FC Písek
0:5 (0:4)
Slavia Karlovy Vary
Pátek 26.08.2022, 18:30Česká fotbalová liga (A) • 4. kolo

Písek schytává další debakl a připisuje si třetí porážku v letošní sezoně. Pro Karlovy Vary je to naopak třetí vítězství v tomto ročníku České fotbalové ligy. Domácí opět nezvládli první poločas, stejně jako v Přešticích jej prohráli 0:4 a bylo hotovo. Ve druhém poločase ještě přidal pátý gól lázeňského města Matoušek. V závěru už pak Slavia polevila. (20:30:53)

90+2

90+2
    Ještě roh zprava pro Písek, nicméně balón dopadl k noze Pěkného.

90+1
    Vokurka zavřel zadní tyč, pak ještě došlo na souboj Černého s Novákem.

90
    Standardní situace pro hosty po faulu ve skluzu na Toureho v souboji o míč.

89
    Koreš nahrál na levé straně Stejskalovi, jeho pokus pravačkou přizvedli hosté k zadní tyči, kde jej vyboxoval Vaněček.

88
    Karlovy Vary nezakončily a Písek se přesouvá na svou útočnou polovinu.

87
    Horník byl v úhlu na pravé straně, ale získal roh.

86
    Němeček vyhrál rychlostní souboj na pravé straně a potom hrál na jistotu do autu.

85
    Dubnička dostal nahrávku na paty na levé straně, následný útok Písku neměl dlouhého trvání.

84
    Po závaru před hostující bránou posunuli hosté balón vedle pravé tyče na roh.

83
    Po zisku míče ještě Hendrych centroval z levé strany, Slavia odkopla balón a vhazuje Vokurka.

82
    Matoušek seběhl na pravou stranu, jeho centr pod sebe skončil na kopačce bránícího fotbalisty.

81
    Voráček převzal pas od Vokurky, Stejskal pak nacentroval na Vlčka a ten ve výborné pozici ve vápně hlavičkoval vedle levé tyče.

80
    Horník trefil míč nečistě z pravé strany vysoko nad břevno.

79
    Němeček zapojil Satrapu, jeho nákop přistál na hlavě Matouška.

78
    Hendrych poslal míč na bližší tyč, kde jej hosté ukopli před Korešem, Vaněček nezasahoval.

77
    Belej se postaral o volný přímý kop z pravé strany, rozehraje jej Hendrych.

75
    Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary:
    ze hřiště odchází Vyleta, přichází Gabriel.
    ze hřiště odchází Mašata, přichází Horník.

74
    Střídání v týmu FC Písek:
    ze hřiště odchází Kalousek, přichází Hendrych.

74
    Karlovy Vary odpálily míč na půli tak šikovně, že najednou měl Ede proti sobě posledního obránce, přes něj se ale nedostal.

73
    Vyleta odkulhal z hrací plochy.

72
    Následovat bude ošetření, stejně tak zůstal ve vápně ležet i někdo z hostů. Podle všeho Vyleta.

71
    Dubnička trefil omylem protihráče ve vápně do hlavy, hned se omlouval.

71
    Skalovi nesedla střela z levé strany a střední vzdálenosti vedle přední tyče.

70
    Mašata byl zdvojen na pravé straně a přišel o balón.

68
    Písek přečkal centr z pravé strany, následně nakopával Koreš na pravou stranu na Voráčka.

67
    ze hřiště odchází Červený, přichází Mašata.

66
    Stejskal si narazil na pravé straně, ale vysoko překopl bránu Karlových Varů.

65
    Stejskal se provinil šlapákem na Dubničku, ten je v předklonu, rozehraje Pěkný.

64
    Centr Vylety byl krátký, nicméně Vyleta se potom vložil do pasu na Stejskala při rodícím se píseckém brejku.

63
    Ede vracel Matouškovi na pravou stranu, toho stáhl rukou Vokurka.

62
    Zkrácený roh pro Písek po nedovoleném zákroku na Koreše na levé straně.

61
    Dva hráči se nedohodli, kdo přebere Bicence, Písek zaútočil přes pravou stranu a střelu z vápna vytáhl Vaněček rukou pod břevnem.

60
    Roh Písku z pravé strany na zadní tyč, tak Karlovarští zasáhli hlavou před Vokurkou.

60
    Hosté nepustili přihrávku na Bicence na pravou stranu, domácí ještě zůstávají na míči.
    58. MATOUŠEK - 0:5

58
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Ede prodlužoval hlavou a na konci útoku obstřelil MARTIN MATOUŠEK gólmana Satrapu po zemi z pravé strany vápna.

57
    Hosté šli do brejku, ten ukončil Běloušek skluzem v levé části šestnáctky.

55
    Červený zvládl jeden na jednoho na pravé straně, Satrapa ještě čelil šanci z malého vápna.

