Philadelphia – Vancouver 3:2 (kon.) | Boston – Arizona 6:3 (kon.) | New Jersey – Detroit 2:5 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 6:2 (kon.) | Washington – Montreal 3:1 (kon.)
NY Islanders – Anaheim 7:1 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 6:7 (kon.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.)
Dallas – Nashville 5:1 (kon.) | Seattle – Vegas 2:5 (kon.) | San Jose – Chicago 2:5 (kon.)

3. Claude Giroux (OTT) 1+1 (03:58:53)

Zápas plný zvratů v posledních pěti minutách nakonec přeci jen končí lépe ve prospěch domácího celku. Nejprve poslal David Kämpf Toronto do vedení, ale v pět minut před koncem srovnal hostující Giroux. Už to vypadalo, že se bude prodlužovat, protože oba týmy hrály velice opatrný hokej, ale pak se dvě minuty před koncem podařilo Hollovi tečovat kotouč a rozhodnout tak zápas.

59:18
    Hosté zkouší ještě hru bez brankáře.
    58:05 Justin HOLL - 3:2

58:05
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Od gólu Ottawy to vypadalo, že se bude prodlužovat. Pak se ale z ničeho nic dostalo Toronto do šance. JUSTIN HOLL dokázal využít zmatku před bránou a tečovat kotouč za záda Forsberga. Asistence: Michael Bunting, Mitchell Marner.

57:00
    Oba týmy hrají velice opatrný hokej a příliš se nepouštějí do větších akcí.
    54:49 Claude GIROUX - 2:2

54:49
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Pro Senators celé utkání už nevypadalo příliš dobře. Toronto je nepouštělo do střel, ani do pásma. Po buly se však kotouč ujal Chabot, který ho poslal ho rohu kluziště. Odtud ho DeBrincat směřoval do brány. Tan se však puk odrazil od domácího hráče do brány. Ke všemu nejspíš přispěla teč CLAUDEA GIROUXE.

54:39
    Domácí nechtějí pouštět Ottawu ke kotouči. Nakonec si hosté přeci jen vytvořili šanci střelou od modré. Ta končí v lapačce Samsonova.
    53:24 William NYLANDER - 2:1

53:24
    Matthewsovu přihrávku dokázal na modré zpracovat WILLIAM NYLANDER, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

53:17
    A znovu šli hosté do útoku, ale hru přerušil ofsajd.

52:57
    Oslabení začali hosté na jedničku, protože se jim povedlo dostat až do útoku.

52:29
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Parker Kelly – 2 min., nedovolené bránění.

51:50
    Útočnou akci hostů přerušil ofsajd.

50:46
    Padající hráč Ottawy přeci jen zkoušel dorazit kotouč za Samsonova, který seděl.

50:04
    Kämpf rozjíždí útočnou akci zpoza brány. Ta ale ztroskotala ve středním pásmu.

49:37
    Domácí vyhazují kotouč přes celé kluziště a pomáhají tak Ottawě dostat se do šance.

Natálie Poláčková

Branky a nahrávky: 40. Kämpf (Muzzin, Järnkrok), 54. Nylander (Matthews, Tavares), 59. Holl (Bunting, Marner) – 10. Pinto (Giroux, Sanderson), 55. Giroux (DeBrincat, Chabot)

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Källgren) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Sandin, Giordano – Marner, Matthews (A), Bunting – Malgin, Tavares (C), Nylander – Järnkrok, Kerfoot, Engvall – Aube-Kubel, Kämpf, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Ottawa Senators: A. Forsberg (Hellberg) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Brännström, Zajcev – Batherson, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Norris, DeBrincat – M. Joseph, Pinto, Motte – Watson, Kastelic, Kelly.
    Trenér: D. J. Smith

Rozhodčí: Brenk, Charron – Knorr, Brisebois

Diváci: 18 709