Mountfield HK – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 3:1 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 2:5 (kon.)
Olomouc – K. Vary 3:7 (kon.) | Třinec – Sparta 4:2 (kon.) | Pardubice – Jihlava 4:2 (kon.)
HC Olomouc
3:7 (1:2, 2:2, 0:3)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 09.09.2022, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Třetí kolo DHL extraligy juniorů nabídne střetnutí mezi týmy HC Olomouc a HC Energie Karlovy Vary. Hosté mají na kontě po dvou zápasech všech šest bodů, což je společně s Vítkovicemi řadí na první příčku. Hanáci odehráli zatím v sezóně jediné utkání, v něm však nebodovali.

Předchozí zápas

Domácí v prvním kole zavítali pod Ještěd na led finalistů minulého ročníku. S Libercem svedli vyrovnaný souboj, který rozhodl na konci druhé třetiny útočník Bílých Tygrů Mikuláš Jenčovský svým druhým gólem v utkání. Za Hanáky se prosadili Matyáš Fasner a Marek Matašovský.

Energetici ve druhém extraligovém kole hostili pardubické Dynamo. Klání došlo za stavu 3:2 pro hosty do závěrečného dějství, kde Karlovy Vary dvěma rychlými trefy v úvodních minutách otočili stav utkání. Hlavní hvězdou zápasu se jednoznačně stal Radim Handl, jenž vstřelil dvě branky a na jednu navíc přihrál.

Vzájemná utkání

V minulé sezóně se tyto dva celky střetly celkem dvakrát, vždy ve prospěch Energetiků. Zápas na ledě hráčů z lázeňského města skončil 2:1, vítěznou střelu si připsal v čase 58:46 Matteo Kočí. Odvetné klání v olomoucké Plecharéně skončilo také jednobrankovým rozdílem, tentokráte 5:4.

HC Olomouc: Nowak (Frgál) – Panáček, Sedláček, Kočí, Groch, Compel, Galvas, Drábek – Kuchta, Belan, Tomeček (A) – Adam, Janech, Kučera (C) – Havel, Lichner, Matašovský – Hradil, Fasner (A)
    Trenér: Karel Beean

HC Energie Karlovy Vary: Dybal (Ebenstreit) – Blengino, Tůma, Dorot (A), Krajčík, Kočí, Zolnaj, Anton – Šlechta, Šmajda, Varvařovský – Adámek, Sapoušek (C), Handl – Skuhravý, Váňa, Šmíd – Menc, Kusak
    Trenér: Václav Eismann

Rozhodčí: Šudoma, Kubičík – Axman, Bezděk.

Hráči obou celků jsou již na ledové ploše, utkání může začít!

00:01

00:03
    Úvodní buly vyhráli hosté a okamžitě nahodili do útočné třetiny.

00:54
    Matteo Kočí se pokoušel obkličkovat olomouckého gólmana, avšak byl zastaven obránci. Nyní svůj první útok zakládají také Hanáci.

01:55
    Střelu Šmajdy bezprostředně po vhazování v útočném pásmu vytěsnil Nowak do pravého rohu.

03:18
    Olomouci se nedaří dostat do útočné třetiny, se střelou Václava Kočího neměl Dybal žádný problém.

03:39
    Bylo odpískáno zakázané uvolnění domácích.

04:01
    Karlovy Vary kombinují v útoku, nahození Dorota se pokusil z bezprostřední blízkosti Nowaka tečovat Šmajda, avšak jeho pokus šel jen těsně mimo.

05:12
    Nebezpečnou ránu Skuhravého od modré se pokoušel dorazit za záda olomouckého brankáře Handl, avšak byl zastaven bekem domácích.

06:39
    Šmajda se prokličkoval přes oba obránce Hanáků, následný křižný pas na dorážku ale k žádnému hráči v černých dresech nedoputoval.

07:13
    Olomouci se stále nedaří přes výbornou obranu Energetiků projít, tentokráte jim zmařil snahu ofsajd.

07:28
    Do ofsajdu se nyní dostali také hosté.

07:50
    Olomouc se poprvé na chvíli usadila v útočné třetině, Kučera obkroužil brankoviště a vyslal skrytou střelu do pravého rožku, kterou však Dybal rychlým pohybem vytěsnil.

08:47
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Fasner – 2 min., vysoká hůl.

09:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici uzamkli olomouckou Moru v jejich pásmu a po kombinaci Matyáše Adámka a Ondřeje Dorota se ke kotouči dostal kapitán Karlových Varů ROBIN SAPOUŠEK, jenž přesnou střelou z mezikruží pod horní tyč poslal svůj tým do vedení. Asistence: Matyáš Adámek a Ondřej Dorot.

10:47
    Lichner se mohl dostat do úniku, ale jeden ze šikovných obránců z lázeňského města mu na poslední chvíli vypíchl kotouč.

12:12
    Fasner se pomocí elegantní otočky za bránou zbavil dvou napadajících hráčů, následnou přihrávku na Havla už však jeho spoluhráč zpracovat nedokázal.

