Auxerre – Lorient 1:3 (kon.)
AJ Auxerre
1:3 (0:3)
FC Lorient
Pátek 16.09.2022, 21:00 • Stade de l'Abbé-Deschamps (Auxerre) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 8. kolo

To je ode mě vše, dobrou noc. (23:06:00)

Čtvrtá po sobě jdoucí výhra Lorientu znamená posun na třetí místo tabulky, počtvrté v řadě poražené Auxerre může naopak klesnout ze čtrnácté pozice.

Fotbalisté Auxerre potřebovali v předehrávce 8. kola po třech prohrách zabrat, už po prvním dějství ale museli své cíle přehodnotit. Ligoví nováčci se s Lorientem trápili, po pětačtyřiceti minutách prohrávali už 0:3. První gól dal v 15. minutě Dango Ouattara, na jeho trefu navázal o dvacet minut později Terem Igobor Moffi a před pauzou se s posvěcením VAR prosadil z dorážky Enzo Le Fée. Není proto divu, že domácí fanoušci nebyli s výkonem svých oblíbenců spokojeni.

Teprve po přestávce jim svou trefou zlepšil náladu Gauthier Hein. A za stavu 1:3 to vypadalo veseleji. Jenže místo šancí na kontaktní gól tu byly šance na odskok, Moffi ani Diarra však neuspěli. Závěr sice mohl zdramatizovat střídající Sinayoko, ale ani on svou příležitost nevyužil.

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:2.
    Rohy: 9:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:10.
    Kosmetická úprava skóre Auxerre nepomohla

90+5

90+2
    Lassine Sinayoko selhal v tutovce! Střídající Afričan zůstal v rohu malého vápna úplně sám, brankáře zkusil překonat střelou na zadní tyč, jenže v krkolomné pozici trefil svoji kopačku! Tohle už je za strany Auxerre beznaděj...

90+1
    Kontaktní trefa mohla přijít třeba po rohovém kopu, jenže to by Lorienští museli usnout na vavřínech.

90
    Čas se neúprosně krátí, Auxerre má na dva góly posledních 5 minut.

88
    Youssouf M'Changama si stavěl míč ke standardce ze střední distance. Z nabízených variant rozehrávky nakonec zvolil přímou střelu, která se od bránící zdi odrazila nazpátek.

86
    Střídání v týmu AJ Auxerre:
    ze hřiště odchází Hamza Sakhi, přichází Rayan Raveloson.

86
    ze hřiště odchází Mathias Autret, přichází Youssouf M'Changama.

85
    Sólista Le Bris vybojoval pro Lorient roh. Recept na zorganizovanou defenzivu Auxerre hosté nenašli.

83
    Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Rémy Dugimont).

36letý veterán přišel na hřiště ukázat, že v něm stále něco je. Ale možná právě kvůli svému věku byl v souboji příliš pozdě a místo míče trefil soupeřovu nohu.