USA – IPH Team 10:1 (kon.) | Kanada – Česko 4:1 (kon.)
Kanada
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Česko
Středa 28.09.2022, 19:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • International Para Hockey Cup • Semifinále

Řečeno bylo vše, takže se z RT TORAX ARENY loučím.

Děkuji za přízeň i pozornost a přeji pohodový zbytek večera. (20:56:46)

Česko odehraje v pátek od 16 hodin utkání o 3. místo s IHP týmem.

Dnes sice Češi Kanadu neporazili, ale útěchou je, že vsítili gól. O ten se postaral MICHAL GEIER. Trenéři si ve třetím dějství vybrali oddechové časy. Spíš než o taktiku šlo o více času na oddech. Přeci jen mají hráči za sebou tři utkání a v tom čtvrtém síly rychleji ubývají.
    Konečný stav 4.1 stanovil Dominic Cozolino po dvou vteřinách po přesilovce. V závěru třetiny si hosté vypracovali několik výborných akcí, ale jak už jsem naznačila, utkání skončilo ve prospěch Kanady, která si zahraje finále se Spojenými státy.

44:15
    Češi se osvobozují a drží hru mimo své pásmo.

43:58
    Vyloučení v týmu Česko:
    Krupička – 2 min, držení.

43:40
    Lavin však puk zachycuje a hra se přesouvá do útočné třetiny Kanady.

43:00
    Po nahození Smitha rozehrává Kudela na Doležala a ten posílá na zteč Hečka.

42:14
    Svižný hokej nahoru dolů teď předvádí oba týmy. Češi prostě museli otevřít hru a zkusit štěstí v roztahanější variantě kombinací.

41:24
    Prudká střela po ledě z holí Zelinky končí pod bruslemi. Puk se nakonec ukazuje na zadním mantinelu.

41:13
    Oddechový čas pro tým Česko.

40:25
    Kudela zabránil skórovat Boilovi. Chvíli poté zabránil gólu po střele Smithovi.

39:35
    V úniku se ocitl Zelinka. Byl však dojet obranou a na střelu tak neměl mnoho času.
    38:54 Dominic COZZOLINO - 4:1

38:54
    Kanada právě vstřelila branku!
    Oslabení Češi ubránili a jen uběhly dvě vteřiny, už lovil Kudela puk z brány po střele DOMINICA COZZOLINA. Asistence: James Dunn a Tyler McGregor.

38:52

38:23
    Za obranu dostal puk Michal Geier a sám v souboji s brankářem poslal puk moc vysoko. Ale myšlenka to byla výborná.

37:54
    Oddechový čas pro tým Kanada.

37:42
    V luxusní pozici byl Liam Hickey, ale v zakončení mu zabránil puk pod sledge. Měl přes sebou prázdnou klec.

36:52
    Veselý – 2 min, hrubost.
    36:05 Michal GEIER - 3:1

36:05
    Česko právě vstřelilo branku!
    Rychlý přesun hry přes střední pásmo, které jsme viděli dnes už mockrát se tentokrát podařilo přetavit v gól! MICHAL GEIER se zbavil obránce a střelou k druhé tyči maže nulu na světelné tabuli. Asistence: Pavel Kubeš a Pavel Doležal.

34:47
    Hečko promáchl nahrávku v obranné třetině. Naštěstí se ke kotouči dostal až na modré čáře Kovacevich, ale jeho střela nekončí přesně do brány.

34:34

34:01
    Krupička sbírá kanadské vyhození a spěchá po nahrávce Oharovi do útoku.

32:34
    Vyloučení v týmu Kanada:
    Crane – 2 min, nedovolené bránění.

32:12
    Novotný s Krupičkou bojují za kanadskou brankou o puk, aby jej mohli poslat do pásma obráncům Kubešovi nebo Doležalovi. Nakonec se Kanada ale osvobozuje a v akci je Kudela.

31:30

31:05
    Při útoční se domácí provinili faulem a tak se připravili o přesilovku. Po vyhraném buly se ke střele na bránu dostal Novotný.

