Lipt. Mikuláš – Poprad 8:4 (kon.) | Mountfield HK – Bratislava Capitals 0:0 (zruš.) | Litvínov – K. Vary 5:2 (kon.)
Vítkovice – Třinec 2:1 (po pr.) | Tábor – Jihlava 4:0 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 5:1 (kon.)
Vyškov – SHKM Hodonín 3:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Prešov 2:3 (kon.) | Děčín – Chomutov 2:8 (kon.)
Kladno – Motor ČB 7:2 (kon.) | Poruba 2011 – Jastrzębie 2:3 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Třebíč 2:3 (kon.)
Sparta – Slavia 3:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
JKH GKS Jastrzębie
Úterý 09.08.2022, 18:00 • RT TORAX ARENA • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přípravné zápasy se pomalu rozjíždí a v Porubě dnes začíná turnaj O pohár RT TORAX. Od 18:00 vyzve domácí Poruba polský celek z Jastrzębie.

Turnaj O pohár RT TORAX startuje 9. srpna právě tímto zápasem a poslední utkání je na programu v sobotu 13. srpna, kdy se Poruba postaví proti Prostějovu.

Účastnící turnaje:
    LHK Jestřábí Prostějov
    Re-Plast Unia Oświęcim

Porubští včera odehráli první přípravný zápas proti druholigové Kopřivnici. Skóre otevřel v čase 15:15 porubský Hudeček, o chvíli později dával na 2:0 Toman, necelých třicet vteřin před první sirénou zamířil pod horní tyč kopřivnický Gola. Do velké šance se v prostřední části hry dostal hostující Sluštík, který se snažil protlačit puk kolem tyče, ale domácí brankář byl na místě, na druhé straně se však podařilo dorazit kotouč do brány Střondalovi, a tak Poruba vedla 3:1. První dvě třetiny byly vyrovnané, v té poslední už však Kopřivnice na Porubu nestačila a domácí nasázeli dalších pět branek, postupně se prosadili Hudeček, Pavlík, Dluhoš, Barčák a Vildumetz. Domácí zvítězili 8:1 a připsali si první výhru v přípravě.

Jedno utkání má za sebou i Jastrzębie, které ve čtvrtek hostilo Frýdek-Místek. Právě frýdecko-místečtí hokejisté se během první dvacetiminutovky trefili dvakrát, nejdřív pálil Machala, druhou branku pak přidal Jobánek. Na začátku druhé periody vedl Frýdek o tři branky, domácího gólmana totiž překonal Vrdlovec. Jastrzębie se ale probralo a zásluhou Sinegubovse, Švece a Jansonse srovnalo na 3:3. Další gól padl ve 44. minutě a měl ji na starost frýdecký Havránek, o čtyři minuty později se o poslední branku zápasu postaral hostující Žůrek. Jastrzębie tak prohrálo 3:5.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Slíž) – Urbanec, Voráček, Kunst, Klimíček, Sedlák, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Šoustal, Střondala, Toman, Christov, Karafiát, Hudeček, Vildumetz, Gřeš, Vachovec, Hrníčko
    Trenér: Jiří Režnar

JKH GKS Jastrzębie: Balizs (Kieler) – Kostek, Viinikainen, Ševčenko, H. Jansons, Górny, Kameněv, Horzelski, Bryk – Urbanowicz, Freidenfelds, Švec, Kaleinikovas, Pavlovs, Sinegubovs, R. Nalewajka, Jarosz, L. Nalewajka, Blanik, Pelaczyk
    Trenér: Robert Kalaber

Rozhodčí: Rimmel, Hranoš – Janoško.

00:01

00:27
    Pavlovs zavezl kotouč za porubskou branku, jenže pak puk převzali domácí.

01:20
    Gřeš z pravé strany trefil pouze gólmana.

01:23
    Přihrávka rukou přerušuje hru.

