenér: Radim Rulík