Nottingham – Liverpool 1:0 (kon.) | Everton – Crystal Palace 3:0 (kon.) | Manchester City – Brighton 3:1 (kon.)
Chelsea – Manchester Utd. 1:1 (kon.)
Nottingham Forest
1:0 (0:0)
Liverpool FC
Sobota 22.10.2022, 13:30 • City Ground, Nottingham • Anglická Premier League • 13. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (15:28:31)

Držení míče: 24 % : 76 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 1:8. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:8.

Liverpool bude po skončení tohoto kola nejlépe sedmý. Nottingham se alespoň do zítřka odlepil ze dna a nahradil Leicester na 19. místě.

V Nottinghamu propukla euforie, neboť ligový nováček a poslední tým tabulky obral zraněními zdecimovaný Liverpool o všechny body. Jediný gól zápasu vstřelil v 55. minutě jeho bývalý útočník Awoniyi, když dorážel Yatesovu střelu do tyče. Hosté drželi míč tři čtvrtiny celkového času. Do šancí se začali pravidelně dostávat až po změně stran, ovšem Henderson všech sedm střel na branku vychytal. Obrovsky mu pomáhali také kolegové z obrany, McKenna a další kompletně vymazali ze hřiště Salaha.

90+6

90+6
    Brennan Johnson útočil na prázdnou kasu. Trefil jenom tyč, později se navíc dozvěděl, že mu Gibbs-White dal míč do ofsajdu.

90+5
    Gomez házel dlouhý aut. Robertson prodlužoval míč na zadní tyč. V záklonu hlavičkoval Salah a Henderson vyrážel na poslední roh, který pomohl ubránit McKenna.

90+4
    Dobrou minutu Nottingham držel hru dostatečně daleko od Hendersona. Pár sekund pošetří i ležící Aurier.
    90+2. Ani van Dijk si na Hendersona nepřišel

90+2
    Robertson vytloukl bloky Yatese. Na rohový kop přišel i brankář Alisson, který zblízka sledoval jedovatou hlavičku van Dijka. Henderson šel k zemi a zazářil zákrokem levou rukou.

90+1
    Nastavuje se 5 minut.

90
    Jeden z nejdůležitějších kopů celého zápasu si vzal na starost Alexander-Arnold. Zakroutil centr k noze van Dijka, který nejspíše vracel míč na druhou tyč. Zavřít ji nestihl Salah.

89
    Žlutá karta pro tým Nottingham Forest FC (Remo Freuler).

89
    Po delší době se angažoval Elliott. Potkal se s Lodim a zařídil Liverpoolu standardku. Vyloučena není ani přímá střela.

88
    Joseph Worrall trochu zdržoval a nechal si dát žlutou kartu.

87
    Rychlý přechod po ubráněném rohu hostům profit nezajistil. Alex Oxlade-Chamberlain umístil centr do náruče Hendersona.

86
    Diváci jsou na nohou. Nottingham je velmi blízko druhému vítězství v sezóně, se kterým dnes moc lidí nepočítalo.

85
    Skóre se mohlo měnit i na druhé straně! Gibbs-White vhodně posouval balon nahoru k Yatesovi, který střílel levačkou. Vybíhající Alisson rukou vyrážel na roh.