Old Boys SVK – Rakousko 11:1 (kon.) | USA – Kanada Sask. 5:6 (kon.) | Kanada – Středočeský kraj 3:1 (kon.)
Slovensko – Řecko 5:3 (kon.) | USA United – Česko 0:10 (kon.) | Velká Británie – Česko 0:9 (kon.)
Kanada Sask. – Slovensko 2:3 (kon.) | Rakousko – Kanada 0:10 (kon.) | Česko – Řecko 4:3 (po pr.)
Česko – Old Boys SVK 5:2 (kon.) | USA – Velká Británie 5:0 (kon.) | Středočeský kraj – USA United 12:0 (kon.)
Rakousko
0:10 (0:2, 0:6, 0:2)
Kanada
Středa 07.09.2022, 16:30Mistrovství světa Masters mužů • Skupina A

Je konec! Kanada proti Rakousku potvrdila roli velkého favorita a s chutí si zastřílela. Kanaďané dokonce soupeři nadělili nepopulární desítku. Nejlepší výkon podala Kanada ve druhé části, kterou ovládla výsledkem 6:0. Ve třetí třetině už se hrálo spíše v nižším tempu, ale prosadit se dokázali Marchuk a Phair. (17:40:04)

35:23
    Duel už se pouze dohrává. Kanada se ale i v závěru drží před brankou soupeře.

34:59
    Kanada právě vstřelila branku! Kanada se nakonec dočkala desáté branky! Minutu před koncem utkání ji vsítil SEAN PHAIR! Asistence: John Jarvis.

34:34
    Cormier se dostal do útoku, oběhl rakouskou branku, ale pod tlakem napadajícího soupeře už nedokázal přesně přihrát.

33:20
    Rakouský brankář si dal pozor na ránu z pravé strany a jednoduše míček vyrazil k mantinelu.

32:34
    Rakousko mohlo jít ve třech proti jedinému obránci Kanady, ale celou akci zmařila nepřesná přihrávka na levou stranu.

32:00
    Poslední dvě minuty se prakticky jen vyčkává na nějaké napadání. Kanaďané už si zkoušejí i technické finesy.

30:35
    Ani jeden z týmů se už v závěrečné periodě nikam nežene. Dokonce i Rakušané se občas dostanou na útočnou modrou čáru.

29:03
    Rakušané se po delší době dostali dopředu, ale k zakončení jim scházela o něco lepší přesnost.

28:28
    Kanada uklidňuje rozehrávku v obranném pásmu. Hráči favorizovaného celku už ve třetí části lehce polevili.

28:00
    Rakušané se z dalšího tlaku Kanady vymanili jen dlouhým vyhozením. Hráči v bílém se výborně pohybují.

27:13
    Kanada právě vstřelila branku! Kanadská krasojízda pokračuje i ve třetí části a skóre se hodně rychle blíží nepopulární desítce. Devátý zásah obstaral KEVIN MARCHUK! Asistence: Giuseppe D´Amico.

25:50
    Rakouský brankář už byl prakticky překonán, ale zakončení z levé strany zastavila branková konstrukce.

24:35
    Kanada se dostala vpřed šikovným nahozením. Obránce Rakouska sice vybojoval míček u mantinelu, ale rychle se nechal odstavit.

24:12
    Kanada uspěla na vhazování také v úvodu třetí třetiny. Uvidíme, zda si favorit otevře střelnici i v závěrečné části hry.

24:01

24:00

23:03
    Rakousko se sympaticky vydalo napadat rozehrávku Kanady, nicméně zadáci v bílém si bez problémů vyměnili krátké přihrávky.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 11. Campbell, 12. Minor (Cormier, Doucet), 14. Marchuk (Jarvis), 14. Phair (Jobin), 16. Lafortune (Campbell, Bishop), 17. Minor (Leach, Cormier), 18. Morello (Malaschuk), 23. Campbell (D´Amico), 28. Marchuk (D´Amico), 35. Phair (Jarvis)

Rakousko: Schmarl (Mette) – Illgoutz, Weinzieri, Reichard, Krall, Tautscher – Gaugg, Sulzbacher, Robić, Hochkonig, Katholnig, Mokre, Germ, Reiter, Schumnig, Gappitz
    Kanada: Lodge (Campisano) – Jobin, Gaudon, Malaschuk, Kaila, Myskiw, D´Amico, Jarvis, Sirovyak, Woychyshyn, Gakhal, Thiessen – Doucet, Bishop, Cormier, Lafortune, Morello, Vero, Leach, Marchuk, Campbell, Phair, Minor