Přerov – Pardubice B 4:3 (po pr.) | Slavia – Poruba 2011 3:2 (kon.) | Kolín – Frýdek-M. 2:5 (kon.)
Sokolov – Vsetín 3:2 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 5:3 (kon.) | Třebíč – Zlín 2:1 (kon.)
Prostějov – Šumperk 5:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice B
Sobota 01.10.2022, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 7. kolo

Prodloužení nemělo dlouhého trvání, na puku hráli totiž pouze Zubři, kteří rozhodli o další domácí výhře. Průnik Černého skončil bekhendem Davida Březiny za zády Kloučka. Já se s vámi tímto z přerovské MEO Arény loučím a budu se těšit příště. Na počtenou! (19:35:51)

60:52 David BŘEZINA - 4:3

60:52
    Přerov právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, Pardubice si z Přerova odvezou pouze bod! V prodloužení hráli s kotoučem pouze hráči ve žlutém, kteří v čase 60:52 slaví další domácí vítězství! Robert Černý řídil přechod do útoku, sjel si obloučkem blíže k brance a od betonu Kloučka dostal puk na bekhend DAVIDA BŘEZINY! Ten jemným přiklepnutím do odkryté branky rozhoduje o osudu dnešního utkání! Asistence: Robert Černý, Zdeněk Okál.

60:18
    Rychlá akce Zubrů! Jakub Svoboda se nabídl před branku, prudký pas ale nedokázal zpracovat!

60:04
    Puk uzmul na buly Kratochvil.

60:01

Zajímavých momentů dění na kluzišti nabízelo pomálu, rychlý průnik Jakuba Svobody až ke Kloučkovi byl však ve 45. minutě jedním z nich. Zakončení ovšem přistálo pouze na betonu. Dobré přečíslení sehrál Jan Svoboda s Březinou, další gól však padl z holí Pardubic, které využily powerplay dvě minuty před koncem. Podle stejného scénáře jako u první branky se opět prosadil Lukáš Endál, jenž zápas poslal do prodloužení, které začne za několik málo minut.

60:00

59:23
    Domácí útočí, Indrák se snaží na branku posílat každý kotouč, jenž má na holi.

Pardubice B právě vstřelily branku!
    Sporně odpískaný icing Přerova vrací Pardubice do hry o body, využily totiž powerplay bez brankáře! Na vhazování před Postavou hráči Dynama uspěli, ustálili si svá postavení a sehráli kombinaci, která jim dnes už jednou vyšla. Matýs křižnou přihrávkou našel hokejku LUKÁŠE ENDÁLA, jenž zakončoval do odkryté části branky! Asistence: Ondřej Matýs, Tomáš Kaut.

57:52
    A přichází očekávaný oddechový čas pro lavičku pardubického béčka. Milan Klouček zůstane na střídačce a hosté to zkusí v šesti bez brankáře.

57:52
    Zakázané uvolnění domácího celku.

57:20
    Čas na srovnání se Pardubicím krátí. Do třetí sirény zbývá nějakých 160 vteřin.

56:02
    Pardubičtí vybojovali kotouč za přerovskou brankou, Bučko ale neudržel kotouč letící podél mantinelu před modrou čarou.

55:31
    Ministr sice vystihl rozehrávku hostů, obránci v červeném k němu ovšem velmi rychle přistoupili a cestu do útočného pásma mu zazdili.

53:47
    Dnešní nezáživnou hokejovou podívanou naštěstí alespoň občas rozčísne nějaká zajímavá příležitost. Pardubičtí měli velmi dobrou příležitost, když se Postava ocitl v ne zcela brankářské pozici, ze které musel řešit sraženou střelu letící do jeho branky. I vsedě však dokázal velmi dobře zareagovat!

51:38
    Hosté minimálně prozatím třetí využitou přesilovku nezapíšou, Jan Svoboda je zpátky na ledě.

51:00
    Domácí opět překazili souhru Pardubic, Krisl vyhazuje.

50:33
    Dynamo bylo v útočném pásmu na kotouči poměrně dlouho, z jeho kombinace však nevzešla žádná střela, nýbrž zblokovaná přihrávka letící mimo kluziště.

49:45
    Domácí uspěli na buly, Jakub Svoboda tak mohl vyhodit.

49:38
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Jan Svoboda – 2 min., podrážení.

49:25
    Jan Svoboda díky fotbalové přihrávce prchal do brejku, ve kterém se dobře zasekl a přesně našel hůl Davida Březiny! Prodleva mezi pasem a střelou však byla příliš dlouhá nato, aby se Klouček nestihl přemístit.

