Plzeň – K. Vary 3:1 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 3:4 (kon.)
Olomouc – Jihlava 1:7 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 5:0 (kon.) | Třinec – Liberec 7:4 (kon.)
HC Sparta Praha
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HC Litvínov
Pátek 14.10.2022, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha 7–Bubeneč • DHL Extraliga juniorů • 13. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (20:01:33)

V Bubenči zazněla závěrečná siréna, Sparta vítězí 5:0 a připisuje si na své konto cenné tři body! Hosté dnes sice nebyli Pražanům úplně špatným soupeřem, doplatili ale na extrémně bídnou koncovku. Lokajíčka ani jednou nepřekonali, a domů se tak vrací s prázdnou.

59:49
    Litvínov čelil další nepříjemné situaci před svou brankou, kterou ale nakonec Klika vyřešil. Utkání je u konce.

59:03
    Běží poslední minuta, vítězství Spartě už nic nesebere. Utkání se dohrává před Lokajíčkem, který po dalším zákroku na chvíli zastavil hru.

58:34
    Tentokrát si na své konto zapsal dva zákroky zase Klika. Projektil z pravé strany vyrazil do rohu, následnou střelu z modré zneškodnil hrudníkem.

58:20
    Hora se do toho opřel na hranici pravého kruhu, jeho střelu ale Lokajíček zastavil. Znovu se přerušuje.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:37
    Dudáček ze středního pásma nahazuje puk do sparťanské části kluziště, Litvínov to stále nevzdává.

56:53
    Hosté se rychle přesunuli dopředu a znovu Lokajíčka potrápili, ani tentokrát mu ale nepřišli na kloub. Po krátké pauze uvidíme buly po pravé straně klece.

56:18
    Senčák se pokusil z křídla nahrát na střed, omylem ale přitom pryž naservíroval Slavíkovi.

55:45
    Litvínovští znovu operovali v útoku, ani Špaček ale nebyl schopen z kruhu připravit Lokajíčka o čisté konto. Čas vstřelit čestný zásah se pomalu ale jistě krátí.

55:04
    Bitva o kotouč za hostující brankou zuří už několik desítek sekund, vítěze stále neznáme.

54:23
    Utkání se pomalu chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco málo přes pět a půl minuty. O vítězi je velmi pravděpodobně už delší dobu rozhodnuto.

53:52
    David drží puk ve středním pásmu, Sparta rychle střídá a snaží se založit další výpad na Klikovu klec.

53:14
    Bednařík se uvolnil na pravém kruhu a vystřelil, svým projektilem trefil jen hrazení za domácí brankou.

52:50
    Klika nehodlal riskovat další chaotickou situaci před svou klecí a volný kotouč pro jistotu při nejbližší příležitosti schoval pod svou rukavici. Přerušuje se.

51:58
    Teď už se jim to podařilo, hra se přesunula k Lokajíčkovi. Uvidíme, co hosté v útoku vymyslí.

51:28
    Domácí teď mají dění plně pod kontrolou, Severočeši jsou zamáčknutí před svým brankovištěm a bezúspěšně se snaží své soky připravit o kotouč.

50:58
    Hauser operuje s kotoučem za hostující klecí, Sparta nemá dost a vyhlíží zásah číslo šest.

50:26
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tohle už zavání debaklem, podle mého názoru možná nezaslouženým. Pražané po bleskové akci v polovině třetí třetiny odskakují na rozdíl pěti branek, tentokrát se na střeleckou listinu zapisuje DAVID SENČÁK – 5:0! Asistence: Andrej Fábry, Ondřej Hrabík.

49:58
    Domácí gólman byl znovu ve střehu, tentokrát puk chytil do rukavice a obratem jej pustil zpět do hry.

49:21
    Stepanchuk po kontaktu s protihráčem v mezikruží přišel o puk, protiútok Litvínova vedl k dalšímu povedenému zákroku Lokajíčka.

48:22
    Václavík byl v rohu rychle odzbrojen Dudáčkem, který nyní trpělivě drží puk za Klikou. Hosté střídají.

47:31
    Hauser byl za Klikovou brankou odzbrojen poněkud hraničním zákrokem, který ale rozhodčího nechal chladným. Hraje se dál, vylučovat se nebude.

46:55
    Sledujeme hru nahoru dolu, kterou teď na pár sekund zastavil ofsajd pražské Sparty. Lokajíček ani Klika momentálně nemají moc práce.