01:42
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí zůstali v pásmu, několik hráčů se snažilo dorážet kolem tyče, pak se puk odrazil mezi kruhy, kde stál VÍT CHRISTOV, jeho střela proletěla pod horní tyč. Asistence: Jiří Karafiát.

02:46
    Šlahařova střela byla zblokována a na druhou stranu se vydávají hosté.

03:36
    Šlahař jel sám na Balizse, hostujícímu brankáři však pomohla tyč!

04:45
    Zakázané uvolnění Jastrzebie.

04:56
    Christov zavezl kotouč do pásma, kde přihrál Tomanovi, ten objel branku a mezi kruhy našel Střondalu, ten ale nemířil přesně.

05:49
    Domácí znovu kombinovali v pásmu. Z pravé strany to zkusil Kunst, jeho ránu ale Balizs vyrazil a k dorážce už se nikdo nedostal.

06:40
    Ševčenko vyslal od modré tvrdou střelu, ale Dolejš ji svým betonem bez problémů vyráží.

07:30
    Viinikainenova střela neprošla k bráně, hosté však stále drží pásmo.

08:06
    Lukasz Nalewajka si najel mezi kruhy, jeho pokus ale Dolejš schoval do lapačky.

08:40
    Jastrzebie začíná zpoza vlastní branky.

09:00
    Střela Jansonse proletěla hodně vysoko nad bránou.

09:42
    Další ránu Jansonse vyráží Dolejš betonem do rohu kluziště.

10:09
    Toman udržel pásmo, ale následná střela z otočky přesná nebyla.

10:39
    Zakázané uvolnění Poruby. Vhazování po pravé ruce Dolejše.

11:19
    Po střele Sedláka zaduněly betony Balizse.

11:55
    Před Šlahařem byla prázdná brána, jenže domácí hráč s číslem 21 nedokázal přihrávku Šoustala zachytit.

12:12
    Domácí Šlahař vyloučen za sekání.

12:42
    Hrníčko si klekl do střely Viinikainena. a puk je vedle branky.

13:57
    Hosté jsou sice v pásmu, ale nedaří se jim vystřelit.

14:00
    Teď se Poruba osvobodila.

14:12

14:55
    Mlčák čeká za bránou, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

15:19
    Christov se prodral před branku, Balizs si však jeho zakončení pohlídal.

15:19
    Za hákování je vyloučen hostující Kostek.

15:42
    Jenže ve vlastním oslabení prošel Pavlovs až k porubské bráně, domácí gólman byl ale na místě.

15:51
    Trest za nedovolené bránění si jde odpykat porubský Šoustal.

16:25
    Šlahař projel po levé straně do pásma, odkud pak vystřelil. Balizs si svým zákrokem nebyl vůbec jistý, ale nakonec kotouč udržel.

16:53
    Sedlák z mezikruží trefil pouze bránícího hráče. Poruba je nadále v pásmu.

17:19

17:47
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč až za hostující branku.

17:51

18:38
    Před bránu si najížděl Karafiát, ale nedokázal zpracovat skákající kotouč.

19:18
    Hostující Švec vyloučen za podrážení.

19:28
    Střelu Tomana se snažilo dorážet několik porubských hráčů, ani jednomu se to však nepovedlo.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:46.

První třetina letošního turnaje je za námi. Poruba hned ve druhé minutě otevřela skóre, když Vít Christov našel místo v horní části branky. Porubští pak měli několik šancí, jenže Balizs už si svůj prostor pohlídal. Jastrzebie se taky dostalo k několika střelám, ani jedna však nepůsobila nebezpečně.

20:01

20:23
    Šlahař se bleskově přesunul před Balizse, porubský hráč ale zakončil do betonu.

21:18

21:31
    Radoslaw Nalewajka se chystal vystřelil, ale kotouč mu sjel z hole.

22:13
    Pelaczyk se prokličkoval před branku, ale zakončit se mu nepodařilo.