48:24
    Hosté hrají v plném počtu.

48:07
    Dynamo vystihlo domácí kombinaci, opět vyhazuje.

47:12
    Až nyní se domácí dostali s pukem zpět. Kudělkovy vybídky na teč využil Indrák, Klouček zasáhl betonem.

46:33
    MEO sice uspělo na buly, Černý ale ztratil kotouč a modrožlutí přišli o útočné pásmo.

46:24
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Michal Pochobradský – 2 min., podrážení.

46:07
    Za Postavou probíhá přetlačovaná o kotouč.

44:58
    Konečně nějaký zajímavý moment po pěti minutách třetí třetiny. Jakub Svoboda byl pořádně rozjetý podél levého mantinelu a dobře věděl, že Bučko mu nebude moci zabránit. Hostujícího beka obkroužil a nasunul se až před Kloučka, kterého si položil, následně však zakončil pouze do jeho betonu!

44:25
    Chroboček zakládal rychlý přechod do útočného pásma a sám také zakončil. Mířil však nad.

43:19
    Puk sražen do ochranné sítě visící za přerovskou bránou.

43:01
    A zakázané uvolnění Přerova.

41:44
    Ofsajd Pardubic.

40:57
    Kaut zkoušel překvapit Postavu na bližší tyči, domácí brankář se nedal.

40:08
    Hned na start třetí třetiny tu máme brzký ofsajd Přerova.

40:01

Do druhé třetiny tak vstupovali povzbuzenější hráči Přerova. Zahrozil jim sice Zeman, když byl sám před Postavou, v následném buly ale zdržel hru Matýs a rychlé využití přesilovky předvedlo také MEO. Černý po rychlém kombinaci střílel od modré, nastřelil ale pouze Daniela Indráka v mezikruží. Mladý forvard Přerova však kotouč bleskově zpracoval a poslal jej tam, kam chtěl také Černý – do Kloučkovy branky. Zeman nepotrestal domácí nedorozumění v obraně, Jakub Svoboda zase rozezvonil tyč. Divácky neatraktivní duel s ještě méně atraktivním hokejem však přinesl před koncem třetiny druhou využitou přesilovku Pardubic. Postava ani v tomto případě neměl možnost zasáhnout, když do odkryté branky dorážel po sérii odrazů puk Jakub Lichtag. Třetí dějství začne přibližně v 18:50.

40:00

39:35
    Zakázané uvolnění hostů.

39:20
    Přerov mohl znovu odskočit do dvoubrankového vedení! David Březina řídil brejk, který se zdálo, že bude zakončen střelou, namísto toho však šikovně přihrál přes obránce Chrobočkovi. Domácí bek na puk sice dosáhl, přistrčením jej ale poslal pouze vedle Kloučkovy branky!

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
    38:26 Jakub LICHTAG - 3:2

38:26
    A Dynamo znovu poměrně rychle využívá přesilovou hru! Ta sice ze startu vypadala špatně, Zubři totiž dokázali dvakrát vyhodit. Třetí pokus o nastěhování se do pásma už však hostům vyšel a puk se jako blesk z čistého nebe objevil za zády Postavy, jenž ani v tomto případě neměl žádnou možnost zakročit. Endálův odražený kotouč totiž do odkryté branky dorazil JAKUB LICHTAG. Asistence: Lukáš Endál, Ondřej Matýs.

37:47
    Ať se Dynamo snaží jak chce, jeho herní projev nepůsobí příliš pozitivně. Postavovu branku dokáže ohrozit pouze z ojedinělých příležitostí a za celý zápas Zubry nedokázalo dostat pod větší tlak. Na domácích je vidět náskok ve zkušenosti, sehranosti a také kvalitě, Pardubice však nyní dostanou příležitost si reputaci napravit. Podruhé v této třetině usedne na trestnou lavici Antonín Pechanec, jenž obdrží dvě minuty za podrážení.

36:26
    Po krátké době další zakázané uvolnění domácího celku.

36:00
    David Březina se dostal do brejku, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla!

35:19
    Pardubice dobrým forčekingem zahnaly Zubry do kouta. Zakázané uvolnění Přerova.

33:45
    Na opačné straně z kontru v dobré pozici mířil na vzdálenější tyč Lichtag, Postava si však velmi dobře povyjel a zakročil pravým betonem!

33:07
    Z pravého kruhu se o podobné pokusil Okál, Klouček však tentokráte na přerovskou střelu dosáhl.

32:22
    Jakub Svoboda v rychlém přechodu do útoku nastřelil vzdálenější tyč Kloučkovy klece!

