Boston – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Carolina – Tampa 5:1 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 2:1 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:6 (kon.) | Dallas – Arizona 4:3 (po pr.)
Winnipeg – Ottawa 5:3 (kon.) | Chicago – St. Louis 1:4 (kon.) | Colorado – Minnesota 2:5 (kon.)
Seattle – Calgary 3:0 (kon.) | San Jose – Anaheim 5:4 (kon.)
New Jersey Devils
4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
New York Islanders
Středa 28.09.2022, 01:08 • Prudential Center, Newark • Příprava NHL

Je za námi utkání mezi New Jersey a Islanders. Domácí dnes zaslouženě vyhráli, poněvadž v úvodních dvou třetinách byli lepší a ve třetí svůj náskok kontrolovali. Jako první sice skóroval hostující Sošnikov, ale ještě do konce první části skóre otočili Šarangovič a Hamilton. Ve druhém dějství pak navýšili vedení New Jersey Hughes a Haula. Ďáblové nakonec vyhráli 4:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:33:40)

Československá stopa v utkání

Vítek Vaněček (NJD) – 13 zákroků, 1 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 40:00
    Šimon Nemec (NJD) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:37
    Ondřej Palát (NJD) – 0+1, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:20

59:36
    Ještě jedna střela Siegenthalera, která byla dokonce tečovaná. Touš zapadl těsně nad horní tyč.

59:06
    Ve středním pásmu přišla teč, takže zakázané uvolnění Devils se pískat nemuselo.

58:33
    V plném proudu už máme poslední dvě minuty dnešního utkání. Je jisté, že New Jersey vyhraje v přípravě také druhý zápas.

57:51
    Úplně sám mířil na branku Islanders Mercer, avšak bekhendový blafák mu nevyšel. Znovu se zaskvěl Schneider.

57:26
    Bastian se sice k puku v útočném pásmu nedostal, ale mrzet ho to nemuselo, poněvadž pošetřil další cenné sekundy.

56:09
    Wood přihrával zpoza brány a Hughes rychle zakončil. Schneider však rychle vystrčil levý beton.

55:28
    Hughes sice prostrčil puk na lépe postaveného spoluhráče, ale hosté touš vypíchli. Nakonec měla domácí defenzíva štěstí, že Bailey neujel.

54:55
    Ďáblové drželi černou gumu pod kontrolou. S rozehrávkou v těchto minutách nespěchají.

54:06
    Pinho se vrátil na ledovou plochu. Do konce třetí třetiny zbývá zhruba šest minut.

53:56
    Ale z mezikruží se neprosadil ani Wahlstrom, takže i tato přesilovka zůstane bez využití.

53:29
    Siegenthaler tentokrát ale nedokázal vyhodit kotouč z vlastní třetiny. Islanders začínají tlačit.

52:55
    Hosté teď mají možná poslední šanci s tímto duelem ještě něco udělat, nicméně zatím se pořádně ve třetině soupeře neusadili.

52:06
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
    Brian Pinho – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

51:46

51:35
    Hamilton přihrával do strany, kde se znovu objevil Haula, ale rána druhého jmenovaného prosvištěla kousek vedle bližší tyče.

50:59
    Chvíli zůstal před brankovištěm hostů osamocený Šarangovič, ale žabičku spoluhráče netrefil.

50:05
    Hned na začátku přesilovky New Jersey nadvakrát zahrozil Haula, který se ale zatím podruhé v tomto klání radovat nemohl.

49:46
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Paul LaDue – 2 min., krosček.

49:32
    K odraženému puku vyplaval LaDue. Obránce Islanders nemířil vůbec zle, ale těsně netrefil potřebné místo.

48:49

48:26
    Teď už Devils vyhodili přes všechny čáry, takže se zdá, že také tuto početní výhodu soupeře ubrání.

47:58
    Tentokrát střílel zleva Palmieri, ale proti jeho bývalému zaměstnavateli mu zatím dnes není souzeno.

47:29
    Ryan Pulock dostal nabito na modrou čáru. Jeden z domácích hráčů ale předvedl ukázkový blok v předbrankovém prostoru.

46:49
    Mason Geertsen – 2 min., nedovolené bránění.

46:09
    Domácí si situace ve vlastní třetině už příliš nekomplikují. Rozhodně je znát, že drží náskok, díky kterému se nikam neženou.

44:54
    Velká šance pro hosty zůstala neproměněna. Cizikas pádil sám na gólmana, ale prostor nad vyrážečkou nenašel.

43:59
    Nahození Aha od modré čáry se s přesností nepotkalo. Následně do kontru vyráželi domácí, ale Mercer svou snahu nedotáhl.

43:23
    Bailey se do třetiny soupeřova celku nedokázal proháčkovat. Následně přišlo vyhození přes všechny čáry.