45:58
    Dudáček rozehrává puk dopředu, Litvínov se znovu snaží prorazit na modrou. Útočné pásmo mu v posledních minutách zůstává převážně zapovězeno.

45:34
    Stepanchuk si kvalitním forčekem vybojoval kotouč a chtěl ho posunout před klec na Hamršmída, svou nabídku ale nenasměroval stoprocentně přesně.

44:48
    Hraje se nahoru dolu bez větších střeleckých šancí. Tu poslední měl před pár desítkami sekund právě Bartoň, jenž ale Kliku z hranice brankoviště nepřekonal.

43:55
    Bednařík vyrazil za vyhozeným kotoučem, Bartoň se na něj ale nalepil a nedovolil mu pryž zachytit na svou hůl. K puku se dostala Sparta, která jde dopředu.

43:36
    Ta severočeská se teď ale moc nevyznamenala, další složitou situaci před brankovištěm musel vyřešit až Klika. Litvínovu to dnes prostě v Praze nevychází.

42:58
    Ani protiútok Sparty větší šanci nepřinesl, na ledě teď vynikají hlavně obrany obou celků.

42:33
    Střela jednoho z hostů skončila na bránícím protihráči, Lokajíček ani tentokrát nebyl nucen zasáhnout.

41:58
    Zakázané uvolnění Sparty připraví vhazování po pravé ruce Jana Lokajíčka, hra je přerušena.

41:30
    Hosté to budou mít opravdu hodně těžké, pokud ještě pomýšlí na zisk aspoň jednoho bodu. Po zaváhání litvínovské obrany se před brankoviště dostal ADAM MÁCHA, který přesným zakončením odčinil svá dvě vyloučení z první třetiny – 4:0! Asistence: Petr Hauser.

40:58
    Na druhém konci hrací plochy zkusil slabou střelou štěstí Václavík, Klika odpověděl betonem.

40:34
    Po Vyhlídalově tvrdé ráně z modré se před brankou aktivně angažoval Vopat, který ale nedokázal využít chaotické situace a puk za Lokajíčka doklepnout.

40:01

Sparta po dvou třetinách vede nad Litvínovem o tři branky, a má tak velmi solidně nakročeno k zisku tří bodů. Hosté zatím v Bubenči doplácí na naprosto tragickou koncovku – většinu druhé periody strávili v útočném pásmu, snad ani jednou se jim ale nepodařilo pořádně potrápit zatím stoprocentního Lokajíčka. Uvidíme, jestli se jim střeleckou mizérii podaří prolomit po pauze, nebo zdali domácí dokráčí k vítězství.

Další třetina začne přibližně v 19:31.

40:00

39:22
    Sledujeme bitvu o kotouč před hostující střídačkou, prostřední část hry se pomalu chýlí ke konci.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:27
    Litvínovští hrají v plném počtu, s oslabením si poradili celkem slušně. Klika moc starostí neměl.

37:51
    Lokajíček si suverénně jde za čistým kontem! Po zaváhání jednoho z domácích se do úniku dostal Svoboda, jehož zakončení k tyči ale skončilo jen v rukavici připraveného strážce klece!

37:35
    Akci svěřenců Richarda Žemličky tentokrát zastavil čárový rozhodčí, který je totiž nachytal v ofsajdu.

36:56
    Böhm z modré čáry trefil jen jednoho z bránících protihráčů, Sparta se ale i nadále drží v útočném pásmu a rozjíždí další kombinaci před Klikou.

36:10
    Přesilovku si poprvé vyzkouší také Sparta, dvě minuty za faul kolenem inkasuje Matěj Hora (LIM).

35:58
    Recept na ofenzivní trápení Litvínova nenašel ani Skuhrovec, Lokajíček stále drží čisté konto.

35:38
    Bednařík ani nadvakrát Lokajíčka nepřekonal. Nejdřív trefil jeho beton, z otočky pak opět nasměroval puk jen do výstroje padajícího brankáře.

34:49
    Svobodou rozehrávku ve středním pásmu zachytil Hrabík, který byl ovšem jen pár sekund nato v útočné třetině zastaven. Klika si teď mohl oddechnout.

33:56
    Severočeši znovu útočí. Tlak na Lokajíčka vedl k rutinní střele a zákroku domácího gólmana.