31:21
    Ofsajd Dynama.

30:18
    Tato přesilová hra se Hanákům vůbec nepovedla. Hosté v plném počtu.

29:23
    Obrovská šance Tomáše Zemana! Domácí obrana si vůbec nerozuměla, z čehož vyplynula "přihrávka" právě Zemanovi na střelu z prvního doteku! Postava však skvěle zakročil a navazuje na velmi dobrý výkon ze středečního duelu ve Frýdku-Místku.

28:55
    A Zubrům se nedaří usadit ani napodruhé.

28:31
    Hosté se na úvod oslabení dokázali osvobodit.

28:18
    Martin Bučko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

28:00
    Buly po pravé ruce Milana Kloučka.
    26:17 Daniel INDRÁK - 3:1

26:17
    A jak se rychle využívá přesilová hra teď předvedli také domácí! Klíčovým faktorem byl úspěch na buly a následné rozmístění sil. Od modré čáry vyslal puk směrem ke Kloučkovi Černý, střela se ale ještě zastavila ve skrumáži těl. Její součástí byl však také DANIEL INDRÁK, jenž odražený kotouč pohotově poslal tam, kam chtěl Robert Černý – do Kloučkovy branky. Asistence: Robert Černý, Tomáš Kudělka.

25:54
    Ondřej Matýs – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

25:54
    Tomáš Zeman se ocitl před přerovskou brankou, sedícího Postavu ale nedokázal překonat! Následné rozmíšce v pásmu domácích rozhodčí rychle utržili přítrž.

24:08
    Chvíli před koncem trestu Pardubic se Lichtag zkoušel obtočit kolem branky, Postava si však bližší tyč pohlídal.

23:42
    Černý zkusil využít clonu v podobě Kratochvila před Kloučkem, hostující gólman si ale na puk udělal potřebný výhled.

23:35
    K Chrobočkovi dobře přistoupil Zdráhal, puk končí sražen v ochranné síti.

22:48
    Březina nedokázal protečovat Krislem vyslaný kotouč. Zakázané uvolnění Přerova. Za tři vteřiny se na led vrátí Pechanec, čímž začne přibližně minutová přesilovka Přerova.

22:01
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Daniel Herčík.

21:42
    A přímo na Kloučka nyní nahazuje puk Chroboček.

21:29
    Přerovští vyhazují puk ke Kloučkovi.

20:51
    Antonín Pechanec – 2 min., krosček.

20:21
    Rouha střílel z pravé kruhu, Postava jeho pokus polapil.

20:01

Začátek utkání toho mnoho nenabídl, po půli úvodního dějství však zajímavých momentů začalo přibývat. Zubři nepředvedli dobrou přesilovku, když hned po buly ujel Pochobradský, jenž mohl otevírat skóre, nebýt skvělého zákroku dotahujícího Dvořáka. Jak se správně hraje přesilovka následně předvedly Pardubice, když po patnácti vteřinách zakončoval kombinaci do odkryté branky Lukáš Endál. Z obou brankářů přesto působil v první části sebejistěji Postava, Klouček totiž několik kotoučů pouze vyrazil, což se mu brzy stalo osudným. Hned o 12 vteřin později totiž vyrazil střelu Davida Chrobočka pouze před sebe, a sice do brusle svého obránce – vlastní gól, srovnáno. Turbulentní 17. minutu dokonal o dalších 13 sekund Jan Svoboda, když Kloučkovi propadla jeho střela z levého kruhu. Do druhé třetiny tak vstoupí povzbuzenější hráči Přerova. Pokračovat se bude přibližně od 17:53.

20:00

19:39
    Buly před Postavou.

19:00
    Poslední minuta první třetiny se právě rozeběhla.
    16:58 Jan SVOBODA - 2:1

16:58
    Tak to je panečku obrat, na který Zubrům stačilo pouhých 25 vteřin! Hned po buly po srovnávacím gólu si do útočného pásma nabruslil JAN SVOBODA, jenž vystřelil zápěstím z levého kruhu. Střela ale Kloučkovi propadla a skončila až v síti za jeho zády! Mladý brankář v brance Pardubic dnes zatím nepředvádí příliš sebejistý výkon. Asistence: Antonín Pechanec, Tomáš Hanák.
    16:45 David CHROBOČEK - 1:1