42:33
    Kyle Palmieri se těsně před bránou dostal k teči, ale lapačka brankáře Devils byla pohotová.

42:12
    Brendan Smith – 2 min., vražení na hrazení.

41:55
    Pulock od mantinelu vyzkoušel pozornost čerstvého brankáře. K dorážce se tlačil Josh Bailey, avšak lapačka Schmida byla rychlejší.

41:09
    Ve chvíli, kdy se hostující hráč vrátil na led, vybízel Holtz Mercera, který ale opět nezamířil ideálně.

40:32
    Na začátku třetí části domácí dohrávají přesilovku. Zajímavou přihrávku mezi kruhy dostal Mercer, který ale touš netrefil dle představ.

40:01
    Střídání v týmu New Jersey Devils:
    ze hřiště odchází Vítek Vaněček, přichází Akira Schmid.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 16 – 14

Hokejisté New Jersey dokázali ve druhé třetině přidat ještě dvě branky a teď to vypadá, že utkání bez větších potíží vyhrají. Ve 21. minutě se trefil elitní centr týmu Hughes, asistenci na jeho brance si připsal i Ondřej Palát. Na konci periody poslal Ďábly do tříbrankového vedení Haula. Skóre zatím odpovídá průběhu klání.

40:00

39:58
    Dvě sekundy před sirénou vypálil od modré čáry Hamilton. Schneider toho mnoho neviděl, ale práci mu usnadnili obránci, kteří puk zastavili.

39:07
    Kyle Palmieri – 2 min., hrubost.
    37:48 Erik HAULA - 4:1

37:48
    Devils právě vstřelili branku!
    New Jersey i nadále navyšuje své vedení. Rychlost nabral Wood, který přenechal touš do tandemu ERIKU HAULOVI. Posila Devils se natlačila před bránu a perfektně zacílila do růžku. 4:1. Asistence: Miles Wood a Dawson Mercer.

37:29
    Před brankou si o puk klepl Palmieri, který ale nenašel prostor v rozkleku českého gólmana.

36:51
    Vaněček raději přikryl odražený kotouč, poněvadž na jeho brankoviště se nepříjemně tlačil Sošnikov, jenž patří mezi nejlepší hráče Newyorčanů.

36:24
    Haula ihned po přejetí modré čáry vystřelil, ale spíše to byl pokus jen o to, aby vybojoval útočné pásmo, což se mu povedlo. Schneider totiž nerozehrál.

35:46
    V šanci se ocitl Zetterlund, jehož dlouhá bekhendová klička nakonec skončila na betonu Schneidera, který se natáhl v brankovišti parádně.

35:13
    Zdá se, že domácí mají momentálně hru pod kontrolou. Stále vedou o dvě branky, přičemž Islanders se velmi obtížně dostávají do střeleckých pozic.

34:26
    Palát zavezl puk do útočného pásma, kde přihrál Hughesovi. Ten posunul na Hamiltona, jehož projektil hostující brankář vyrazil.

33:47
    Šance na únik po křídle se naskytla před Holtzem, ale útočník první lajny New Jersey nechal černou gumu za sebou.

33:02
    Aho našel spoluhráče, jehož přihrávka zadovkou nebyla vůbec špatná. Šimon Nemec ji ale vystihl.

32:19
    Pulock je dnes střelecky aktivní. Jeho další rána ale zaplula mimo brankový prostor.

31:48
    Domácí signalizovali zakázané uvolnění, ale čároví rozhodčí usoudili, že se pískat nemá. Vaněček se tak musel činit se svou rozehrávkou.

29:55
    Střídání v týmu New York Islanders:
    ze hřiště odchází Ilja Sorokin, přichází Cory Schneider.

29:30
    Haula se vrátil na led. Také toto oslabení hokejisté Devils přežili.

29:11
    Zetterlund v oslabení vyrazil vpřed. Vymanil se z obležení hned tří hráčů soupeře, ale až k zakončení se neprotlačil. To bylo na něj až příliš velké sousto.

28:16
    Beauvillier vybídl mezi kruhy volnějšího Wahlstroma, který se do kotouče z první opřel. Vaněček ale předvedl jistý zákrok.

27:30
    Erik Haula – 2 min., sekání.

27:12
    Miles Wood napadal rozehrávku Islanders, do úzkých dostal i brankáře Sorokina, který ale včas odehrál.

26:52
    Pulock přihrál na levou stranu Cizikasovi, který okamžitě vystřelil. Vaněček se zákrokem větší starosti neměl.

25:59

25:35
    Domácí se v oslabení dostali do přečíslení. Šarangovič chtěl hledat Hamiltona, jenže přihrávku zablokoval Aho a poté v pádu posunul vlastní klec. Pochopitelně neúmyslně.