33:30
    Tohle už pro hosty musí být frustrující. Dlouhé minuty v útoku pro Litvínov znovu nepřinesly gól, rychlá akce Sparty ovšem byla opět úspěšná. Domácí rozebrali obranu soupeře, Böhm posunul puk na volného PETRA HAUSERA a ten zakončil do takřka prázdné branky – 3:0! Asistence: Martin Böhm, Tomáš Václavík.

32:51
    Lokajíček je pod tlakem, gólman Pražanů musel znovu zasahovat. Cheza nehodlá hodit ručník do ringu.

32:26
    Brankář Sparty se musel pořádně natáhnout, aby Vopatovu ránu od mantinelu zachytil do své rukavice. Za svůj zákrok si vysloužil potlesk publika.

31:35
    Červenka nahodil puk ven z obranné třetiny, následný domácí pokus o protiútok vyhořel už ve středním pásmu. Litvínov vrací hru k Lokajíčkovi.

30:52
    Svěřenci Richarda Žemličky vyhodili puk na zakázané uvolnění, buly proběhne po levici Lokajíčka.

30:21
    Postl přihrávkou hledal k opačné tyči najíždějícího Špačka, který ale na pryž nedosáhl.

29:39
    Bitvu o puk u domácí střídačky vyhrál Dudáček, který následně pryž poslal za sebe Beranovi. Jeho střela za hranice pásma Lokajíčka nepřekvapila.

28:40
    Příliš atraktivní pasáž hry v Bubeneči nesledujeme. Týmy se střídají na puku, oba mají velké problémy něco vymyslet v útoku. Střelu jsme už delší dobu neviděli.

27:55
    Dudáček nastřelil jen Hamršmída, následný protiútok Sparty vyvrcholil nepřesnou střelou.

27:20
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu celku se momentálně nedaří se udržet v útočném pásmu.

26:29
    Svoboda chtěl vystřelit z mezikruží, zakončení mu ale moc nesedlo. Pomalu jedoucí puk bruslí zastavil jeden z bránících protihráčů před Lokajíčkem.

25:57
    Pražané nemají dost a chtějí si ještě trochu pojistit svůj náskok, hosté zatím nápor soupeře zvládají.

25:16
    Jako přes kopírák. V první třetině se domácí prosadili po dlouhé pasáži v obraně, teď je tomu naprosto stejně. Hamršmíd vyhrál buly před Klikou a poslal puk JAKUBU ČERVENKOVI, jehož následná střela se od tyče litvínovské klece odrazila přesně za brankovou čáru – 2:0! Asistence: Jan Hamršmíd.

24:58
    Severočechům nevyšla rozehrávka, puk končí až za brankou. Po icingu se hra přesune ke Klikovi.

24:33
    Postl se dostal do poměrně slušné pozice pro zakončení, v mezikruží mu ale nakonec střelu znemožnil David. Ten ho o pryž totiž bleskově připravil.

23:50
    Václavíka za brankou trápí Vyhlídal, Sparta se snaží přesunout hru ven ze svého obranného pásma.

23:15
    Dudáčkova střela byla zblokována, Svoboda pár sekund nato z podobné pozice trefil spoluhráče. Koncovka dnes skutečně není silnou stránkou hostů.

22:18
    Cheza je zatím v úvodu druhé třetině lepším týmem na ledě, Lokajíček musí být takřka konstantně ve střehu. Střel na jeho branku ale letí málo.

21:58
    Na pražského gólmana nevyzrál ani Beran, který krátce po vyhraném buly zvolil projektil z modré lajny.

21:36
    Tim Danielčák se dostal do úniku, z bezprostřední blízkosti brankoviště a puk nasměroval jen do Lokajíčkovy nastražené rukavice!

20:58
    Domácí jdou v plním počtu a jen krátce po konci oslabení hru přesouvají ke Klikovi, na puku je Bareš.

20:18
    Hra se drží v rohu za Lokajíčkovou brankou, Sparta své druhé oslabení zvládá stejně dobře jako to první. Litvínovským se nedaří vystřelit na klec.

20:01

Úvodní pasáž hry je ve Sportovní hale Fortuna minulostí. Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří ovšem kvůli bídné koncovce nedokázali svou mírnou převahu přetavit v gól. Pak se po rychlé akci domácích prosadil Václavík a misky pomyslných vah se obrátily – po zbytek části na ledě hrála prim Sparta. Další zásah nicméně dosud k vidění nebyl, na světelných tabulích nad brankami tak svítí skóre 1:0. Uvidíme, co nám duel nabídne dál.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:00

20:00
    Svobodovu střelu z pozice mezi modrou a kruhem jeden z protihráčů tečoval, puk se se sirénou dotkl ochranné sítě nad Lokajíčkem. První část končí.

