Lorient – PSG 1:2 (kon.) | Clermont Foot – Montpellier 1:1 (kon.) | Nice – Brest 1:0 (kon.)
Remeš – Nantes 1:0 (kon.) | Toulouse – Monaco 0:2 (kon.) | Lille – Rennes 1:1 (kon.)
Marseille – Lyon 1:0 (kon.)
Olympique Marseille
1:0 (1:0)
Olympique Lyon
Neděle 06.11.2022, 20:45 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 14. kolo

Fotbalisté Marseille vydřeli vítězství 1:0 nad Lyonem, které zajistil hlavičkou po rohovém kopu v závěru prvního poločasu obránce Gigot. Na rozdíl od prvního poločasu měli po změně stran převahu hosté, z ojedinělých šancí se však prosadit nedokázali. Marseilleské dnešní zápas bolel, po závěrečném hvizdu ovšem slaví první výhru nad svým severněji položeným jmenovcem po pěti zápasech a dostávají se o skóre před Monaco a Lorient na čtvrtou příčku. Lyon zůstal osmý. (22:44:56)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:13.

90+7

90+7
    Rozhodčí zatím nechává Lópeze rozehrát odkop od brány, přestože již hrajeme minutu přesčas.

90+5
    Znovu hrajeme, po rohovém kopu Lyonu hlavičkoval vedle zadní tyče Nicolás Tagliafico.

90+4
    Úder kopačkou do hlavy utržil Isaak Touré, máme tu asi šesté ošetřování domácích fotbalistů ve druhém poločase.

90+4
    Tlak Lyonu završil Mendes přízemní kolmicí, kterou šikovně prodloužil přes hlavu Lacazette, jenže ve vápně vše jistila přesila bílých dresů.

90+2
    Devatenáctiletý Rayan Cherki napřáhl zpoza šestnáctky mezerou v domácí obraně, povedená střela skočila decimetry vedle marseilleské levé tyče.

90+1
    Střídání v týmu Olympique Marseille:
    ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Gerson da Silva,
    ze hřiště odchází Nuno Tavares, přichází Isaak Touré.

90
    Nastavuje se 6 minut.

90
    Žlutá karta pro Olympique Lyon. Střídající Tetê Martins ji dostává za ošklivý šlapák.

89
    Lyonští spěchají s odpovědí, Lacazette však hlavičkou odrazil míč o zem jen do Lópezových rukavic.

88
    Dnešní utkání sleduje 59 215 diváků.
    88. Guendouzi měl po skvělém sólu na noze pojistku

88
    Domácí se ubránili rohu a z brejku měli obrovskou příležitost. Matteo Guendouzi si narazil s Jonathanem Claussem a zcela sám tváří v tvář neprostřelil Anthonyho Lopese.

87
    Na druhé straně srazil prudký Tagliaficův centr hlavou na roh Mbemba.

87
    Payet drzou kličkou uvolnil Clausse, který našel centrem před bránou Sáncheze. Tomu hlavička úplně nesedla a míří mimo tři tyče.

86
    Pau López byl u nakopávaného míče o zlomek vteřiny dříve než Lacazette a pokryl ho v rukavicích.