25:18
    Beauvillier před modrou čárou udělal kličku. Vypadalo to, že jeho spoluhráč byl v pásmu rychleji, ale ofsajd se nakonec nepískal.

24:35
    Přesilovku zatím Islanders nerozehráli úplně dobře. V pásmu domácích hokejistů se nedrží.

23:59
    Mason Geertsen – 2 min., podrážení.

23:23
    Vaněček zatím čeká na svůj první zákrok ve druhé periodě, ale nyní se musel rychle otáčet, aby kontroloval odraz od zadního mantinelu po střele od modré čáry.

22:59
    Sošnikov zatím pracuje velmi dobře i směrem dozadu. Nyní dokázal obrat o kotouč Šarangoviče, který pádil vpřed po levé straně kluziště.

22:32
    Mercer nedokázal na vlastní modré čáře odehrát kotouč, pomoct mu musel až jeho spoluhráč.

21:49
    Na druhé straně kluziště se připomněl Wahlstrom, jehož rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
    20:52 Jack HUGHES - 3:1

20:52
    Hned na začátku druhé periody jdou domácí do vedení o dvě branky! Palát a Holtz dlouho bojovali o kotouč u mantinelu, až se v mezikruží uvolnil JACK HUGHES, který zamířil přesně. 3:1. Asistence: Alexander Holtz a Ondřej Palát.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 10 – 5

Je za námi první třetina, ve které bylo aktivnější New Jersey. Více ze hry mělo i na začátku, ale jako první se trefil Sošnikov. Ďáblové ale ještě těsně před koncem třetiny dokázali skóre otočit, trefili se Šarangovič a Hamilton.

20:00

19:25
    Bastianův průnik po křídle skončil nebezpečnou střelou, ta ale o několik desítek centimetrů minula bližší tyč.

18:59
    Minutu před koncem první třetiny hru uklidnil Pulock, jenž se bude snažit co nejlépe rozehrát.

18:23
    Ďábly zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

18:01
    Krátce po vhazování posunul Šarangovič na Smithe, jehož střela zápěstím skončila v Sorokinově lapačce.

17:46
    Hokejisté v červeném si vytvořili další velký tlak v předbrankovém prostoru. Nyní jsou rozhodně při chuti.
    16:42 Dougie HAMILTON - 2:1

16:42
    Během pár sekund jde domácí celek do vedení! Siegenthaler na modré čáře posunul DOUGIEMU HAMILTONOVI, který to zápěstím trefil parádně. Je ale třeba dodat, že Sorokin toho přes výborně stínující hráče mnoho neviděl. 2:1. Asistence: Jonas Siegenthaler a Michael McLeod.

16:24
    Pulock přihrál Pelechovi, který napřáhl pomalu až ke stropu haly. Obránce s číslem 3 na zádech ale trefil připravenou hruď Vítka Vaněčka.
    15:24 Jegor ŠARANGOVIČ - 1:1

15:24
    Máme srovnáno! Po lehkém přistrčení Marina se ke střele z vrcholu kruhu dostal JEGOR ŠARANGOVIČ. Běloruský forvard přesně našel volný prostor u přední tyče, Sorokin se po puku natahoval marně. 1:1. Asistence: John Marino a Fabian Zetterlund.

15:03
    Hamilton si pomohl nahozením. Jeho spoluhráči už toho ale měli v tomto střídání dost, a tak zamířili na střídačku.

14:26
    Mercer se šikovně proháčkoval do střelecké pozice na levém kruhu. Jeho ránu hostující brankář zastavil.

14:07
    Nyní se o kotouč bojuje u mantinelu ve středním pásmu.

13:24
    Ostrované si měnili kotouč ve vlastním pásmu, ale následně zaváhali. Po přesné přihrávce od mantinelu tečoval těsně před Sorokinem Palát, bývalý útočník Tampy nebyl daleko od prvního gólu v dresu Devils.

12:38
    Räty před brankou domácích chtěl tečovat nahození od modré čáry. Kotouč však nezasáhl, a proto letěl mimo brankový prostor.

12:02
    Šarangovič dostal prostor na pravém křídle. Kotouč si navedl ke střele, jenže o pár desítek centimetrů horní tyč minul.

11:09
    Wood zkusil štěstí z poměrně značného úhlu, ale ruský gólman ve službách hostů si přední tyč pokryl. Následně se rychle přesunul, takže dorážka nepřišla.

10:41
    Nepřesná rozehrávka celku z New Yorku, po které je pískáno zakázané uvolnění.

10:06
    Střílená přihrávka Pelecha jen prolétla okolo brankoviště. Vaněček nyní měl docela štěstí.

09:42
    Holtz namířil svou ránu do připraveného Sorokina. Pokračovat budeme po komerční pauze.