30:33
    Cozzolino – 2 min, nedovolené bránění.

30:22
    Kubeš na chvíli zastavil Hickeye v cestě k bráně, když jej narazil na mantinel. Kanadský forvard se i přesto dostal k zakončení. To Kudela vytěsnil nastavením lapačky nad hlavu.

30:01

Další třetina začne přibližně v 20:17.

Obranná hra Česka se zlepšila! Jestliže soupeř v první třetině z šesti střel vytěžil dvě branky, v této právě skončené patnáctiminutovce se Kanada trefila jednou z devíti střel. Ovšem ofenzíva českých para hokejistů malinko pokulhává. V útočné třetině se dokáží držet, jenže střely jim nedoputují až k bráně. Dobré šance si vypracovali Doležal či Ohar.

30:00

29:36
    Pokus Smitha byl zblokován, i tak se Kudela napřahoval po kotouči, aby neprošel u jeho levé tyče do brány.

29:30
    Wágner – 2 min, nedovolené bránění.

29:12
    Nakonec je z toho zakázané uvolnění Kanady.

29:05
    Geier forčekuje v brankovišti a Smithovi brání v rozehrávce.

28:57
    Hbitá střela nad hlavami hráčů od Doležala končí v Huneaultově lapačce.

28:31
    Huneault raději přikryl kotouč po střele Novotného a dotírání Veselého.

28:15
    Zelinka střílí přes hráče. Ale puk končí Cranemu pod sledge.

27:41

26:50
    Zámek vytvořili Češi v útočné třetině a povzbuzováni diváky zkouší střílet Veselý a poté i Ohar.

25:41
    Halbert – 2 min, podrážení.

25:21
    České zakázané uvolnění přesouvá hru před Kudelu.

24:35
    Vincent Boily nastřelil tyč.
    23:34 Corbyn SMITH - 3:0

23:34
    Jakobs-Webb počkal na nahrávku Dunna zpoza brány a pak posunul na pravé křídlo CORBYNU SMITHOVI, který namířil střelu nad Kudelova ramena. Asistence: Anton Jacobs-Webb a James Dunn.

23:10
    Výborný obranný zákrok předvedl Kudela při střele zpoza zadního mantinelu od Dunna a kapitán Zelinka mu následně pomohl, když puk odpálil z brankoviště.

22:52
    Kubeš nahodil o mantinel najíždějícímu Hečkovi, ale puk měl na dlouhé hole a tak se píská zakázané uvolnění.

22:01
    Boje o puk sleduje Kudela v levém rohu. Posléze čelí nepříjemné střele McGregora.

21:32
    Tváří v tvář se ocitl v šanci Smith, ale Kudela si počkal na reakci a velice efektivně zakročil. Puk vytěsnil na pravou tyč a končí na mantinelu.

21:04
    Cozzolino za českou brankou brání získaný puk.

20:35
    Henry je obsazen Oharem a tak nemůže zakončit přesně. Hosté jsou zatlačeni do obrany. Vymaňují se jen díky icingu.

19:40
    Střela Craneho končí odražená od Doležala zpět do středního pásma.

19:07
    Ke střele se ale čeští hráči nepropracovali. Domácí opět útočí.

18:04
    Tentokrát přechod do útočné třetiny na dlohou nahrávku vychází. Na útočné modré tečuje Geierovo nahození Sedláček a před branou číhá na vybojovaný puk Zelinka.

17:52
    Marně stíhal Sedláček vyhozený puk. Zakázané uvolnění vrací hru před Kudelu.

17:06
    Palát s Krupičkou hledají cestu ke střele na bránu.

16:35
    Ještě jedna kanadská akce, která končí odražená Kudelou na zadní mantinel.

16:05
    Pěkný pokus Lavina končí odražen lapačkou českého gólmana. Pokus z pravé strany Jacobs-Webba už má Kudela pod kontrolou. Bude se vhazovat po jeho levici.

