Banská Bystrica – Spišská N. Ves 6:5 (kon.) | Michalovce – Košice 3:2 (kon.) | Poprad – HC Slovan 2:4 (kon.)
Nitra – Nové Zámky 1:5 (kon.) | Prešov – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Zvolen – Trenčín 4:1 (kon.)
HKM Zvolen
4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 16.09.2022, 18:30 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 1. kolo

Konečné štatistiky:
    Strely na bránu: 21-19
    Vhadzovania: 26-16
    Vylúčenia: 2-2
    Presilovky: 0-0
    Oslabenia: 0-0 (20:56:35)

Prvú tretinu hostia zvládli, ale od začiatku druhej sa ukázala väčšia chuť po víťazstve a najmä domáci premenili viac šancí. Šli do vedenia 2:0 a i keď Dukla dokázala v záverečnej tretine znížiť skóre, tretí gólom Kašlíka sa Zvolen upokojil. Následne obranca Hanna hostí definitívne dorazil. HKM Zvolen teda myslím zaslúžene porazil Duklu Trenčín 4:1. Ďakujem za pozornosť a dočítania nabudúce.

59:55
    Zápas končia domáci hráči s pukom na hokejkách v útočnom pásme.

59:12
    Tentokrát veľký tlak Dukly a závar pred Trenčanom, ako pri zatiaľ jedinom góle hostí. Ozols od modrej poslal puk pred bránu a Trenčan ho nevidel a azda ani nevie ako to nakoniec ustál, ale ustál.

58:25
    Thelin sa natlačil do zakončenia, to mu ale Mudrák zmaril tým, že sa položil na ľad.

57:45
    Zvolen pokračuje v tlaku, opäť pol minúty domáci držali puk. Strela Hraška od modrej, zblokovaná ale končí mimo brány.

56:32
    Zvolen dal gól! Mike Huntebrinker vyviezol puk, vošiel do tretiny, tiesnený poslal prihrávku. Každý ju čakal do predu, on ale videl v druhej línii voľného obrancu SHANEA HANNU a ten následne prestrelil Lacouveého – 4:1.
    Asistencia Mike Huntebrinker.

56:06
    Sojčík spracoval puk na útočnej modrej a vypálil z ľavého kruhu, jeho pokus ale mieril nad.

55:26
    Valach vybojoval puk a poslal ho Ulrychovi na modrú, český bek ho ale neudržal.

54:30
    Domáci nastrelil puk do pásma tak dobre, že odrazený puk si našiel Csányi a rovno zakončoval. Lacouveé vyráža ramenom.

53:42
    Sideroff vyhral korčuliarsky súboj o puk a nabil ho Heclovi, jemu ale zakončenie veľmi nevyšlo a Lacouveé puk kryje.

53:25
    Aktuálne na strely 17:19, čo je na 54.minútu dosť málo. Dnes proste kraľovali obrany nad útokmi.

53:16
    Vhadzovanie po pravici Lacouveého.

Dnešné stretnutie sleduje 1875 divákov.

53:05
    Dukla úplne otvorila pravú stranu, Šiška dostal prienikovú prihrávku a dostal sa zakončenia z kruhov. Triafa však iba do betónov gólmana Dukly.

51:48
    Nemčík iba nahodil puk na zadný mantinel, ten sa odrazil pred bránu a Sloboda v dorážke takmer znížil.

50:31
    Zvolen dal gól! MATEJ KAŠLÍK po individuálnej akcii zvyšuje domáce vedenie na 3:1. Spoza brány ušiel Chromiakovi, ktorý na neho nestačil. Kašlík z otočky vypálil a prestrelil Lacouveého -3:1.
    Asistoval Peter Zuzin.

49:52
    Stahoň nabil spoza brány na ľavý kruh obrancovi Ozolsovi a ten vypálil tvrdo z prvej po ľade príklepom. Pozorný Trenčan ale bol na mieste.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 25. Marcinek (Viedenský, Stupka), 26. Hain (Hecl, Langkow), 51. Kašlík (Zuzin), 57. Hanna (Huntebrinker) – 45. Sloboda

HKM Zvolen: Trenčan (Petrík) – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka (A), Čulík – Zuzin (C), Huntebrinker, Kašlík – Hecl, Langkow, Sideroff – Gropp, Šiška, Stupka – Csányi, Viedenský (A), Marcinek – A. Barcík
    Trenér: P. Oremus

HK DUKLA Trenčín: Lacouveé (Borák) – Starosta (C), Ozols, Ulrych, Pietroniro, Nemčík, Martiška, J. Chromiak – Valach, Čacho (A), Thelin – Sloboda, Heinerö, Š. Petráš – Razgals, Sojčík (A), Belluš – Hudec, Ferenyi, Jakubec – Stahoň
    Trenér: R. Döme

Rozhodčí: Tvrdoň, D. Konc st. – Synek, D. Konc ml. (video – Kontšek)