16:45
    A Zubři nyní zase předvedli, jak se na inkasovaný gól rychle odpovídá! Stačilo jim na to pouhých dvanáct vteřin, když DAVID CHROBOČEK nahodil puk od modré čáry, na což Klouček zareagoval pouze smolným vyražením do spoluhráče. Od něj se puk odrazil do odkryté branky, vlastním gólem se tak Pardubice připravují o vedení. Asistence: Jakub Svoboda a Daniel Indrák.
    16:33 Lukáš ENDÁL - 0:1

16:33
    Přerovští hokejisté ani v tomto zápase nebudou prvním skórujícím celkem, béčko Pardubic teď totiž předvedlo reklamu na přesilovku! Po vyhraném buly svůj přehled o hře prokázal Matýs, jenž na levém kruhu nevystřelil, ale našel zcela volného LUKÁŠE ENDÁLA, čerstvou poslu Dynama. Ten se do odkryté klece nemýlil! Asistence: Ondřej Matýs, Jan Zdráhal.

16:18
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká David Dobša.

15:01
    Zubři si při bránění zcela nepohlídali Pochobradského, Herčík k němu ale kotouč nedostal.

14:14
    Dynamo v plném počtu.

13:55
    Přesilovka se Zubrům příliš nedaří, Pardubice poněkolikáté odpalují kotouč do bezpečí.

12:30
    Pechanec po vyhraném buly nastřelil hned prvního hráče, z čehož následně vyplynul únik Pochobradského na Postavu! Už už se pouštěl do kličky, fantasticky mu ale v zakončení zabránil zezadu dojíždějící Dvořák, jenž jeho hůl čistým zákrokem nadzvedl!

12:14
    Jakub Lichtag – 2 min., vražení na hrazení.

12:05
    Okál si na dlouhou hůl pohlídal kotouč po příhrávce Macuha, poté zkusil puk nahodit do skrumáže před Kloučkem. Výzvy na teč se však nikdo z domácích forvardů nejal.

11:32
    Od vlastní branky rozehrává domácí kapitán Jiří Krisl.

10:52
    A vzápětí se na led vrací také Ševčík.

10:45
    Hra ve čtyřech na obou stranách končí, hosté v plném počtu.

09:48
    Zubři dvakrát riskovali za vlastní brankou! Endál tam odvedl dobrou práci, když domácí beky obral o puk a vybojoval pro své nové spoluhráče kotouč. Následně inkasoval tvrdou střelu od modré do masky Michal Postava.

09:27
    V rohu pásma hostů probíhá přetahovaná o kotouč.

08:52
    První přesilovka zápasu domácím dlouho nevydržela. Už po sedmi vteřinách totiž na kruhu pro vhazování hákoval Ondřej Ševčík. Obdržel tak menší trest na 2 minuty.

08:45
    Tomáš Kaut – 2 min., podrážení.

07:58
    První větší šance Přerova! Klouček dvakrát nejistě zasáhl pouze betonem, čemuž se odkryl prostor pro dorážku Kratochvilovi, ten se však na puk dostal až se zpožděním.

07:10
    Dobša hledal v rychlém brejku spoluhráče, Zdráhal však do jeho pasu zasáhl holí.

06:54
    Do mezikruží dostal přihrávku Zdeněk Okál, Klouček musel zasáhnout.

06:39
    Zubři jsou zezačátku utkání směrem dopředu určitě aktivnější, zatím jsme však neviděli žádnou vyloženou šanci. Jejich ofenzivní úmysly nyní maří ofsajd.

05:40
    Buly v pásmu Dynama.

04:40
    Za vlastní brankou čeká na lepší pohyb spoluhráčů Gréč.

03:55

03:27
    Kaštánkovi propadl kotouč ve středním pásmu, čehož se snažil využít Jan Svoboda. Ten zkoušel vystřelit z levého kruhu přes Drtinu, hru ale zastavil puk sražený do ochranné sítě nad Kloučkem.

02:55
    Zákrok si připisuje také Postava na opačné straně. Lapačkou musel krotit střelu Lichtaga.

01:46
    Nyní MEO dobře vybojovalo kotouč za pardubickou brankou. Po chvíli přišla tvrdá střela Krisla, jíž Klouček vykryl ramenem. Buly po jeho pravici.

01:04
    Klouček si připisuje první zákrok. Levý beton musel vytasit proti střele Jana Svobody.

00:01

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Černý, Kudělka (A), Chroboček, Gréč, Krisl (C), Ševčík, Hanák – Jak. Svoboda, Kratochvil, Indrák – Březina, Pechanec, Okál – Goiš, Macuh, Jan Svoboda – Ministr, Dvořák, Dobša.
    Trenér: Robert Svoboda

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Bučko, Kolář, Nedbal, Zdráhal (A), Kaštánek, Drtina, Oliva, Kulhánek – Rouha, Matýs, Půhoný – Pavlata, Kaut (C), Lichtag – Endál, Herčík, Pochobradský – Turek, Zeman.
    Trenér: David Havíř.

