Třinec – Skellefteå cz 4:5 (kon.) | Stavanger – Salzburg 2:3 (0:3 po s.n.) | Ilves – Fribourg 0:2 (kon.)
Luleå – Jukurit 4:3 (kon.) | Aalborg – Sparta cz 2:6 (kon.) | Straubing – Cracovia 3:2 (kon.)
Davos – Belfast Giants 5:1 (kon.) | Villach – Färjestad 1:2 (kon.)
EC Villach SV
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Färjestad Karlstad
Pátek 09.09.2022, 20:20 • Stadthalle Villach • Hokejová Liga mistrů • Skupina F

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.

Dobrý večer u Hokejové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny F, ve kterém se utkají EC Villach SV a Färjestads BK.

Domácí tým je po dvou odehraných zápasech na posledním místě, když oba zápasy prohrál a už teď si ztížil cestu za případným postupem do playoff. Nejprve prohrál na ledě svého dnešního soupeře vysoko 0:7 a poté se mu nevedlo ani v Polsku proti Comarch Cracovii. Ta vyhrála 4:2

Färjestads BK

Švédský celek je na tom ve skupině zcela opačně, s bilancí dvou výher a šesti bodů mu patří první příčka. Skupinovou fázi začal tým už zmíněnou výhrou 7:0 nad Villachem a podobně dobře se mu vedlo i v druhém domácím utkání, tentokrát proti Straubingu, který porazil 6:1.

Rozhodčí

Jako hlavní budou zápas řídit Christian Bo Persson a Christoph Sternat, kterým budou na čárách asistovat David Nothegger a Elias Seewald.

Zápas v Stadthalle Villach začne ve 20:20, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

00:01

Villach je na začátku utkání aktivnější.

Puku se nyní ujímají hráči Färjestadsu a chystají si útok.

První velká šance pro Färjestads, pokus z bezprostřední blízkosti ale nebyl úspěšný.

Vhazovat se bude u branky Villachu.

Další šance pro Färjestads, gólem ale neskončila.

Färjestads má zatím jednoznačně více ze hry, jejich pokusy ale naráží na gólmanovi Lamoureuxovi.

Obří šance na druhé straně, Villach ale trefuje pouze břevno!

Lanzinger jel sám na bránu, na gólmana Hildebyho si ale nepřišel!

Týmy si nyní předávají puk bez větších nápadů.

Následuje reklamní přestávka.

Zblokovaný puk putoval do hlediště, vhazovat se bude před brankou Villachu.

Puk teď putuje rychle z jedné strany na druhou, aniž by se stalo cokoliv zajímavějšího.

07:48
    Färjestad právě vstřelil branku! HENRIK BJÖRKLUND posílá svůj tým do vedení. Asistence: Joel Nyström.
    07:48 BJÖRKLUND - 0:1

Velká šance pro Villach, rychlý útok ale gólem neskončil!

15:44
    Villach nastěhován v útočném pásmu, ale zatím se ke střele nedostal.

16:17
    Icing vrací hru před branku Villachu.

17:13
    S rozehrávkou teď pomohl i gólman Lamoreux.

17:54
    Lindqvistův pokus má v lapačce Lamoreux. Vhazování před jeho bránou.

18:59
    Vyloučení v týmu Färjestads BK:
    Nyström – 2 min., podrážení.

19:28
    Brankář Lamoreux poslal puk svým spoluhráčům až do útočného pásma.

20:00

Po první dvacetiminutovce vede Färjestad na ledě Villachu 1:0, i díky brance Björklunda. Druhá třetina začne zhruba ve 21:06.

Oba týmy se vrací zpět na led, druhá třetina za pár okamžiků začíná.

20:01

20:20
    Puk dojel až za bránu Lamoreuxe. Ten ho posílá svému spoluhráči.

20:59

21:24
    Skvělá nahrávka domácího brankáře, která dojela až na spoluhráče do útočného pásma. Ke střele ale nedošlo, protože obrana puk odebrala.

22:09
    Vyloučení v týmu EC Villach SV:
    Collins – 2 min., podrážení.

22:49
    Villach vyhazuje puk až za bránu Hildebyho.

23:43
    Hosté ale zatím v přesilovce Lamoreuxe příliš neohrozili.

24:09

24:52
    Jakobsson pálil ze strany, ale bránu minul, takže Lamoreux ani zasahovat nemusel.

25:37
    Äslund se dostal s pukem až před bránu, ale Lamoreuxe nedokázal překonat.

25:52
    Mattinen – 2 min., krosček.

26:34
    Posunutá hostující brána. Hra přerušena.

27:24
    Ofsajd zastavuje akci Färjestadu.

27:52

28:13
    Po delší době musel zasahovat Hildeby, který stihl vyrazit kotouč ramenem.

28:40
    Lamoreux má puk v lapačce. Vhazuje se před jeho bránou.

28:48
    Další zákrok domácího brankáře.

29:31
    Sabolič byl zahákován Lawnerem při cestě na bránu a bylo nařízeno trestné střílení. Sám faulovaný se k němu postavil. Pokoušel se Hildebyho překonat kličkou do bekhendu, ale ten natáhl svůj beton a puk vyrazil.

30:42
    Zakázané uvolnění vrátí hru zpátky před domácí branku.