13:29
    Proti prudké střele Šmajdy z prostoru mezi kruhy vytasil olomoucký gólman bleskový zákrok lapačkou.

13:55
    Mora si zahraje přesilovku, nyní si snaží udržet výhodu. Při kličce ale Galvas o puk přišel.

14:15
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Zolnaj – 2 min., nedovolené bránění.

14:37
    Karlovy Vary hned na úvod oslabení vyhodily kotouč přes všechny čáry.

15:07
    Ostrá rána Fasnera z levého kruhu se pouze otřela o boční síť.

15:36
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Také domácí využívají početní výhodu. Dybal si už myslel, že střelu Radima Hradila z pravého kruhu má pod kontrolou, avšak kotouč, jenž mu vypadl, dorazil za jeho záda PATRIK JANECH. Asistence: Radim Hradil a Michal Tomeček.

16:33
    Nyní nejednomu olomouckému hráči zamrazilo. Nowak rozehrál za bránou, ale jeho spoluhráč odrazil puk před úplně volnou bránu. Tam nikdo z hráčů Karlových Varů ale nebyl.

17:07
    Karlovy Vary se znovu ujímají vedení! Po pasu Davida Varvařovského se mezi kruhy dostal ROBERT ŠLECHTA, který přesnou střelou propálil Nowaka. Asistence: David Varvařovský.

19:00
    Běží poslední minuta prvního dějství.

19:53
    Varvařovský – 2 min., hákování.

20:00

První dvacetiminutovka je za námi! Po vyloučení Fasnera se jako první prosadil za Karlovy Vary kapitán týmu Robin Sapoušek. V čase 15:36 Hanáci díky přesilovkové trefě Patrika Janecha vyrovnali stav klání, avšak zanedlouho se radovali opět Energetici, konkrétně Robert Šlechta. Na začátku druhé části hry budou mít domácí k dispozici 113 sekund přesilovku. Úvodní buly prostřední třetiny padne zhruba v 18:17.

20:01

20:02
    Úvodní vhazování druhé dvacetiminutovky vyhrály Karlovy Vary.

20:50
    Kočí – 2 min., podrážení.

20:51
    Hanáci budou mít k dispozici dvojitou přesilovku!

21:03
    Střelu Hradila se pokusil Matašovský tečovat, avšak kotoučč mu z hole sjel.

21:36
    Obrovská smůla pro Moru! Groch dvakrát pálil od modré a pokaždé se následně ztečovaná střela otřela pouze o boční konstrukci brány.

21:54
    Hanáci přece jen využívají přesilovku! Po kombinaci se ke střele z prostoru mezikruží dostal Michal Tomeček. Tento pokus Dybal vyrazil, ale na dorážku JANA KUČERY byl už krátký. Asistence: Michal Tomeček.

25:16
    Rána Dorota od modré Nowakovi z výstroje vyklouzla, avšak jeho spoluhráči byli u puku dříve než soupeř.

25:27
    Zakázané uvolnění domácích.

26:24
    Olomouci se stále nedaří probít se až do souvislejšího tlaku, Karlovy Vary díky kvalitnímu napadání je nepouštějí k mnoha šancím.

27:27
    Energetici si drží dlouhou výhodu, kvůli faulu Panáčka a příliš mnoha hráčů Olomouce na ledě si zahrají přesilovku 5na3.

27:31
    Panáček – 2 min., krosček,
    Adam – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

28:01
    Střelu Adámka z levého kruhu schoval Nowak mezi betony.

28:27
    Tvrdá rána Šmajdy z ostrého úhlu orazítkovala levou tyč!

28:46
    Karlovy Vary se znovu ujímají vedení!
    Kapitán Energetiků ROBIN SAPOUŠEK předvedl v prostoru mezi kruhy nádhernou stahovačku, čímž rozhodil olomouckého strážce svatyně a poté kotouč poslal svižnou střelou do horních pater brány.

29:31

30:08
    Střela Varvařovského z blízkosti Nowaka skončila v lapačce olomouckého gólmana.

30:32
    Tvrdá střela Matyáše Adámka od modré byla FILIPEM KRAJČÍKEM lehce vychýlena, na což už Nowak nestačil zareagovat. Asistence: Matyáš Adámek.

31:51
    MAREK MATAŠOVSKÝ se po nádherném pasu Šimona Grocha dostal do úniku, vystřelil mezi betony Dybala a jeho pokus pomalu dojel až za brankovou čáru. Asistence: Šimon Groch a Adam Panáček.

32:35
    Kusak – 2 min., podrážení.

33:33
    Karlovým Varům se podařilo po minutě bránění vyhodit kotouč až do olomouckého obranného pásma.

34:02
    Střelu Kuchty schoval Dybal do lapačky.

34:15
    Energetikům se po buly opět podařilo vyhodit.

34:35

34:49
    Tomeček – 2 min., sekání.

34:52
    Olomouc se ihned po vhazování zbavuje kotouče.

35:45
    Karlovým Varům se zatím nedaří usadit v pásmu, Hanáci se opět osvobodili. Nyní se podařilo vystřelit Dorotovi, Nowak s jeho střelou neměl menší problémy.

