Třinec – Vítkovice 1:2 (1:3 po s.n.) | Plzeň – Sparta 4:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Středa 02.11.2022, 17:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga • 17. kolo

Třinečtí Oceláři neuspěli i ve druhém domácím derby sezóny, hosté tentokrát vyhráli za dva body po úspěšných samostatných nájezdech. V těch uspěli poměrem 3:1, když Mazance prostřelili Bukarts, Krieger a Lakatoš, za domácí se trefil jen Daňo. Vítězná branka je připsána Peteru Kriegerovi.

Třinečtí hokejisté hrají další zápas na domácím ledě v neděli 6. listopadu od 15 hodin, kdy budou v zápase 19. kola Tipsport extraligy hostit Rytíře Kladno. My se s dalším textovým online přenosem přihlásíme právě v neděli, do té doby se mějte pěkně! (19:38:44)

Peter KRIEGER - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera. Vítězný samostatný nájezd vstřelil PETER KRIEGER.

5. série
    1:3
    Dominik Lakatoš trefil horní část třinecké branky a definitivně ukončuje nájezdy.

4. série
    1:2
    Marko Daňo také krátkou kličkou uspěl a snížil.

4. série
    0:2
    Peter Krieger z Vítkovic dává gól a navyšuje vedení hostů.

3. série
    0:1
    Libor Hudáček proti povyjetému Stezkovi neuspěl.

3. série
    0:1
    Roberts Bukarts prostřelil Mazance a je prvním úspěšným střelcem utkání.

2. série
    0:0
    Andrej Nestrašil za Oceláře také střelou zblízka neuspěl.

2. série
    0:0
    Hostující Petr Fridrich si přibrzdil a trefil horní tyč.

1. série
    0:0
    Martin Růžička za Třinec bekhendovým blafákem taky neuspěl.

1. série
    0:0
    Jako první zamířil na brankáře soupeře Marosz. Střelou mezi betony neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení rozuzlení dnešního zápasu Třince s Vítkovicemi nepřineslo. To přijde až v samostatných nájezdech. Tento fragment zápasu už se stoprocentní jistotou musí určit vítěze.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Marinčin povzbuzen publikem vypálil na Stezku ze středního pásma, ale vítkovický brankář puk odrazil. Zápas rozhodnou nájezdy.

64:22
    Hudáček s Daněm ve tvrdých soubojích s Lakatošem a Maroszem. Rychlý protiútok Vítkovic končí na modré čáře, na druhou stranu jedou Jeřábek s Hudáčkem. Konec prodloužení ve znamení vzruchu.

63:44
    Doudera padá po souboji s Kriegerem, ale domácí neztratili puk. Následně Voženílkovu přihrávku na Růžičku zblokovala vítkovická obrana.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 5. Hudáček (J. Jeřábek) – 36. Kalus (Lindberg), rozh. náj. Krieger