15:18
    Veselý dojel přes brankoviště volný puk a nabil na střelu Oharovi. Ten se ke střele dostal o půl minuty později opět a tentokrát mířil hodně vysoko.

15:01

Lepší vstup do třetiny zažila Kanada, když v desáté minutě zúročila ofenzivní naladění v početní výhodě. Tyler McGregor střílel z pravého kruhu a trefil odkryté místo v Kudelově bráně. Už to vypadalo, že se půjde do šaten za stavu 1:0 pro Kanadu, ale při signalizovaném vyloučení se napřáhl mezi kruhy Dominic Cozzolino.
    Češi si vypracovali několik šancí i ve dvojnásobné přesilovce a jednou nastřelili tyč Hečko. Věřme, že to ve druhém dějství bude radostnější.

15:00
    14:54 Dominic COZZOLINO - 2:0

14:54
    Při signalizovaném vyloučení českého hráče, který se dopustil prohřešku ve středním pásmu, získal kotouč DOMINIC COZZOLINO a z mezikruží poslal střelu levou rukou do brány. Kudelovi puk prosvištěl pod pravou paží, když se snažil rychle zalehnout šíři brankoviště. Asistence: Liam Hickey.

14:28
    Odražený puk je v obranné třetině Kanady. Forčeking Veselého se Zelinkou šetří cenné vteřiny hry daleko od Kudelovy brány.

14:09
    Střet Geiera s Hickeyem za českou brankou dává sudímu impuls přerušit hru.

14:00
    V poslední minutě třetiny se hra přesouvá ke Kudelovi.

13:37
    Tlak hostů pokračuje. Palát to zkusil od mantinelu.

13:05
    Pokus Hečka byl výborný. Sudí ale rozpažuje.

12:01

11:54
    Kanada je ve čtyřech, když od modré střílí Kubeš. Huneault kryje jak betonem, tak lapačkou. Puk nakonec vyhazuje přes všechny čáry Auclair.

11:25
    Ofsajd zastavuje české snažení získat něco z přesilovky.

11:12
    Vhazování po pravici gólmana Huneaulta končí vyhozením Jacobs-Webba přes všechny čáry.

10:40
    Dvojtá přesilovka se Čechům nedaří odehrát v útočné třetině. Dokonce je sudí vykazují před Kudelu a tak musí znovu dobývat pásmo.

10:01
    Dunn – 2 min, držení.

09:54
    Halbert – 2 min, nedovolené bránění.
    09:02 Tyler MCGREGOR - 1:0

09:02
    Hickey v nahrávce podklouznul, ale blízko byl TYLER MCGREGOR, jenž prostě vystřelil na bránu. Kudela se po kotouči natahoval, ale prošel mu pod loktem Asistence: Liam Hickey.

08:55
    McGregor zaváží kotouč do pásma a po otočce přenechává Cozzolinovi.

08:34
    Kanada je vykázána z pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

08:20
    Kudela vykryl jedovatou střelu Dunna.

08:12

08:00
    Palát prohrál souboj se Smithem a do ofenzívy se rozjel Lavin.

07:32
    Poté se hrály po mantinelech osobní souboje a v útočném tažení hostů je zastavil ofsajd.

05:23
    Boje o střední pásmo nemají konce. A když se kanaďané dostanou do útočné třetiny, jsou ihned napadáni. Sice dokázal Hickey vystřelit a za pár vteřin to z druhé strany měl na teč McGregor, ale v obou případech byl Kudela velmi pozorný. Při druhém nebezpečí se hbitě otočil k pravé tyči.

04:53
    Lavin nahodil ze středního pásma kotouč ke Kudelovi a jel střídat.

03:55
    Ovšem i česká defenzíva vykazuje známky bytelnosti. Neprošel Leliévre.

03:07
    Novotný po vyhrané buly míří za podpory diváků do útočné třetiny. Tam se ale nikdo v červeném drese do zakončení nedostává. Kanadská obrana je kompaktní a bude těžké najít na její prolomení recept.

02:47
    Icing tentokrát pro Čechy.

02:20
    Veselý zabránil Halbertovi střílet z mezikruží, když do něj dovoleně najel.