Přerov vs. Pardubice B
    Pět zápasů, dvanáct bodů, nula proher v základní hrací době. To je vskutku pozitivní zářijová bilance dokazující povedený vstup přerovských hokejistů do nového ligového ročníku. Ve středečním šestém kole sice letos poprvé nezaznamenali zelený výsledek, po vysilujícím boji na ledě Frýdku-Místku však především díky brankáři Michalu Postavovi tržili alespoň bod. V kole s pořadovým číslem sedm je přijede prověřit „nováček“ Chance ligy z Pardubic, respektive jeho záložní B tým, jenž po dvou letech nahradil pozici celku z Vrchlabí. Souboj třetího celku s desátým začíná v 17 hodin.

Tým okolo útočníků Ondřeje Matýse (2+1) s Tomášem Kautem (1+3) a kvalitním bekem Karlem Nedbalem (1+1) se v první říjnový den vydá do Přerova. Přesně podle původního plánu. Co však na plánu po skončení minulé sezony nebylo, že skupina hráčů (dnes) vedená trenéry Davidem Havířem a Janem Starým nedorazí na Hanou v modrých dresech vrchlabského Stadionu, nýbrž ve výrazně červených trikotech s velkým nápisem „D“ na hrudi.

Někdejší hlavní partnerský klub extraligových Pardubic, HC Stadion Vrchlabí, šel kvůli vypovězení dohody o spolupráci s okamžitou platností „přes palubu“ a zamířil rovnou do hlubokých vod třetí nejvyšší soutěže. Chance liga se totiž na začátku června nečekaně přesunula z Podkrkonoší na úpatí Železných hor – do Chrudimi, a sice pod hlavičkou HC Dynamo Pardubice B. Ještě před třemi lety bylo Dynamo (v tomto případě A tým) na pokraji pádu do Chance ligy, s příchodem podnikatele Petra Dědka do vlastnických struktur však Pardubice bleskově dorostly zpět do své velikosti a nyní pracují hned se dvěma kluby v profesionálních soutěžích.

Zato Vrchlabí namísto prvoligových bojů ve druhé lize sklízí zatím pouze vysoké porážky. Aby také ne, z jeho někdejšího kádru totiž mnoho nezbylo. Za Stadion nastupovali často hráči, kteří prošli mládežnickými strukturami právě v Pardubicích, což je také vizí nového sportovního manažera Tomáše Rolinka – dávat prostor především odchovancům a mladým hráčům. Nový dres stejného mužstva tak nadále obléká třeba Tomáš Zeman (1+1), Jan Zdráhal (0+3), Michal Pochobradský (1+1) nebo brankář Milan Klouček, jenž se pyšní pěknými čísly (91,93 %). Novinkami jsou pak Marek Drtina (0+2) nebo zcela čerstvě Lukáš Endál, jenž posílí béčko Dynama prozatím na dva týdny. To bodovalo zatím pouze dvakrát – za plný počet bodů v Sokolově (5:2) a v Chrudimi s Prostějovem (4:0). Ve zbylých čtyřech utkáních vůbec nebodovalo.

Hezký sobotní podvečer z přerovské MEO Arény. Dnes nás čeká utkání 7. kola tuzemské Chance ligy, v němž změří síly domácí HC ZUBR Přerov a hostující HC Dynamo Pardubice B. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 17. Chroboček (Svoboda I, Indrák), 17. Svoboda III (Pechanec, Hanák), 27. Indrák (R. Černý, Kudělka), 61. Březina (R. Černý, Okál) – 17. Endál (Matýs, Zdráhal), 39. Lichtag (Endál, Matýs), 59. Endál (Matýs, Kaut)

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Gréč, Krisl (C), Ševčík, Hanák – Svoboda I, Kratochvil, Indrák – Březina, Pechanec, Okál – Goiš, Macuh, Svoboda III – Ministr, F. Dvořák, Dobša.

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Bučko, Kolář, Nedbal, Zdráhal (A), Kaštánek, Drtina, Oliva, Kulhánek – Rouha, Matýs, Půhoný – Pavlata, Kaut (C), Lichtag – Endál, Herčík, Pochobradský – Turek, T. Zeman.
    Trenér: David Havíř

Rozhodčí: T. Veselý, Rapák . O. Veselý, Maňák