22:58
    Zakázané uvolnění Jastrzebie. Vhazovat se bude po levé ruce Balizse.

23:52
    Ani jednomu z celků se teď nedaří dostat ke střele.

24:40
    Freidenfelds z prostoru před brankou zamířil vedle.

25:03
    Tvrdou ránou trefil Šlahař obránce Jastrzebie.

25:08
    Zakázané uvolnění vrací hru před Balizse.

25:40
    Toman se marně natahoval po přihrávce před branku. Puk přebírají hosté.

26:44
    Klimíček nahodil kotouč za bránu, jenže pak už se k němu nikdo z domácích nedostal.

27:01
    Útok Jastrzebie zastavil ofsajd.

27:46
    Hostujícímu celku se nepovedla rozehrávka a puk ve střední třetině berou domácí.

28:10
    Kostek pálil od modré, Dolejš přerušil hru a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

28:28
    Hra se začíná přiostřovat, ve středním pásmu bylo k vidění několik menších soubojů.

29:15
    Toman posouval puk před bránu, kde byl úplně volný Christov, ten ale jen promáchl.

30:17
    Jastrzębie právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno a v hale se ozývá pokřik Jastrzebie. MARK KALEINIKOVAS si najel mezi kruhy, odkud vyslal ostrou střelu, na kterou se Dolejš nedokázal natáhnout. Asistence: Hugo Jansons.

30:32

30:52
    Šoustal prošel před branku, ale Balizs stihl puk schovat pod lapačku.

30:57
    Vhazování před hostujícím brankářem pro Porubu, která však kotouč na svých holích příliš dlouho neudržela.

31:09
    Další icing Jstrzebie. Vhazování po levici Balizse.

31:14
    Klimíčkova střela prošla přes bránící hráče, Balizs ale puk do brány nepustil.

31:49
    Jastrzebie se dostalo do pásma. Jansons vrátil kotouč k modré čáře, kde stál připravený Kostek, s jeho střelou měl sice Dolejš potíže, ale nakonec puk sklapl do lapačky.

32:23
    Tlak Jastrzebie v posledních minutách se projevil, hosté otáčí skóre zápasu. Po přihrávce Švece propálil domácího brankáře RAIVO FREIDENFELDS. Asistence: Jozef Švec.

34:00
    Jen tak tak teď vyrazil Balizs ránu Kunsta.

34:29
    Šlahař z mezikruží přestřelil branku. K puku se dostává Jastrzebie.

34:47
    Odražený kotouč vyráží Dolejš vedle branky.

35:37
    Střelu Hrníčka chtěl dorážet Vachovec, ale Balizs své brankoviště uhlídal.

35:57
    Christov jel sám na brankáře, jenže dlouhý centr nedokázal zpracovat.

36:54
    Jansons zavezl kotouč do pásma, pak se dostal i ke střele, tu však Dolejš v klidu pokryl.

37:30
    Sinegubovs výborně zachytil rozehrávku Poruby a zamířil k porubské brance, Kaleinikovas ale nestihl zastavit přihrávku a puk skončil vedle branky.

Další třetina začne přibližně v 19:35.

Hráčům z Jastrzebie se ve druhé třetině podařilo vyrovnat hru, byť si Poruba vypracovala několik šancí, neproměnila ani jednu. Naopak za hosty nejdřív vyrovnával MARK KALEINIKOVAS a druhou branku poté přidal RAIVO FREIDENFELDS, Jastrzebie tedy po 2. části vede 2:1.

40:01

40:13
    První rozehrávka poslední třetiny doletěla až k Dolejšovi.

40:39
    Hosté se rychle přesunuli do pásma a od modré střílel Švec, Dolejš jeho pokus schoval do lapačky.

41:48
    Radoslaw Nalewajka se snažil tečovat kotouč do brány, ale Dolejš byl proti.

42:07
    Toman před bránou nezachytil puk. Poruba ale nakonec udržela pásmo a znovu kombinuje.

