Florida – Ottawa 5:3 (kon.) | San Jose – Tampa 3:4 (kon.) | Los Angeles – Toronto 4:2 (kon.)
St. Louis – Montreal 4:7 (kon.) | Philadelphia – Carolina 3:4 (po pr.) | Buffalo – Chicago 4:3 (po pr.)
Detroit – Minnesota 2:1 (kon.) | NY Islanders – Colorado 5:4 (kon.) | Nashville – Washington 0:3 (kon.)
Seattle – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 2:3 (kon.) | New Jersey – Columbus 7:1 (kon.)

3. Jordan Staal (CAR) 1+1 (03:06:05)

Ačkoliv byl po většinu zápasu spíše nevýrazný a do nějakých vyložených šancí se nedostával, závěr zápasu zcela patřil Martinu Nečasovi. Poté, co Philadelphia otočila z 0:2 na 3:2, vše nasvědčovalo tomu, že Carolina odjede z Wells Fargo Center bez bodů. To se ale nezamlouvalo právě Nečasovi, který dvě minuty před koncem sólo akcí ze středního pásma krásnou střelou do levého horního růžku srovnal a vynutil si prodloužení. V něm pak rozehrál v poslední minutě závěrečnou akci zápasu, když svým pohybem rozhýbal spoluhráče i protihráče, vyslal přesný pas k Ahovi a ten už jen přiťukl puk k Burnsovi, jehož rána z voleje rozhodla o tom, že Carolina nakonec vyhrála 4:3 po prodloužení.

64:06 Brent BURNS - 3:4

64:06
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté rozhodují o svém vítězství! Obrovský díl práce na rozhodující brance odvedl Martin Nečas, který po příchodu na led držel dlouho kotouč a svým pohybem rozhýbal obranu Philadelphie. A pak rozehrál rychlý ťukec, když přihrál do pravého kruhu na Sebastiana Aha a ten lehce přiťukl k volnému BRENTU BURNSOVI, jehož prudká střela končí za zády Cartera Harta! Asistence: Sebastian Aho, Martin Nečas.

63:55
    Carolina drží dlouho kotouč na svých hokejkách a hledá způsob, jak se dostat přes trio bránících protihráčů do gólové šance.

62:52
    Nečas si zahrál kličkovanou s obranou domácích! Ve středním pásmu nabral rychlost, prošel skrz dva hráče v oranžových dresech a ještě zkusil před brankovištěm kličku, na Harta ale tentokrát nevyzrál.

62:06
    Skjei střílel zpoza kruhů přes obránce, Hart zasáhl svým betonem.

61:35
    Hra je přerušena v pásmu domácích. Vhazuje se po pravici Cartera Harta.

61:16
    Pro změnu se hosté dostali do zajímavého útoku. Svečnikov kombinoval s Ahem, ale druhý jmenovaný z pravého kruhu minul Hartovu branku.

60:35
    A další útok Philadelphie, která v úvodu prodloužení podruhé výrazně zahrozila.

60:11
    Konecny se vydal ze středního pásma k rychlému výpadu, Raanta lapačkou vytěsnil jeho střelu mimo branku.

60:01

60:00

59:45
    Pesce ostřeloval branku domácích, tentokrát ale z tohoto mráčku nezapršelo. Flyers se nakonec povedlo vytěsnit puk do středního pásma.

59:10
    Menší tlak do Hartova brankoviště, který ale ustál i přes clonu soupeře nepříjemnou střelu Pesceho od modré. Carolina si bere oddechový čas, cítí, že má na své straně momentum.

58:32
    Raanta ucpal prostor mezi svým tělem a levou tyčí své branky, čelil hodně nepříjemné střele, ale svůj tým podržel.
    57:55 Martin NEČAS - 3:3

57:55
    Hostům se nedařilo usadit v útočném pásmu, a tak to na sebe vzal MARTIN NEČAS! Puku se zmocnil ve středním pásmu, prokličkoval se k mezikruží a přesně zacílil svou střelu pod horní tyč do levého rohu nad Hartovou vyrážečkou! Je vyrovnáno! Bez asistence.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 26. Deslauriers (Sedlák, Allison), 28. Tippett (Konecny, DeAngelo), 47. Allison (Sedlák, Deslauriers) – 6. J. Staal (Pesce, Skjei), 16. Martinook (Fast, J. Staal), 58. Nečas, 65. Burns (Aho, Nečas)

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – DeAngelo, Provorov, Ristolainen, Sanheim, Braun, Seeler – Konecny, Hayes, Farabee – Tippett, Laughton (A), Cates N. – Frost, Bellows, MacEwen – Allison, Sedlák, Deslauriers.
    Carolina Hurricanes: Raanta (Andersen) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Coghlan – Jarvis, Aho (A), Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Stepan, Stastny, Noesen.

Rozhodčí: Halkidis, Rooney – Deschamps, Suchánek

Diváci: 13335