Washington – Arizona 2:3 (kon.) | Toronto – Boston 2:1 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:3 (kon.)
Ottawa – Philadelphia 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Seattle 2:3 (kon.) | Montreal – Vegas 4:6 (kon.)
Vancouver – Nashville 3:4 (0:1 po s.n.) | Calgary – New Jersey 3:4 (po pr.) | San Jose – Anaheim 4:5 (2:3 po s.n.)
Los Angeles – Florida 5:4 (kon.) | NY Rangers – Detroit 2:3 (po pr.) | Carolina – Toronto 1:3 (kon.)
Los Angeles Kings
5:4 (0:1, 3:1, 2:2)
Florida Panthers
Neděle 06.11.2022, 03:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (06:38:58)

Střely na bránu: 39 – 38 | Přesilová hra: 1/6 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 22
    Los Angeles nakonec v závěru utkání přeci jen urvalo zápas na svou stranu a bere cenné dva body do tabulky.

Třetí třetina tohoto zápasu začala hodně divoce, jelikož se Floridě podařilo rychle vyrovnat zásluhou Luostarinena, ale Los Angeles si své vedení dokázalo rychle vzít zpět, jelikož se po samostatném úniku prosadil Lizotte.

Nicméně tohle vedení domácím příliš dlouho nevydrželo, protože ve 46. minutě srovnal stav zápasu Verhaeghe. Následně to už vypadalo, že zápas půjde za stavu 4:4 do prodloužení, ale v 57. minutě nakonec rozhodující branku vstřelil domácí Vilardi. Florida mohla v samotném závěru vyrovnat, jenže Quicka hned ve dvou případech zachránila tyč.

Los Angeles Kings tedy nakonec porazili Floridu Panthers poměrem 5:4.

59:59
    Následně se před bránou Los Angeles strhla potyčka, protože se Quick pustil do Tkachuka, který jej před malým momentem píchl přes masku do oka a trest nakonec dostává jen útočník Floridy, jenž vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění brankáři a navíc ještě desetiminutový trest za nesportovní chování.

59:55
    Hosté spálili obrovskou šanci na vyrovnání! Blok domácích hráčů byl celý stáhnutý až před svou bránou, a tak přišla přihrávka mezi kruhy na Lundella, který se svou střelou trefil tyč domácí klece a následnou dorážku do prázdné klece dokázal zablokovat obránce Anderson, jenž rychle skočil do brankoviště.

59:32
    Anderson dokázal zastavit přihrávku Reinharta a domácí obránce následně odpálil kotouč na icing.

59:22
    Žádný trest tedy nebude a jdeme pokračovat v závěru utkání vhazováním po levici Quicka.

59:22
    Tkachuk však při pokusu o teč trefil svou holí Quicka do jeho masky, a tak si chvíli musíme počkat, zda nebude hostující útočník nějak trestán.

59:22
    Nicméně Panteři se rychle vrátili do útoku, kde nakonec od modré čáry pálil Montour a Quick jeho ránu chytil svou lapačkou.

59:08
    Los Angeles se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

58:54
    Barkov z pravého kruhu znovu vystřelil a trefil vzdálenější tyč domácí klece!

58:37
    Ani další střela hostí na bránu Kings nemířila.

58:16
    Barkov dostal nabito do pravého kruhu, avšak jeho střela byla nepřesná.

58:06
    Bobrovskij už zůstává na střídačce a hosté hrají v šesti.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 30. Kupari (Fiala, Grundström), 31. T. Moore (Arvidsson, Danault), 40. Arvidsson (Kopitar, T. Moore), 43. Lizotte (M. Roy, Kaliyev), 57. Vilardi (Edler, Kopitar) – 11. Lomberg (Balcers), 30. Verhaeghe (Forsling, Barkov), 42. Luostarinen (Reinhart, Cousins), 46. Verhaeghe (M. Tkachuk)

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty, Mik. Anderson, Durzi, M. Roy, Edler, S. Walker – T. Moore, Danault, Arvidsson – Kempe, Kopitar, Vilardi – Fiala, Kupari, Grundström – Lemieux, Lizotte, Kaliyev.
    Trenér: Todd McLellan

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Montour, Forsling, Gudas, Mahura, Kiersted, M. Staal – Verhaeghe, M. Tkachuk (A), Barkov (C) – Cousins, Bennett, White – Luostarinen, Lundell, Reinhart – Lomberg, E. Staal, Balcers.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Lambert, St. Laurent – Apperson, Gibbons

Diváci: 16 161