55
    Písek se ubránil centru z levé strany, jenže Stejskalovi odskočil balón.

54
    Druhý poločas probíhá bez vyložené šance na obou stranách.

52
    Kalousek upadl pětadvacet metrů od brány soupeře, o faul se nejednalo.

51
    Hosté kopali volný přímý kop z levé strany, Satrapa neměl problémy se zakončením hlavou.

48
    Odpískáno postrčení na Koreše ve středovém kruhu.

47
    Vokurka centroval z levé strany, po odrazu míče přestřelil bránu.

46

V době, kdy Českou republiku sužují vydatné deště, hlásí nejbližší předpověď počasí pořádnou bouřku v písecké kabině. Jihočeši podruhé za sebou prohráli první poločas 0:4. To je naprostá rarita. Dva góly dostali ze standardní situace, stejný počet z brejku. Pokud se nestane zázrak, tak se urodí třetí prohra Písku v letošní sezoně a zároveň třetí karlovarské vítězství v tomto ročníku České fotbalové ligy.

45+3

45+3
    Nečistá střela Beleje z levé strany vedle bližší tyče.

45+2
    Písek ještě obléhá karlovarské vápno.

45+1
    Písek mohl dostat bůra, Ede seběhl do druhé vlny na střed, ale neuspěl v zakončení, v opačném případě by zkompletoval hattrick.

44
    Malý vystihl křižnou přihrávku, rozeběhl se pravé straně a najednou se bez cizího zavinění chytil za zadní stehenní sval pravé nohy. Zdá se, že utkání pro něj právě skončilo.

43
    Běloušek je na nohou a vypadá to, že Písek nebude muset vyčerpat druhou z pěti možnosti střídání.

43
    Je to Běloušek a sudí povolal dva členy realizačního týmu Písku.

42
    Pěkný odvrátil centr z levé strany na první tyč, tou dobou ležel někdo z domácích fotbalistů ve středovém kruhu.

41
    Domácí faulovali zhruba na polovině hřiště a rozehrávky se ujal Pěkný nákop na levou stranu.

40
    ze hřiště odchází Jansa, přichází Vlček.

39
    Křižný centr z pravé strany na Edeho stáhl couvající Satrapa.

38
    Malý dostává kartu za tvrdý skluz z pravé strany na Vyletu.

38
    Trošku s prodlevou se pískal zákrok na Vokurku na levé straně, u míče je Běloušek.
    36. VYLETA - 0:4

36
    Ta čtvrtá branka přichází až nyní. Hosté vytvořili tlak při rohu z pravé strany a VÁCLAV VYLETA skóroval. Satrapa vztekly odpálil balón. Písku reálně hrozí, že opět prohraje první poločas 0:4. To je docela rarita.

35
    Na poslední chvíli padl Běloušek do střely Červeného z pravé poloviny vápna, ale tohle zavánělo čtvrtou brankou.

34
    Hosté působí v útočné fázi mnohem lepším dojmem, domácí se celkem trápí.

33
    Malý se dopustil faulu z pravé strany na Červeného, ten zůstal ležet na zemi, Vyleta jej zvedl.

32
    Hosté zabránili přihrávce Malého na Kalouska na pravé straně a Vaněček může vykopávat.

31
    Běloušek vyhrál hlavičkový souboj proti střelci dvou branek, míč pak skončil v autu a balón si vezme Vyleta.

30
    Malý prohrál jeden na jednoho, potom se držel za obličej, hra pokračovala, hosté vybojovali roh z levé strany.

27
    Geňo vidí kartu, podle všeho za to, že při oslavě gólu opustil vymezenou zónu.
    27. EDE - 0:3

27
    Písek si opět koleduje o to, že dostane čtyři góly za první poločas, stejně jako v Přešticích! Červený vyřešil situaci dva na dva přihrávkou mezi bránícími hráči, JOSEPH OLOKO EDE zasekl na levačku a trefil se na vzdálenější tyč.
    26. ČERVENÝ - 0:2

26
    Hosté šli do otevřené obrany a Ede posunul na pravou stranu, na následnou střelu JAROSLAVA ČERVENÉHO si Satrapa hodně sáhl, ale balón doskákal až do sítě.

25
    Ede vystřihl nůžky na středu vápna, balón letěl vedle pravé tyče.

24
    Vyleta kopl roh z levé strany na hlavu obránce, balón se k němu ale vrátil a tu samou standardní situaci si zopakuje.

23
    Ede měl kolem sebe dva hráče, ty se snažil prohodit pasem na Skalu, domácí srazili balón do autu.

22
    Sudí postřehl faul na Jansu na pravé straně, Písek sáhl k rozehrávce nakrátko.

21
    Koreš dostal přihrávku zprava na osu, hodil si míč na levačku, ale střela ze střední vzdálenosti doskákala vedle levé tyče Vaněčka.

