Aston Villa – Southampton 1:0 (kon.) | Nottingham – Fulham 2:3 (kon.)
Aston Villa FC
1:0 (1:0)
Southampton FC
Pátek 16.09.2022, 21:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 7. kolo

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:13. (22:59:50)

Steven Gerrard doprovodil závěrečný hvizd Tonyho Harringtona hlasitým výkřikem, jeho Aston Villa v zápase velmi podprůměrné úrovně poráží Southampton brankou Jacoba Ramseyho ze závěru prvního poločasu 1:0. V tom druhém se nestalo prakticky nic zajímavého a skóre se tak pochopitelně nezměnilo.

90+5

90+5
    Po centru Warda-Prowseho se k hlavičce dostal Stuart Armstrong, v tísni ale mířil asi tři metry vedle domácí branky a Emiliano Martínez s odkopem spěchat nebude.

90+4
    Po faulu McGinna bude následovat další standardní situace pro Southampton a Gavin Bazunu znovu přeběhl před soupeřovu branku.

90+2
    Na rohový kop naběhl dopředu i brankář Bazunu, domácí se ovšem ubránili a před Ingsem z blízkosti středové čáry zívala prázdná branka, bývalý útočník Southamptonu ji ale minul o asi patnáct metrů.

90+2
    Po centru Warda-Prowseho ze standardní situace Salisu prodloužil míč k Bellovi-Ketchopovi, ten se ale do zakončení nedostal, Watkins odkopl balón za branku.

90+1
    V nastaveném čase ještě dostává žlutou kartu Ashley Young.

90+1
    Rozhodčí Harrington oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.

89
    Domácí brankář už je zpět na nohou, ovšem nezdá se být v ideální kondici.

88
    Zdravotní potíže trápí Emiliana Martíneze, jenž má svalové problémy. To by mohlo být velmi nepříjemné pro Aston Villu, neboť ta už nemůže střídat.

87
    Lucas Digne se uvolnil na levém křídle, pak ale nedokázal doručit svůj centr k Watkinsovi, Young pak napálil odražený míč výrazně mimo branku.

85
    Další nepovedená souhra hostů, Salisu se pokusil autovým vhazováním rozběhnout Djenepa, tomu při průniku po levém křídle míč odskočil za branku.

84
    Střídání v týmu Aston Villa FC:
    ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Danny Ings.

82
    Za zákrok předcházející té strkanici dostává žlutou kartu James Ward-Prowse.

81
    McGinn byl ve středu hřiště dvakrát faulován, pak jej ještě atakoval Djenepo, s nímž se domácí kapitán dostal do strkanice.

81
    Začala poslední desetiminutovka druhého poločasu. V závěru úvodního dějství se hra z podprůměrného tempa výrazně posunula, povede se to i ve druhém poločase?