36:41
    Přihrávka na modrou Kočímu nesedla, Olomouc se opět osvobozuje a tuto početní nevýhodu zajisté přežije.

36:49

37:19
    Krajčík – 2 min., hákování.

37:39
    Série vyloučení na obou stranách pokračuje. Nyní mají šanci na vyrovnání Hanáci.

37:59
    Střelu Kuchty z levého kruhu schoval Dybal do lapačky.

38:18
    Varům se podařilo vyhodit, Olomouc musí znovu zakládat protiútok, ale nedaří se jí to.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:19

39:46
    Energii zastavil odpískaný ofsajd.

40:00

V druhé třetině byly k vidění dva góly na obou stranách. Nejdříve se prosadila domácí Olomouc, a to díky trefě Jana Kučery. Vyrovnaný stav vydržel necelých sedm minut, kdy se podruhé v klání prosadil Robin Sapoušek. Za necelé dvě minuty zvýšil vedení hostů Filip Krajčík, nato však bleskově stačil zareagovat Marek Matašovský v úniku. Vydrží vedení hostů až do konce utkání nebo Mora duel ještě otočí? Závěrečná třetina začne přibližně v 19:08.

Oba celky se již připravují na úvod závěrečného dějství.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny si připisuje Olomouc.

40:45
    Hanákům v útoku stále uniká kotouč, i při sebevětší snaze se nemohou v pásmu usadit.

41:57
    Olomouc vstoupila do třetí třetiny rozhodně agresivněji, žádné větší šance si však hráči s kohoutem na hrudi zatím nepřipravili.

42:32
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

42:50
    Poprvé v třetině se za útočnou modrou podívali také hosté, avšak téměř hned přišli o hrací předmět.

43:55
    Hanáci se drali do přečíslení dva na jednoho, Belan vyslal křižný pas na Adama, jeh střelu z pravého kruhu na vzdálenější tyč Dybal vyrazil.

45:09
    Hanáci se stále snaží být aktivnější a svého soupeře tlačit, avšak kvůli špatným přihrávkám působí jejich hra poněkud chaoticky.

45:49
    Matteo Kočí se snažil Nowaka překvapit střelou do růžky z ostrého úhlu, ten si však všechna volná místa pokryl.

46:01
    Špatná rozehrávka Mory způsobila zakázané uvolnění, vhazovat se tedy bude v útočném pásmu Karlových Varů.

46:16
    Krajčíkova střela od modré skončila ve výstroji olomouckého gólmana.

46:57
    Galvas vystihl špatnou rozehrávku hostů, nahodil na jejich bránu, před kterou byl připravený Hradil, jenž kotouč usměrnil do horní části branky, Dybal však předvedl fantastický zákrok!

47:39
    Bylo odpískáno zakázané uvolnění Olomouce.

48:20
    Karlovy Vary už srovnaly hru s tou Olomouckou, unavení Klhouti už nemají tolik síly na útočení.

48:56
    Matašovský se nádherně prokličkoval přes tři protihráče, jeho následná střela však neměla gólové parametry.

50:04
    Olomouci se stále nedaří přes výbornou obrannou hru Energetiků dostat se do dobrých palebných pozic v útočném pásmu.

50:40
    Zakázané uvolnění Olomouce.

51:56
    Havel – 2 min., sekání.

52:29
    Další využitá přesilovka! Po kombinaci v útočném pásmu se kotouč dostal na modrou čáru ke FILIPOVI KRAJČÍKOVI, jenž ránou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tadeáš Tůma a Matyáš Adámek.

53:08
    A je tady HATTRICK! ROBIN SAPOUŠEK po pasu Mattea Kočího dorazil puk do téměř odkryté brány. Asistence: Matteo kočí.

53:57
    Karlovy Vary vyhodily puk na zakázané uvolnění.

55:06
    Vstřelenými góly posilnění Energetici se opět derou do útoku, tam jim to však zatím příliš nevychází.

56:19
    SAMUEL ŠMAJDA nabral obrovskou rychlost, protáhl se podél mantinelu a bekhendovým zakončením poslal svůj tým do čtyřbrankového vedení. Bez asistence.

57:27
    Hra se dohrává v poklidném tempu bez šancí na obou stranách.

58:00
    Běží poslední dvě minuty utkání.

58:39
    Olomouc se snaží alespoň snížit vysokou prohru, zatím se jí to ale příliš nedaří.

To je ode mne dnes vše, děkuji za pozornost a u dalších zápasů mládežnického hokeje na počtenou! (19:42:26)

Michal Jonáš

Branky a nahrávky: 16. Janech (Hradil, Tomeček), 22. Kučera (Tomeček), 32. Matašovský (Groch, Panáček) – 10. Sapoušek (51, 26), 18. Šlechta (Varvařovský), 29. Sapoušek, 31. Krajčík (Adámek), 53. Krajčík (Tůma, Adámek), 54. Sapoušek (Kočí), 57. Šmajda

Rozhodčí: Šudoma, Kubičík – Axman, Bezděk