19:24
    Hrabík se ve vlastním oslabení dostal po křídle do útoku. Před brankovištěm se jej pokusil zastavit Slavík, přičemž srážka obou hráčů vedla k vychýlení litvínovské klece z její předepsané pozice.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:56
    Adam Mácha (SPA) si v chaotické situaci před Klikou znovu pomohl faulem, tentokrát hákoval.

18:54
    Bareš se z pravé strany protlačil až před brankoviště, jeden z hostujících hráčů se na něj ovšem na poslední chvíli pověsil a nedovolil mu zakončit.

18:20
    Bleskový přechod Severočechů do útoku zastavil celkem jasný ofsajd, dění se zastaví v neutrální zóně.

18:13
    Klika je zatím jednoznačně nejlepším hráčem Litvínova, teď si poradil s nepříjemným bekhendovým projektilem Ducháče z pravého kruhu. Přerušuje se.

17:45
    První třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, Hauser nyní neuspěl zakončením mezi betony.

17:13
    Senčákův pokus z hranice pásma skončil na plexiskle, hosté se ujímají pryže a míří ven ze třetiny.

16:43
    Postl z modré čáry nabídl puk Vyhlídalovi. Pražané teď blokují jednu severočeskou střelu za druhou, Litvínov ani tentokrát Lokajíčka nepotrápil.

15:58
    Sparta v plném počtu. Puk nyní skončil na jedné ze střídaček, vhazovat se bude blíže k té domácí.

15:33
    Mácha se za pár sekund vrátí zpět na hrací plochu, Lokajíček dosud v oslabení nečelil snad ani jedné střele. Kvalitní práce domácí defenzívy.

14:52
    Skuhrovec sbírá vyvrženou pryž před svou brankou, hosté zatím přesilovku příliš nezvládají.

14:20
    Krátkou sérii přihrávek ukončil projektilem z modré Svoboda, jenž ovšem nastřelil jen jednoho z protihráčů. Jiný sparťan pak puk vyhodil úplně ven z pásma.

13:44
    Litvínov si vyzkouší přesilovku. Prvním trestaným hráčem je Adam Mácha (SPA), a to za podrážení.

13:22
    Hauser z prostoru mezi kruhy zamířil jen do klečícího Kliky, následný protiútok hostů vedl k dalšímu zákroku z dílny dosud stoprocentního Lokajíčka.

12:53
    Cheza rychle vrátila hru zpět do svého útočného pásma, kde se bezúspěšně snaží Lokajíčka ohrozit.

12:16
    Hrabík se obtočil kolem litvínovské klece a zkusil uklidit puk k bližší tyči! Už už zvedal ruce a radoval se z gólu, natažený Klika ale pryž zastavil na samotné brankové čáře!

11:39
    Sparta vyhodila puk na zakázané uvolnění, hosté tak dostávají šanci znovu něco vymyslet před Lokajíčkem. Najdou rychlou odpověď na zásah soupeře?

10:40
    Litvínov byl sice zatím po většinu doby lepším týmem na hrací ploše, jako první se ale nakonec prosazují domácí! Laxní přístup hostující obrany teď přesným zakončením potrestal TOMÁŠ VÁCLAVÍK, Sparta odskakuje do vedení – 1:0! Asistence: Martin Vašíček, Petr Hauser.

10:25
    Severočeši úplně zapomněli na Vašíčka, který před brankovištěm číhal na volný puk a ten se k němu také odrazil! Situaci musel řešit až Klika, jenž zakončení včas natáhl do cesty beton!

09:58
    Litvínov si do statistik zapisuje další ofsajd, pomalu ale jistě míříme do druhé půlky první třetiny.

09:31
    Domácí jsou už pár minut pod kolísavě intenzivním tlakem. Občas se jim podaří soupeře vytlačit ven z pásma, nikoliv však na dobu delší než pár sekund.

08:58
    Vyhlídal poslal puk podél modré čáry Slavíkovi, jehož následnou dělovku z modré čáry zblokoval jeden z bránících sparťanů. Lokajíček mohl zůstat v klidu.

08:15
    Hosté vyhazují puk za Lokajíčka a vyráží střídat, Sparta využívá situace a dělá to samé.

07:42
    Nepřehledná situace u hranice domácího pásma končí postavením mimo hru. Další vhazování tak proběhne těsně před sparťanskou modrou čarou.

