NY Islanders – Calgary 4:3 (po pr.) | Boston – St. Louis 3:1 (kon.) | Washington – Edmonton 5:4 (kon.)

2. Mathew Barzal (NYI) – 0+3
    3. Mikael Backlund (CGY) – 2+0 (03:56:30)

63:42 Noah DOBSON - 4:3

63:42
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí berou ze zápasu dva body navzdory tomu, že nevedli ani vteřinu. Tvrdou ránou se z kruhu prosazuje po šikovné Barazalově přihrávce NOAH DOBSON. Asistence: Mathew Barzal a Jean-Gabriel Pageau.

63:40
    Domácí už zvedali ruce nad hlavu, ale puk končí vedle branky, střela do odkryté části branky se nepovedla.

63:15
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Rasmus Andersson – 2 min., nedovolené bránění.

62:38
    Ilja Sorokin kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Nyní jsou hostující hráči rozhodně aktivnější.

62:21
    Elias Lindholm měl dvě tři dobré střely, ale brankář Ilja Sorokin si poradil a přerušil hru.

62:02
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden z brankářů zatím zasahovat nemusel.

61:19
    Na nějakou výraznější šanci čekáme, v prodloužení se hraje hodně opatrně.

60:46
    Barzal se dostal do útočného pásma, ale na brankáře nevyzrál.

60:23
    Zach Parise hraje hodně opatrně, domácí nechtějí chybovat.

60:01
    Prodloužení právě začíná.

60:01

Ve třetí třetině dokázal domácí celek srovnat, a tak uvidíme za stavu 3:3 prodloužení.

60:00

59:59
    Jacob Markström byl hodně důrazně dohraný, ale třetina končí.

59:36
    Scott Mayfield rozehrává od své branky, následně se jeho tým dostal do útočného pásma.

58:56
    Mathew Barzal bekhendem vyslal kotouč na branku, s jeho pokusem si Jacob Markström dokázal poradit.

58:11
    Andrew Mangiapane byl volný před brankou, Dubé mu poslal přihrávku, ale hostující hráč nezakončil.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, zdá se, že půjde do prodloužení.

57:26
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Flames.

56:53
    Domácí hráči se usadili v útočném pásmu, puk byl chvilku volný před brankou a skočil po něm brankář Jacob Markström. Bude se vhazovat. Od té doby, co domácí srovnali, jsou výrazně aktivnější.

Hosté jen odehráli kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Následně hrají domácí.

55:53
    Alexandr Romanov odešel do kabiny, zdá se, že má nějaké zdravotní problémy.

55:53
    Ilja Sorokin si dokázal poradit se střelou soupeře i s dorážkami. Hra je přerušena.

55:30
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný.

54:56
    Hosté se pokoušeli rychle dostat do útočného pásma, ale píská se ofsajd. Buly v neutrální zóně a komerční přestávka.

54:30
    Parádní atmosféru vytvářejí fanoušci, Arena je na nohou.

54:11
    Kyle Palmieri se znovu dostal do zakončení, ale jeho pokus byl zblokovaný.

53:17
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, stav je aktuálně 3.3.

52:53
    Krásná akce domácích a střela z ostré pozice. Jacob Markström nevěděl jak, ale udržel kotouč před brankovou čárou. Komerční přestávka.

51:41
    Kyle Palmieri se znovu dostal do zakončení, ale obě jeho střely dokázal brankář zastavit.

51:07
    Oddechový čas pro tým Calgary Flames.
    51:07 Kyle PALMIERI - 3:3

51:07
    Tak to bylo rychlé, máme vyrovnáno a UBS Arena se třese v základech. Špatné rozehrávky hostů využil KYLE PALMIERI. Vybruslil si na kruh, odkud skóroval.

51:02
    Anthony Beauvillier měl obrovskou šanci, ale neuspěl
    50:08 Anders LEE - 2:3

50:08
    Domácí celek snižuje na rozdíl jediné branky. Akci vedl Mathew Barzal, který našle mezi kruhy Nelsona. Jeho střelu branář vyrazil před sebe, a pak už z hrance brankoviště mohl dorážet ANDERS LEE. Asistence: Brock Nelson a Mathew Barzal.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Hosté kontrolují hru a míří za výhrou.