42:30
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Střondala – 2 min., nedovolené bránění.

42:43
    Domácí šli 2 na 1, jenže Šoustal zakončil pouze do ležícího brankáře.

42:52
    Oddechový čas pro tým JKH GKS Jastrzębie.

43:19
    Freidenfelds postupně procházel mezi porubskými hráči, jenže přes toho posledního se nedostal a kotouč mu sjel z hokejky.

44:30

44:53
    Porubští začínají od vlastní branky nový útok.

45:08
    Jenže ten byl rychle zastaven a z pravého kruhu to zkoušel Lukasz Nalewajka, Dolejš puk vyrazil.

45:57
    Kotouč proletěl před hostující brankou, ale k dorážce se nikdo z domácích nedostal.

46:00

47:00
    Střondala neprošel přes bránící hráče, na druhou stranu se vydává Jastrzebie.

47:40
    Vhazování po levici Dolejše.

48:09
    Domácí sice prošli do pásma, jenže tam je hosté o puk obrali.

48:13
    Rozehrávku Jastrzebie zachytila Poruba ve středním pásmu. TOMÁŠ VILDUMETZ se prosmýkl do pásma a z levého kruhu zamířil ke vzdálenější tyči, Balizs už nestihl zareagovat. Asistence: Roman Pšurný.

50:43
    Freidenfelds – 2 min., sekání.

51:12
    Pavlovs zastavil Urbancovu střelu a dostal se do úniku, ale zakončení se mu vůbec nepodařilo.

51:34
    Další šance hostujícího celku. Po pravé straně prošel do pásma Lukasz Nalewajka, který si najel mezi kruhy, jeho následnou střelu zastavil Dolejš svými betony.

52:25
    Poruba se usadila v pásmu, jenže zatím se jí nedaří vystřelit.

52:35
    Několik hráčů chtělo dorážet do hostující klece, ale Balizs byl pozorný a hru přerušil. Vhazování po pravé ruce hostujícího gólmana.

52:43

53:10
    Nepříjemnou střelu vyslal od modré Ševčenko, Dolejš ji vyrazil do rohu.

54:16
    Jastrzebie velice dobře napadá a Porubě se nedaří rozehrát.

54:35
    Hudeček nahazoval puk před bránu, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

54:50
    Pelaczykovu střelu drží Dolejš mezi betony.

55:29
    Po střele Jansonse zazvonila tyč Dolejšovy branky!

56:11
    Hrníčko objel branku a pokusil se zasunout puk kolem tyčky, tam měl ale Balizs natažený beton.

56:23
    Sedlák od modré trefil betony Balizse.

56:41
    Kostek si najížděl před branku, ale domácí obrana ho dokázala zastavit.

57:18
    Švec mířil mimo.

57:46
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Balizse.

57:57
    Ránu Urbance zblokoval hostující obránce, proti následné střele Hudečka musel zasáhnout Balizs.

58:02
    Pokus Šlahaře proletěl těsně kolem tyče.

59:38
    Icing Poruby. Vhazování po pravé ruce Dolejše.

59:50
    Gřeš nedosáhl na kotouč, který mu posílal jeho spoluhráč.

60:00

Domácím se v poslední třetině podařilo vyrovnat, a tak bude následovat prodloužení.

60:01

60:18
    Freidenfelds jel sám na Dolejše, ale zakončení se mu příliš nepovedlo.

60:28
    Pokus Šlahaře proletěl kolem branky.

61:52
    Tomanovu střelu vyrazil Balizs do rohu, odkud to zkoušel Vachovec, i s jeho ránou si však hostující brankář poradil a kotouč znovu vyrazil. Puk se dostal k Tomanovi, ten ale zamířil nad bránu.

62:45
    Na druhé straně se několikrát snažil dorážet Urbanowicz, ale Dolejš hostům nic nedovolil.