09:14
    Po velké chybě Hamiltona se mezi kruhy zjevil úplně volný Bellows. Forvard Islanders ale nechal vyniknout pohotového Vaněčka.
    08:04 Nikita SOŠNIKOV - 0:1

08:04
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ačkoliv hosté rozhodně neměli více ze hry, nyní se dostávají do vedení oni! NIKITA SOŠNIKOV si šikovně zpracoval kotouč a ve velké rychlosti se řítil kupředu po levé straně. Naprosto precizně pak vymetl horní růžek u zadní tyče Vaněčkovy klece. 0:1. Asistence: William Dufour.

07:26
    Zleva to nyní zkoušel Bastian, avšak křídelník New Jersey byl poměrně rychle přitlačen na mantinel.

06:47
    Ondřej Palát si najel na střed, odkud zápěstím vystřelil. Sorokinova lapačka ale byla v pohotovosti.

06:39

06:04
    Hamilton nabil do křídla Šarangovičovi, který se do kotouče pořádně opřel, ale Sorokin se stačil přemístit.

05:34
    MacLean se v oslabení prodral po levém křídle, avšak jeho rána byla sražena na zadní mantinel, Vaněček zasahovat nemusel.

04:39
    Casey Cizikas – 2 min., podrážení.

04:29
    Nemec si opět najel do střelecké pozice, ale ani tentokrát jeho projektil mezi těly bránících hráčů nepropadl.

03:58
    Martinův oblouček našel jen a pouze Hamiltona, jenž zapracoval na červené čáře a poté založil akci pro New Jersey.

03:28
    Další rozehrávku Islanders si bere na starost obránce Cholowski. Zatím se oba celky docela hledají.

02:47
    Pulockovu ránu od modré čáry český brankář Vaněček moc dobře viděl. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v jeho pásmu.

02:16
    Slovenský mladík Šimon Nemec vypálil od mantinelu, jenže jeho pokus byl zablokován hokejisty v bílém.

01:49
    Mercer domácí dostal z vlastní třetiny. Úvodní dvě minuty jsou ale spíše opatrnější.

01:01
    LaDue se snažil rozehrát, avšak nabídku po stranách neměl. Hosté černou gumu nakonec ztratili, ale Ďáblové se k první střele prozatím nedostali.

00:17
    Hned po pár vteřinách musel za svou klec vyjet Sorokin, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.

00:01

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Smith, Nemec, Hickey – Holtz, Hughes, Palát – Mercer, Haula, Wood – Zetterlund, Pinho, Šarangovič – Bastian, McLeod, Geertsen

New York Islanders: Sorokin (Schneider) – Pelech, Pulock, Aho, LaDue, Cholowski, Helgeson – Bailey, Martin, Beauvillier, Bellows, Palmieri, Wahlstrom, Sošnikov, Räty, Fasching, MacLean, Cizikas, Dufour.

New Jersey se ani v loňské sezoně nedostalo do play-off, a tak bylo jisté, že přes léto bude muset posílit. Novými akvizicemi v kádru Devils se tak stali Ondřej Palát, Vítek Vaněček, Brendan Smith, John Marino či Erik Haula. Odešel například Pavel Zacha, který nově bude hájit barvy Bostonu. Jelikož novou smlouvu nikde nedostal ani P. K. Subban, zkušený obránce se rozhodl ukončit kariéru. Na úvod přípravy New Jersey porazilo 2:1 Montreal.

Ačkoliv Islanders hráli nedávno semifinále NHL dvakrát po sobě, loni mezi nejlepšími osmi týmy konference chyběli. Letos by to chtěli rozhodně napravit. Newyorčané příliš mnoho změn neudělali. Angažovali Rusy Romanova a Sošnikova, přičemž odešli Dal Colle a Czarnik. Kariéru se rozhodl ukončit slovenský legendární zadák Zdeno Chára. V úvodu přípravy na nový ročník Islanders padli s Rangers 1:4.

Hezké středeční ráno při sledování textového přenosu z přípravy na nový ročník NHL. Hokejisté New Jersey od 1:00 přivítají New York Islanders. Pěknou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 16. Šarangovič (Marino, Zetterlund), 17. Hamilton (Siegenthaler, McLeod), 21. Hughes (Holtz, Palát), 38. Haula (Wood, Mercer) – 9. Sošnikov (Dufour)

New Jersey Devils: Vaněček (41. Schmid) – Hamilton (A), Siegenthaler, Marino, Smith, Nemec, Hickey – Holtz, Hughes (A), Palát – Mercer, Haula, Wood (A) – Zetterlund, Pinho, Šarangovič – Bastian, McLeod, Geertsen
    New York Islanders: Sorokin (30. Schneider) – Pelech, Pulock (A), Aho, LaDue, Cholowski, Helgeson – Bailey (A), Martin, Beauvillier, Bellows, Palmieri, Wahlstrom, Sošnikov, Räty, Fasching, MacLean, Cizikas (A), Dufour