49:31
    Casey Cizikas pálil, jeho projektil kryje brankář Flames. Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.

48:26
    Kyle Palmieri se pokoušel po chybě soupeřů dostat do útočného pásma, ale jeho pokus nebyl přesný.

48:00
    Výborné šance měli domácí, ale nedokázali je proměnit, Noah Dobson to vzal na sebe, jeho ránu nakonec kryje brankář Flames. Bude se vhazovat.

47:23
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí celek prohrává o dvě branky.

47:16
    Ryan Pulock pálil, jeho pokus našel ve výstroji brankář Jacob Markström. Komerční přestávka.

47:05
    Domácí hokejisté se snaží hrát aktivně, ale trápí je střelba.

46:34
    Brock Nelson nejprve trefil jen brankáře, následně jeho rána byla zblokovaná. Pak Josh Bailey trefil obránce.

45:20
    Střely na branku ve třetí třetině jsou 2:6, hostující celek je dál aktivnější a kontroluje hru.

45:00
    Kyle Palmieri připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, ale jeho rána končí vedle branky.

44:11
    Kevin Rooney pálil, jeho střelecký pokus dokázal Sebastian Aho zblokovat.

43:48
    Calgary se dostalo do problémů na své polovině, ale dokázalo situaci ustát.

43:16
    Flames se dostali do útočného pásma, ale branku ohrozit nedokázali. Následně Mathew Barzal otočil směr hry a dostal se před branku soupeře.

42:23
    Islanders se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:32
    Vhazovat se nyní bude před brankou domácích. Bránící se celek vybojoval kotouč, a tak se směr hry rychle otáčí.

41:07
    Islanders nesehráli přesilovku špatně, ale nedokázali si vypracovat výraznější šanci.

40:46
    Domácí se sice usadili v útočném pásmu, ale na výraznější šanci čekají.

40:01

Hostující celek v tomto zápase dominuje, na střely vede 30:12, na góly 3:1. Domácím se nedaří prakticky vůbec nic. Zaslouženě prohrávají.

40:00

39:40
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu následně si připsal brankář výborný zákrok.

39:05
    Kevin Rooney – 2 min., držení.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:00
    Mathew Barzal rozehrával ve středním pásmu, následně je hra přerušená.

37:23
    New York prohrává o dvě branky, v tomto zápase je horším týmem. Navíc Sorokin musel zasahovat proti další střele.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Trevor Lewis byl zcela volný v útočném pásmu, dostal přihrávku, ale jeho rána nebyla přesná.

36:20
    Islanders to nyní zkoušeli po pravé straně, ale do útočného pásma se tým dostat nedokázal.

36:07
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Sorokina.

35:52
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Nyní se ale k přímé střele nedostal.

35:13
    Komerční přestávka.
    34:10 Mikael BACKLUND - 1:3

34:10
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Svou druhou branku v zápase dává nyní MIKAEL BACKLUND. Jeho rána z mezikruží tak rychle vylétla z branky, že gól na první dobrou sudí na ledě nepostřehli. Následně však bylo spravedlnosti učiněno za dost. Aisistence: Nikita Zadorov.

33:58
    Ilja Sorokin rychle po vhazování musel zasahovat.

33:50
    Po zakázaném uvolnění se vrací hra do útočného pásma hostů.

33:29
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, sledujeme momentálně klidnější pasáž hry, optickou převahu ale mají Flames.

33:17
    Elias Lindholm hledal před brankou spoluhráče, ale Josh Bailey zblokoval jeho střílenou přihrávku.

32:51
    Jacob Markström si nyní dokázal poradit se střelou soupeře, rychlou akci nedokázali domácí přetavit v přesnější zakončení.

32:13
    Nazem Kadri měl kotouč na hokejce, akce pokračovala dál, ale jeho spoluhráč minul.

32:01
    Střelecky vedou jednoznačně hosté, mají převahu 24:9, ale stále Flames vedou jen o jednu branku.

31:55
    Nazem Kadri se dostal do ofsajdu, špatně přecházel do útočného pásma, vhazovat se tak bude ve střední třetině.

