Detroit – Montreal 3:0 (kon.) | Columbus – Tampa 2:5 (kon.) | Winnipeg – NY Rangers 4:1 (kon.)
San Jose – Carolina 1:2 (kon.) | Buffalo – Florida 3:4 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 3:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Vancouver Canucks
Sobota 15.10.2022, 22:07 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek noci. Napočtenou někdy příště! (00:54:32)

Dnešní utkání sledovalo 14 837 diváků.

Ve Wells Fargo Center máme hotovo! Letci možná do zápasu nevstoupili nejšťastněji a po nepovedené první třetině prohrávali o dvě branky, nakonec se jim ale podařilo prolomit trápení v koncovce a díky trefám DeAngela, Laughtona a Konecnyho získat všechny body. Canucks dnes sice ve Philadelphii nepodali úplně špatný výkon a dlouhou dobu sahali po vítězství, jejich výkon ale na úspěch nakonec prostě a jednoduše nestačil.

Statistiky
    Střely na bránu: 30 – 29 | Přesilová hra: 1/5 – 0/5 | Trestné minuty: 17 – 17

Kdo se postavil do brankoviště?
    Carter Hart (PHI) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 60:00
    Thatcher Demko (VAN) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 57:27

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
    1. Travis Konecny (PHI) – 1+1
    2. Scott Laughton (PHI) – 1+0
    3. Tony DeAngelo (PHI) – 1+0

59:50
    DeAngelo posílá kotouč pryč od Hartovy klece, tohle už Letci zvládnou. Body dnes zůstanou doma!

59:15
    Flyers vyhodili puk daleko od své branky, naděje Canucks na bodový zisk pomalu ale jistě vyhasínají.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:44
    Miller poslal krátkou přihrávkou do zakončení Horvata, jehož nenápadná střela z mezikruží končí ve výstroji připraveného strážce domácí svatyně.

58:28
    Cates zblokoval Hughesovu ránu a z hloubi vlastního pásma se pokusil zasáhnout opuštěnou hostující klec, místo toho ale nastřelil jen jednoho z protihráčů.

58:02
    Oddechový čas pro Vancouver Canucks.

58:02
    No, závěrečné sekundy budou pro Flyers hodně náročné. Scott Laughton (PHI) totiž zahákoval Horvata, a Canucks tak budou hrát šest na čtyři.

57:47
    Thatcher Demko bere nohy na ramena, Canucks hrají vabank a zkusí štěstí v šesti!

57:18
    Něco málo přes dvě a půl minuty nás dělí od závěrečné sirény. Pettersson zaváží puk do útočného pásma.

56:54
    Hosté se snaží puk za Harta doslova protlačit, po Stillmanově střele z kruhu se hráči v bílém před domácí brankoviště sletěli jako supy. Gólman Flyers ale pryž rychle dostal pod kontrolu a zastavil hru.

55:59
    Čas na vyrovnání se pro Vancouver pomalu ale jistě krátí. Philadelphia navíc drží puk na svých holích a snaží se pořádně znepříjemnit život Demkovi.

55:35
    Lazar se obtočil kolem domácí svatyně, Hart ho měl přečteného a jeho zakončení bez obtíží zastavil.

Střely na branku: 29 – 26.

54:56
    Flyers vyhazují puk ven ze svého pásma, Canucks nehází flintu do žita a snaží se ještě srovnat.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 31. DeAngelo (J. van Riemsdyk, Hayes), 38. Laughton (Konecny), 54. Konecny (Provorov, DeAngelo) – 2. Burroughs (Boeser, Pearson), 15. Garland (Podkolzin, L. Schenn)

Philadelphia Flyers: Hart (Ersson) – DeAngelo, Provorov, Sanheim, Braun, Zamula, Seeler – Laughton (A), Hayes, Konecny – Farabee, Cates N., Allison – J. van Riemsdyk, Frost, Laczynski – Deslauriers, Cates J., Lycksell.
    Trenér: John Tortorella

Vancouver Canucks: Demko (S. Martin) – Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson (A), Poolman, Stillman, Burroughs – Pearson, J. Miller (A), Boeser – Kuzmenko, E. Pettersson, Höglander – Podkolzin, Horvat (C), Garland – Joshua, Aman, Lazar.
    Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Dwyer, McIsaac – Marquis, Johnson

Diváci: 14 837