31:35
    Färjestad byl usazen v útočném pásmu, ale velmi rychle se z něj zase dostal.

32:07
    Hildeby má puk v lapačce po střele od modré. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.

32:12
    Icing opět přesune hru před bránu Hildebyho.

32:47
    O puk se bojovalo u mantinelu a puk nakonec ukořistili domácí.

33:41
    Färjestad zpoza vlastní brány rychle obrací hru a uhání dopředu.

34:30
    Lamoreux si teď připsal další zásah a poradil si i s dorážkou.

35:23
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Vhazování před bránou domácích.

35:37
    Ofsajd zastavuje útočnou akci hostí. Vhazování ve středním pásmu.

36:35
    Hildeby má na kontě další zásah.

36:50
    S rozehrávkou domácím pomohl za brankou brankář Lamoreux.

38:38
    Richter – 2 min., sekání.

39:28
    Villach vyhazuje puk až k Hildebymu.

40:00

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Villach měl šanci srovnat, jenže Sabolič nařízené trestné střílení neproměnil. Třetí třetina je pro oba týmy tak stále otevřená. Třetí třetina začne zhruba ve 21:59.

Oba týmy už jsou zpět na ledové ploše.

40:01

40:09
    Lindqvist – 2 min., sekání.

40:38

41:09
    Villach střídá arozjíždí akci zpoza vlastní brány.

42:09

42:26
    Tschurnigovu ránu z kruhu má v lapačce Hildeby.

42:38
    Icing vrací hru před bránu domácích.

42:50
    Lamoreux chytá do lapačky ránu od modré, kterou vyslal Pokka.

43:13
    Hosté dostali hru až do vlastního obranného pásma.

44:45
    Desjardins si špatně zpracoval puk před bránou, a tak ani nevystřelil.

45:22
    Färjestad právě vstřelil branku! Po dlouhé době tu máme změnu skóre. Hosté kombinovali v útočném pásmu, před bránou tečoval Elieho střelu od modré PER ÄSLUND a skóruje. Asistence: Remi Elie.
    45:22 ÄSLUND - 0:2

46:21
    Nilsson – 2 min., hákování.

46:52
    Ofsajd odpískán domácím.

48:01
    Domácí se nyní vyhodili z útočného pásma.

48:21

48:37
    Moderer vyhodil puk na zakázané uvolnění.

49:19
    Další zakázané uvolnění domácích.

49:47
    A znovu icing domácího mužstva.

50:46
    Hildeby nyní zasahuje po střele Hughese a má puk v lapačce. Ještě se potom strhla menší roztržka, které ale rozhodčí včas zabránili.

52:01
    Viksten se protáhl až k zakončení, ale jeho rána ze strany skončila zákrokem Lamoreuxe.

53:02
    Po zásahu Lamoreuxe se vhazuje před jeho bránou.

54:21
    Puk dojel až k domácímu brankáři. Ten po chvilce váhání raději puk schoval pod lapačku.

55:00
    Tschurnig – 2 min., vysoká hůl.

55:50
    Lamoreux teď musel dvakrát vyrážet ránu od modré čáry.

56:08
    Lamoreux už ale nyní má puk v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.

57:00

57:15
    Domácí střídají a rozjíždějí akci zpoza vlastní brány.

57:29
    Sabolič z mezikruží vypálil, ale jeho ránu má Hildeby v lapačce.

58:00
    Poslední dvě minuty utkání.

58:17
    Villach právě vstřelil branku! Domácím risk bez brankáře vyšel! Přesnou střelou se prosazuje NICOLAS MATTINEN, který zůstal sám na levém kruhu a dostal puk do branky.. Asistence: Philipp Lindner a Andrew Desjardins.
    58:17 MATTINEN - 1:2

58:35
    Villach to znovu zkouší v šesti.

59:07
    Hildeby teď dobrým zákrokem zachránil svůj tým od srovnání skóre.

Färjestad nakonec dokráčel vítězství, které mu ve třetí třetině vystřelil přesnou tečí Äslund. Domácí pak skórovali při hře bez brankáře díky gólu Mattinena, ale vyrovnat se jim už nepovedlo.

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a těším se u dalších přenosů zase někdy příště. Napočtenou! Hezký zbytek dne a hezký víkend.

Statistiky utkání
    Střely na bránu: 22:25
    Zásahy brankářů: 23:21
    Vyloučení: 4:3
    Vyhraná buly: 21:33 (22:46:00)

Mateo

Branky a nahrávky: 59. Mattinen (Lindner, Desjardins) – 8. Björklund (Nyström), 46. Äslund (Elie)

EC Villach SV: Lamoureux (Schmidt) – Kulda, Després, Lindner, Mattinen, Payr, Joslin, Urbanek – Tschurnig, Rauchenwald, Lanzinger, Sabolič, Desjardins, Hughes, Richter, Collins, Tomaževič, Prodinger, Moderer, Geifes.
    Trenér: Rob Daum

Färjestad Karlstad: Hildeby (Tomkins) – Lindroth, Pokka, Lennström, Nyström, Berqvist, Göransson, Forsell, Törnberg – Nygard, Ejdsell, Viksten, Äslund, Elie, Linqvist, Nilsson, Johansson, Björklund, Jakobsson, Westfält, Lawner.
    Trenér: Tomas Mitell

Rozhodčí: Persson, Sternat – Nothegger, Seewald