30:50

30:37
    Hra se přelévá ze strany na stranu, na velkou šanci ve druhé třetině zatím čekáme.

30:19
    Jacob Markström si poradil se střelou od modré čáry, následně se jeho spoluhráči osvobodili.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase, sledujeme rychlý hokej.

29:15
    Rasmus Andersson rozehrával za svou brankou, jeho tým ovšem přišel o puk, a tak mohli hrát domácí. Brock Nelson se dostal do zakončení, ale minu.

28:18
    Domácí celek dostal hru do útočného pásma, Casey Cizikas však nic vymyslet nedokázal.

27:55
    Andrew Mangiapane hlídkoval před brankou, ale nedokázal tečovat spoluhráčovu střelu.

27:27
    Hosté jen protečovali kotouč do útočného pásma, a pak šli hráči střídat. Následně střídají také domácí hokejisté.

27:00
    Trevor Lewis se dostal do předbrankového prostoru, jeho projektil končí vedle branky.

26:41
    Utkání pokračuje dál po komerční přestávce.

26:31

26:10
    Nikita Zadorov pálil jako obránce od modré čáry, jeho rána končí vedle.

25:48
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, hrajeme se atraktivní hokej, který musí fanoušky v UBS Areně bavit.

25:24
    Connor Mackey rozehrává od své branky, to se mu však nepodařilo, a tak mohou hrát domácí.

24:52
    Nazem Kadri se hodně zlobí, byl důrazně dohraný soupeři, ale sudí nechává hru plynout. Vylučovat se nebude.

24:02
    Josh Bailey pálil z dobré pozice před brankou, jeho projektil by zblokovaný. Nebyla to vůbec špatná akce Islanders.

23:16
    Blake Coleman se nadvakrát dostal do střelecké pozice, ale ani jeden z jeho pokusů nebyl přesný. Brankář Ilja Sorokin si dokázal poradit.

22:33
    Brett Ritchie to vzal na sebe, jeho pokus z pravé strany celkem snadno kryje brankář.

22:00
    Hosté rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočné třetiny, ale zakončit se hráčům nepodařilo.

21:19
    Sebastian Aho si dobře dokázal poradit s akcí soupeře, hráče Flames nenechal vypálit.

20:19
    Jacob Markström si poradil se střelou soupeře, vhazovat se bude před brankou Flames, následně hosté vyhodili jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, sledujeme zatím hokej, ve kterém dominuje hostující celek.

20:01

Zápas bude pokračovat později, protože je potřeba upravit ještě plexisklo.

3:18, tak vypadá statistika střel po první třetině, více ze hry mají hosté, kteří jsou jasně aktivnější, mají převahu a snadněji se dostávají do zakončení.

20:00

19:43
    Mathew Barzal měl velkou šanci, ale jeho ránu jemně vyrazil brankář mimo branku.

19:23
    Už se pravděpodobně nic nestane.

18:23
    Oba kluby střídají, vhazovat se bude před brankou domácích.

18:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

17:47
    Mikael Backlund hlídkoval před brankou, spoluhráči už jej hledali přihrávkou, ale obrana si dokázala poradit.

17:05
    16:21 Elias LINDHOLM - 1:2

16:21
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, puk dostal na modrou čáru Hanifon, jehož projektil šikovně před brankou tečoval ELIAS LINDHOLM. Asistence: Noah Hanifin a Tyler Toffoli.

16:00
    Noah Hanifin pálil z pravé strany útočného pásma, domácí brankář Ilja Sorokin byl připravený.

15:31
    Sledujeme hodně rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, oba kluby se dokázaly prosadit jednou.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině. Málem se domácí hráč dostal sám do brejku, Mathew Barzal na kotouč ovšem nedosáhl.

13:55
    12:26 Sebastian AHO - 1:1

12:26
    Necelou minutu platilo vedení hostujícího celku, po pěkné domácí kombinaci se prosazuje ránou do horní části branky zcela neobsazený SEBASTIAN AHO. Asistence: Mathew Barzal a Josh Bailey.
    11:16 Mikael BACKLUND - 0:1

11:16
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, první střely byly zblokované, pak ale akce pokračovala dál. Huberdeau našel před brankou volného MIKAELA BACKLUNDA. Ten zpracoval přihrávku a rychlou střelou překonal přesunujícího se brankáře. Asistence: Jonathan Huberdeau a Connor Mackey.