20
    Domácí zahrozili centrem z pravé strany na přední tyč, ale Vaněček lapil balón.

19
    Slavia donutila Písek hrát až dozadu na Satrapu, ten rozehrál na půli, hosté pak ukončili akci soupeře po levé straně.

17
    Karlovy Vary měly výhodu a Červený zatopil Písku v šestnáctce, následovat bude aut Vylety.

16
    Písek odhlavičkoval centr zleva, pak neuspěl Vyleta proti Voráčkovi.

15
    Bicenc pokrytý na bližší tyči, Skala pak odrazil balón o presujícího Bělouška a hosté vhazují zleva.

14
    Rozeběhnutý Vokurka získal roh z levé strany, k míči jde Koreš a Kalousek.

12
    Kalousek sklepával Jansovi na pravé straně, ten mířil doprostřed brány, kde Vaněček chytil balón.
    10. EDE - 0:1

10
    Písek propadl při bránění rohu z pravé strany, u zadní tyče zůstal JOSEPH OLOKO EDE a hlavou z výskoku překonal Satrapu do levé poloviny brány.

9
    Roh zprava pro hosty.

8
    Skala fauloval Jansu na polovině hřiště, následný konflikt přiběhl uklidňovat hlavní rozhodčí Švagr.

7
    Ede autorem útočného faulu na středu vápna, jeho obětí Malý.

6
    Ede táhl akci po levé straně, naběhl mu Toure. Písek se vrátil míč a potom dostoupil Červeného.

5
    Běloušek rozehrával s Jansou a Malým, ten se kličkou zbavil protihráče a doběhl na útočnou polovinu.

4
    Po postrčení Bicence přihrával Kalousek křížem z pravé strany do vápna, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

3
    Písečtí odvrátili centr rybičkou, poté si našel odražený míč Skala, ale na půli udělali Západočeši ztrátu.

2
    Proti střele z pětadvaceti metrů se Satrapa přesunul ke své levé tyči a vyhodil balón.

1
    Malý centroval z pravé strany do ofsajdu.

1
    Písek nastoupil v modrožlutém, Karlovy Vary hrají v červenobílém.

1

FC Písek: Satrapa – Vokurka, Němeček, Jansa, Bicenc, Kalousek, Běloušek (C), Malý, Voráček, Kotrba, Koreš.
    Náhradníci: Lukeš – Novák, Belej, Vlček, Stejskal, Hendrych.
    Trenér: Milan Nousek

FC Slavia Karlovy Vary: Vaněček – Knop, Skala, Pěkný (C), Prágr, Toure, Vyleta, Červený, Matoušek, Dubnička, Ede.
    Náhradníci: Mašata, Černý, Gabriel, Geňo, Krčma, Horník.
    Trenér: Marian Geňo

Rozhodčí: Švagr – Dohnal, Ježek.

Vzájemné zápasy z loňské sezony
    Písek – Karlovy Vary 1:0 (0:0) (51. Kotrba)
    Karlovy Vary – Písek 2:2 (2:1) (16. Červený, 24. Horník – 34. Kalousek, 74. Běloušek)

FC Slavia Karlovy Vary
    Slavia skončila loni devátá o pět bodů za svým dnešním soupeřem. Osmifinalista MOL Cupu 2021 má po třech kolech probíhajícího ročníku třetí nejvyšší české soutěže šest bodů. Sezonu zahájil výhrou 2:0 proti béčku Bohemians. Následně prohrál jediným inkasovaným gólem na hřišti pražského Motorletu a vypadl z poháru proti diviznímu Chomutovu 1:4. Tento výkon označil kouč Geňo na klubovém Facebooku za trapný. Nicméně fotbalisté z lázeňského města si spravili chuť minulou sobotu, kdy trefou z úvodu zápasu porazili Králův Dvůr, v uplynulé sezoně druhý tým České fotbalové ligy.

FC Písek
    Osmý tým posledního ročníku České fotbalové ligy zatím nezažívá výsledkově ideální sezonu. Odstartoval ji vítězstvím v derby proti rezervě Českých Budějovic. Nicméně pak v nastavení přišel o výhru proti Zbuzanům. Následoval debakl 0:3 v MOL Cupu proti divizní Soběslavi. Jihočeši nesložili reparát ani před týdnem. Na hřišti nováčka z Přeštic prohrávali po poločase 0:4. Nakonec je západočeský celek deklasoval poměrem 7:2, když hned pětkrát se prosadil Daniel Černý. V dresu poražených korigoval Kalousek a Malý.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu čtvrtého kola České fotbalové ligy skupiny A, ve kterém se střetnou FC Písek a FC Slavia Karlovy Vary. Začínáme v 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.