01:52
    Je pískáno zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po levici gólmana Huneaulta.

01:21
    Geier se Sedláčkem vyváží odražený puk od mantinelu. Daleko se ovšem česká repre nedostává. Od vlastní brány zahajuje útok Boily.

00:51
    Druhý kanadský pokus! Tentokrát od modré pálí Crane.

00:11
    McGregor nahodil do středu hřiště z levého rohu, jenže tam nebyl žádný hráč v bílém drese. Kanaďané ale puk získali na druhé straně pásma a Kudela u levé tyče zasáhl při střele Cozzolina.

00:01

Pěkný sváteční podvečer z RT TORAX ARENY přeji všem příznivcům para hokeje.

Česká reprezentace se popere o postup do finále s Kanadou, kterou v prvním utkání turnaje překvapivě potrápila. Ovšem na první gól do sítě silného soupeře, jakým Kanada bezesporu je, čeká.

Bude to dnes?

Podívejme se, v jakých sestavách: do utkání týmy jdou.

Kanada: Huneault (Kingsmill, Rietveld) – Halbert, Lavin, Henry, Kovacevich, Crane – Cozzolino, Hickey, McGregor – Boily, Jacobs-Webb, Dunn – Leliévre, Smith, Messaoudi – Swafford, Leblanc, Auclair
    Trenér: Herrington Russ

Česko: Kudela (Vápenka) – Zelinka, Wágner, Kubeš, Doležal – Novotný, Ohar, Veselý – Krupička, Sedláček, Hečko – Hábl, Palát, Geier
    Trenér: Bříza Jiří

Rozhodčí: Rapák – Hus, Oswold.

Jaképak bude dnešní utkání?

Vsítí v tomto turnaji česká reprezentace gól už i silné Kanadě?

Sledujte tento textový přenos a budete v dění přímo v hale, pokud se nemůžete osobně dostavit do RT TORAX ARENY.

Utkání začíná v 19 hodin. Ovšem já se přihlásím s podrobnostmi už po 18 hodině.

Zatím přeji příjemný, v Ostravě slunečný, sváteční den.

Kanada ani tentokrát na své dlouholeté rivaly nevyzrála a v úterním utkání prohrála 2:8. Nejdříve snižovala americké vedení 4:0 ve druhé třetině a ve třetím dějství korigovala výsledek na konečných 8:2 pro USA.

Na výhru 3:0 v první utkání, tedy s Čechy, se malinko nadřela. Naopak v nedělním zápase s IPH týmem vyhrála díky využitým třem z šesti početních výhod 5:2.

Česko prošlo turnajem s jednou výhrou a dvěma prohrami.
    S dnešním semifinálovým soupeřem odehrála česká para reprezentace utkání v sobotním večeru a po sympatickém výkonu, kdy nedala vícemistrům velký prostor, prohrála JEN 0:3.

V neděli nastoupili svěřenci trenéra Jiřího Břízy proti úřadujícím mistrům světa (jsou jimi od roku 2009, kdy vyhráli právě v Porubě, tehdy byl zimní stadion pod jménem SAREZA). Čeští hráči věděli, co čekat, ale že schytají desítku asi nečekal nikdo z nich. Ovšem zkušenost velká a poznatky pro další zlepšení byly k nezaplacení.

Poslední utkání základní části IPH turnaje se odehrál v předvečer Státního svátku a výhrou 3:2 proti týmu složeného s hráčů Slovenska, Norska a Německa si zařídili semifinále s Kanadou.

První gól turnaje vsítil Pavel Kubeš a těsně před přestávkou otočil stav na 2:1 Miroslav Novotný. Třetí puk v síti soupeře zařídil při power play IPH týmu Michal Geier.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 10. McGregor (Hickey), 15. Cozzolino (Hickey), 24. Smith (Jacobs-Webb, Dunn), 39. Cozzolino (Dunn, McGregor) – 37. Geier (Kubeš, Doležal)

Rozhodčí: Rapák – Hus, Oswold