Florida – Ottawa 5:3 (kon.) | San Jose – Tampa 3:4 (kon.) | Los Angeles – Toronto 4:2 (kon.)
St. Louis – Montreal 4:7 (kon.) | Philadelphia – Carolina 3:4 (po pr.) | Buffalo – Chicago 4:3 (po pr.)
Detroit – Minnesota 2:1 (kon.) | NY Islanders – Colorado 5:4 (kon.) | Nashville – Washington 0:3 (kon.)
Seattle – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 2:3 (kon.) | New Jersey – Columbus 7:1 (kon.)
St. Louis Blues
4:7 (1:1, 2:3, 1:3)
Montreal Canadiens
Neděle 30.10.2022, 01:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Napočtenou někdy příště! (02:54:49)

Dnešní utkání sledovalo 18 096 diváků.

Hotovo! St. Louis ztratilo slibně rozehrané utkání s Montrealem, nedokázalo se popasovat s brankovou smrští z konce druhé třetiny a po tragickém vstupu do té třetí si definitivně zničilo své šance na bodový zisk. Canadiens dnes svým sokům uštědřili pořádnou lekci z produktivity – na Binningtona příliš střel neposlali, ale i přes to dokázali skórovat celkem sedmkrát.

Statistiky
    Střely na bránu: 30 – 25 | Přesilová hra: 1/2 – 2/3 | Trestné minuty: 8 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jordan Binnington (STL) – 18 zákroků, 6 OG, úspěšnost 75,0 %, odchytal 58:39
    Jake Allen (MTL) – 26 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,7 %, odchytal 59:57

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 1+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:23

Tři hvězdy utkání
    1. Christian Dvorak (MTL) – 3+0
    2. Cole Caufield (MTL) – 2+1
    3. Jordan Kyrou (STL) – 2+0

59:56
    Habs drží kotouč před svým brankovištěm, od vítězství je dělí už pouhé jednotky sekund.

59:28
    Utkání se už jen dohrává, ochozy po gólu Dvoraka do prázdné branky výrazně prořídly.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí části!
    58:25 Christian DVORAK - 4:7

58:25
    Montreal právě vstřelil branku!
    Máme rozhodnuto, CHRISTIAN DVORAK takřka přes celé hřiště trefil opuštěnou svatyni domácího výběru a nejen, že pojistil vítězství Canadiens, ale zároveň zakončil svůj hattrick – 4:7! Asistence: Sean Monahan, Jake Allen.

57:38
    Krug udržel ujíždějící kotouč v útočném pásmu, dlouhá kombinace bluesmanů tak může pokračovat.

56:58
    St. Louis hraje vabank, svěřenci Craiga Berubeho už nemají co ztratit! Domácí v šesti!

56:26
    Hoffman vyhazuje kotouč do rohu za Binningtonem, hosty od bodového zisku dělí tři a půl minuty.

55:49
    Dalším pánem na holení byl Robert Thomas, který z pravého kruhu trefil jen Allenův beton. Gólman Montrealu v závěru drží svůj celek ve vedení.

Střely na branku: 28 – 23.

55:28
    Parayko z kruhu nasměroval puk do rukavice připraveného strážce svatyně Canadiens, poprvé po několika minutách se přerušuje. Reklamní pauza.

54:58
    Bluesmanům na vyrovnání zbývá jen něco málo přes pět minut, Kyrou nyní drží puk za svou brankou.

54:14
    St. Louis ještě nehází flintu do žita a snaží se bitvu zdramatizovat, ale bezúspěšně. Všechny akce hatí buď obrana Montrealu, nebo Allen.

53:35
    Toropčenko to z levého kruhu zkusil bekhendem, ani on ale kvalitního Allena nepřekvapil.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 8. Kyrou (B. Schenn, Faulk), 26. Acciari (T. Pitlick, Krug), 30. Kyrou (Faulk, B. Schenn), 43. Tarasenko (Thomas) – 16. Suzuki (Harris, Caufield), 31. Caufield (Suzuki, Dach), 34. Slafkovský (Wideman, Gallagher), 36. Caufield (Suzuki, Dach), 41. Dvorak, 42. Dvorak (Jos. Anderson, Harris), 59. Dvorak (Monahan, Allen)

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Mikkola, Parayko, Leddy, Faulk, Krug, Bortuzzo – B. Schenn, O'Reilly, Tarasenko – Kyrou, Thomas, Bučněvič – Neighbours, T. Pitlick, Barbašev – N. Walker, Toropčenko, Acciari.
    Trenér: Craig Berube.

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Guhle, Savard, Harris, Kovacevic, Xhekaj, Wideman – Caufield, Suzuki, Dach – Jos. Anderson, Dvorak, Gallagher – Hoffman, Monahan, Armia – Pezzetta, Evans, Slafkovský.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: McIsaac, Schrader – Pancich, Flemington.

Diváci: 18 096