Michalovce – Cracovia 6:2 (kon.) | Olomouc – Košice 0:0 (zruš.) | Mountfield HK – Vienna Capitals 3:2 (0:2 po s.n.)
Plzeň – K. Vary 4:7 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:5 (kon.) | Slavia – Kolín 2:3 (kon.)
Třebíč – Prostějov 6:5 (po pr.) | Jihlava – Šumperk 2:1 (kon.) | Vsetín – Trenčín 5:3 (kon.)
Sokolov – Litoměřice 2:5 (kon.) | Skalica – Senica 1:2 (po s.n.) | Písek – Klatovy 5:2 (kon.)
Přerov – Zlín 1:2 (kon.) | Pardubice B – Vrchlabí 3:4 (kon.) | Havířov – Opava 3:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 1:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 6:1 (kon.) | Ústí n/L – Mostečtí Lvi 1:3 (kon.)
Spišská N. Ves – Martin 3:1 (kon.) | Děčín – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
Sokol Karviná – Kopřivnice 2:3 (po s.n.) | Cheb – Chomutov 3:6 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 23.08.2022, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Přípravné zápasy

Liberec dnešní přípravné utkání v Litvínově zvládl, ačkoliv v průběhu druhé třetiny prohrával po brankách Sukeľa a Straky už o dva góly. Tygři ale zabrali po polovině řádné hrací doby, kdy se krátce po sobě prosadili Najman a Janata. Ve třetí třetině už pálili pouze hokejisté v bílých dresech. Rozhodnutí přinesl ve 43. minutě Jaroslav Vlach, jenž později skóroval ještě podruhé do prázdné brány. Ve 46. minutě se trefil Mikuláš Jenčovský, takže Liberec vyhrál 5:2.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (19:43:51)

59:52
    Liberec právě vstřelil branku!
    Osm sekund před koncem ještě hosté přidali gól do opuštěné klece. Po přihrávce Petra Jelínka už měl velmi snadnou práci před sebou JAROSLAV VLACH, jenž přidal svůj druhý gól v tomto zápase. 2:5. Asistence: Petr Jelínek.

59:31
    Hosté mohli pojistit svou dnešní výhru. Tentokrát to už po prázdné bráně zkusili, ale scházelo jim zhruba deset centimetrů.

58:46
    Faško-Rudáš mohl zamířit do prázdné klece, ale ještě si chtěl povyjet k červené čáře, kdyby ji náhodou netrefil. Nakonec byl zablokován obráncem.

58:30
    Domácí už hrají bez brankáře!

58:11
    Rozhodčí teď domluvil Hlavovi, který byl před Neužilem, který měl dávno touš pod lapačkou, hodně aktivní.

57:53
    Dnes velmi aktivní Najman se proháčkoval až před litvínovskou bránu. Od Zemana mnoho prostoru k zakončení nedostal, nakonec si Godla s kotoučem poradil.

57:34
    Hned po vhazování chtěl pálit Jiří Fronk. Jeho pokus jeden z hostujících hráčů zablokoval.

57:16
    Liberec se už soustředí především na kvalitní defenzívu.

56:49
    Domácí měli možnost se dostat do slibné střelecké pozice, ale dva hráči v černých dresech se mezi kruhy srazili.

55:52
    Domácí by si rádi vytvořili závěrečný tlak, což se jim nyní relativně povedlo, ale Neužil i nadále zůstává stoprocentní.

55:36
    Liberec si chtěl pomoct přihrávkou přes celé kluziště, ale s přesností se nepotkal.

55:05
    Viděli jsme velký závar na brankovišti Litvínova. Zdá se ale, že Godla dokázal udržet kotouč před čárou.

54:39
    Tygři se dostali do přečíslení dva na jednoho. Vlach vybízel lépe postaveného Jelínka, který ovšem promáchl.

53:46
    Janata dnes předvádí hodně sympatický výkon. S podstatně staršími kolegy si dobře rozumí, nyní výrazně u mantinelu pomohl Melanconovi.

52:58
    Derner se vrátil na ledovou plochu. Sedm minut před koncem třetí třetiny hosté stále vedou o dva góly.

52:16
    Při ráně Abdula zleva toho hostující gólman příliš mnoho neviděl. Měl štěstí, že bývalý hráč Českých Budějovic klec netrefil.

51:53
    Tvrdý projektil od modré čáry vyslal Ralfs Freibergs. Nová akvizice zadních řad Vervy si ale na gólmana Neužila nepřišla.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 9. Sukeľ (Fronk, Demel), 29. Straka (Hlava) – 32. Najman (Faško-Rudáš), 33. Janata, 43. Vlach (Jenčovský), 46. Jenčovský, 60. Vlach (Jelínek)

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Zeman, Zile, Freibergs, Kolář, Strejček, Demel (A), Baláž – Zdráhal (A), Estephan, Abdul – Hlava, Š. Stránský, Straka (C) – Fronk, Sukeľ, Kudrna – Havelka, Helt, Berka
    Trenér: Vladimír Růžička

Bílí Tygři Liberec: Kváča (31. Neužil) – Melancon, Balinskis, Rosandič, Derner, Dvořák, Vitásek, Aubrecht – Janata, Bulíř (C), Birner – Faško-Rudáš, Najman, Ordoš – Čederle, Jelínek, Vlach – Jenčovský, Šír, Dlouhý
    Trenér: Patrik Augusta