Philadelphia – Vancouver 3:2 (kon.) | Boston – Arizona 6:3 (kon.) | New Jersey – Detroit 2:5 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 6:2 (kon.) | Washington – Montreal 3:1 (kon.)
NY Islanders – Anaheim 7:1 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 6:7 (kon.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.)
Dallas – Nashville 5:1 (kon.) | Seattle – Vegas 2:5 (kon.) | San Jose – Chicago 2:5 (kon.)
Edmonton – Calgary 3:4 (kon.)
San Jose Sharks
2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Chicago Blackhawks
Neděle 16.10.2022, 04:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Statistiky
    Střely na bránu: 26 – 25 | Přesilová hra: 0/3 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 18 | Oslabení: 0/2 – 2/3

3. Jack Johnson (CHI) 0+1 (06:59:29)

Neskutečný obrat se povedl hostujícímu celku, který po první třetině prohrával 0:2. Pak ale přišli dva góly v oslabení a právě ty dnešní zápas rozhodli. V poslední třetině ještě vedení Blackhawks navýšili Taylor Raddysh a Jason Dickinson. Domácím už se prosadit nepodařilo a dnešní zápas tak ovládlo Chicago.

59:44
    Hru ještě přerušil ofsajd.

59:35
    Ani jeden tým už nic nevymýšlí a pouze v rámci pravidel dohrávají zápas.

58:40
    Ještě přichází střela hostů, ale ta končí mimo bránu.

57:45
    Tohle už si Chicago zajisté pohlídá. Chvíli to vypadalo, že Sharks přeci jen odvolají gólmana, ale nakonec Lahkonen zůstává v bráně.

57:01
    Domácí se stále snaží dohnat svou ztrátu, ale nedaří se jim usadit v útočném pásmu a dostat k tolik potřebné střele.

56:05
    Kahkonen přerušuje hru lapačkou.

55:55
    Chicago se usazuje v útočném pásmu. Střela Nieta končí v ochranné síti a hra je přerušena.

55:11
    Ačkoliv je dnešní zápas prakticky rozhodnutý, tak domácí ce stále snaží najít další recept na Mrázka.

54:25
    Hru přerušuje zakázané uvolnění zapříčiněné nepřesnou přihrávkou.

53:52
    Domácí přečkali oslabení s přehledem. Dokonce se jim i podařilo dostat do několik šancí. Ani jednu ale nevyužili.

53:09
    Mrázkův senzační zákrok proti Hertlovi mu sebral gól z hokejky.

52:40
    Sharks se dostali do šance, kterou ale na modré čáře přerušil ofsajd.

52:10
    Chicago hraje opatrněji, svou přesilovku začali dobře, když vyhráli buly. Poté se domácím ale povedlo vyhodit.

51:42
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Nick Bonino – 2 min., podrážení.

51:10
    Domácí jsou značně rozhození, mají problém si dobře přihrát a udržet si puk na hokejkách.

Natálie Poláčková

Branky a nahrávky: 14. Sturm (E. Karlsson, Ferraro), 20. E. Karlsson (Couture, Lorentz) – 28. J. Toews (T. Johnson, Raddysh), 29. Lafferty (Dickinson, J. Johnson), 31. Lafferty (Dickinson, Set. Jones), 46. Raddysh (T. Johnson), 50. Dickinson (Kurashev, Lafferty)

San Jose Sharks: Kähkönen (J. Reimer) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, M. Vlasic, Šimek, Ferraro – Kunin, Hertl (A), Meier – Labanc, Couture (C), Lorentz – Nieto, Bonino, Lindblom – J. Svečnikov, Sturm, Gadjovich.
    Trenér: David Quinn

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stalock) – Set. Jones, J. Johnson, Cal. Jones, Tinordi, Murphy (A), Roos – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Dickinson, Lafferty, Kurashev – Blackwell, Entwistle, Khaira.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Luxmore, Lambert – Pancich, Apperson

Diváci: 15 219