06:58
    Danielčák vyhlížel přihrávku na modré čáře, jeho spoluhráč ale za sparťanskou svatyní nakonec o pryž přišel. Kotouč mají na holích Pražané.

06:45
    Severočeši mají aktuálně více ze hry, domácím se nedaří se dostat ven z obranného pásma.

05:28
    Pěkná akce mladíků chezy! Skuhrovec pronikl až před brankoviště a naservíroval puk k opačné tyči Ekrtovi, jehož následný pokus Lokajíček zastavil jen se štěstím!

04:58
    Sparta se po pár sekundách v obraně znovu protlačila dopředu, Klika měl opět co na práci. Opět si ale se slabší ranou bez větších komplikací poradil.

04:09
    Po pravém křídle rychle vjel do útoku Senčák, jehož zakončení k bližší tyči připravený Klika vyrazil do ochranné sítě nad svou brankou.

03:23
    Oba gólmani zatím čelí jen naprosto rutinním střelám, s jednou takovou si teď poradil pro změnu Lokajíček. Ofenzívám obou týmů chybí trocha kreativity.

02:48
    Sledujeme bitvu o kotouč těsně za pražskou modrou čarou, do které jsou zapojeni snad všichni hráči na ledě. Uvidíme, kdo nakonec puk vybojuje.

02:16
    Ducháč nahodil puk na Kliku z modré čáry, strážce severočeské svatyně jí hravě lapil do své rukavice. Další buly proběhne po jeho levé ruce.

01:54
    Hraje se nahoru dolu, zakázané uvolnění domácího týmu vrátí dění zpět před Lokajíčka.

01:21
    Tentokrát musel jít do akce Lokajíček, který po zneškodnění kotouče na malou chvíli zastavil hru.

00:45
    Druhá střela na litvínovskou klec vypadala podobně jako ta první, Kliku ani tentokrát příliš nepotrápila. Domácí se drží v útočném pásmu a tlačí.

00:12
    Začínáme! Klika si už na své konto připsal první úspěšný zákrok, lehké zakončení z pravého kruhu bez větších obtíží vytěsnil na mantinel.

00:01

Sudí svolává hráče do kruhu, jdeme na věc!

Rozhodčí vyráží na hrací plochu, kam pomalu přichází i sparťané. Úvodní buly se kvapem blíží.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný páteční podvečer, tentokrát už přímo z chladné bubenečské haly! Na ledě momentálně probíhá rozbruslení, níže si můžete prohlédnout sestavy obou celků.

HC Sparta Praha: Lokajíček (Liemann) – Ducháč (C), David, Bartoň, Červenka (A), Böhm, Höll, Pavlák – Stepanchuk, Hrabík, Hamršmíd, Hauser, Hrabovetskyi, Senčák, Vašíček, Fábry, Bareš (A), Václavík, Mácha, Žmola.
    Trenér: Richard Žemlička.

HC Litvínov: Klika (Čermák) – Werner, Prokeš, Dudáček, Vyhlídal, Janda, Bystřický, Hora, Beran – Vopat (C), Skuhrovec, Ščislák, Slavík (A), Ekrt, Bednařík, Postl, Špaček, Danielčák, Svoboda.
    Trenér: David Kočí.

Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Svoboda, Tuháček.

HC LITVÍNOV (4. místo)
    11 Z, 6–1–0–4, 40:33 (+7), 20 bodů

Severočeši půjdou do utkání odpočatí, dosud poslední soutěžní utkání sehráli v sobotu. Na domácím ledě tehdy přivítali Třinec, kterému kvůli nepovedené třetí třetině podlehli 2:5. Jejich celková bilance z minulého víkendu tak byla padesátiprocentní, jelikož den před neúspěšným střetnutím s Oceláři zdolali Vítkovice, a sice 4:2. Jak se jim bude dařit dnes v hlavním městě?

12 Z, 4–1–3–4, 31:35 (-4), 17 bodů

Pražské mladé pušky vyjedou do akce ani ne 24 hodin po náročném souboji s Karlovými Vary, který skončil tím nejtěsnějším možným rozdílem. Základní hrací doba ani pětiminutové prodloužení včera ve Sportovní hale Fortuna branku nenabídly, a o vítězi tak musely rozhodnout až nájezdy. Ty lépe zvládli hosté, kterým až v šesté sérii definitivně vystřelil výhru Matyáš Váňa.