11:02
    Jonathan Huberdeau pálil před brankou, jeho ránu zblokoval Pelech.

10:31
    Dvě zajímavé příležitosti si vypracoval domácí celek, ale oba pokusy byly před brankou zblokované.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, stále platí zde v New Yorku bezbrankový stav.

09:44
    Oliver Wahlstrom po rychlém přechodu do útočného pásma vypálil. Jeho ránu vytěsnil brankář Flalmes nad branku.

09:28
    Noah Hanifin pálil od modré čáry, jeho projektil končí těsně vedle branky. Nechybělo moc jeho pokusu.

09:00
    Domácí brankář rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Na výraznější šanci zatím čekáme.

08:29
    Noah Dobson rozehrával sice od své branky, ale prakticky se nedostal ani do středního pásma.

07:33
    Rasmus Andersson se šikovně obtočil okolo branky a z ostré pozice zakončoval, Ilja Sorokin si poradil.

07:07
    Hosté rozehrávají od své branky, dostali se rychle do útočné třetiny, nicméně ohrozit branku nedokázali.

06:33
    Ilja Sorokin kryje puk po střele od modré čáry, pálil Dillon Dubé. Komerční přestávka.

05:56
    Blake Coleman sice vybojoval útočné pásmo, ale spoluhráči o něj přišli. Následně měli Flames velkou šanci, zakončit však nedokázali.

05:40
    Ilja Sorokin kryje další pokus, který měli hosté. Jonathan Huberdeau z dobré pozice před brankou neuspěl. Velkou šanci hosté nedokázali proměnit.

04:15
    Noah Hanifin rozehrává od své branky, Brett Ritchie pokračoval v akci už na útočné polovině. Následně musel zasahovat Sorokin.

03:50
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočné třetině.

03:12
    Nikita Zadorov kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, dostal se do zakončení, ale trefil jen obránce projíždějícího před brankou.

02:25
    Mathew Barzal hledal spoluhráče před brankou, nicméně obrana Flames byla pozorná a nenechala ho vypálit.

02:08
    Sledujeme rychlý hokej, který zatím výraznější šance nenabízí, hraje se hodně opatrně.

01:42
    Andrew Mangiapane postupoval do útočného pásma, ale jeho akci chybělo přesnější zakončení.

01:08
    Brock Nelson se dostal do střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný hráčem před brankou.

00:45
    Tyler Toffoli se dostal do útočného pásma, ale jeho rána končí vedle branky.

00:01

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Romanov, Dobson, Pelech, Pulock, Aho, Salo – Bailey, Barzal, Wahlstrom – Lee, Nelson, Beauvillier – Parise, Pageau, Palmieri – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, Andersson, Zadorov, Weegar, Mackey – Huberdeau, E. Lindholm, Toffoli – Dubé, Kadri, Mangiapane – Coleman, Backlund, Lewis – Lucic, Rooney, B. Ritchie.

New York Islanders odehrál 12 zápasů s bilancí 7-0-0-5 a ziskem 14 bodů. V tabulce Východní konference je tým na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Porazil Carolinu Huricanes 6:2, Colorado Avalanche 5:4, Chicago Blackhawks 3:1 a St. Louis Blues 2:5. Tým nestačil na Detroit Red Wings 0:3.

Calgary Flames odehrálo 10 zápasů s bilancí 4-1-1-4 a ziskem 11 bodů. V tabulce Západní divize je tým na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Porazil Pittsburgh 4:1. Nestačil na Edmonton Oilers 2:3, Seattle Kraken 4:5, Nashviile Predators 1:4 a New Jersey Devils 3:4 v prodloužení.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Islanders a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Aho (Barzal, Bailey), 51. Lee (Nelson, Barzal), 52. Palmieri, 64. Dobson (Barzal, Pageau) – 12. Backlund (Huberdeau, Mackey), 17. E. Lindholm (Hanifin, Toffoli), 35. Backlund (Zadorov)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Romanov, Dobson, Pelech, Pulock, Aho, Mayfield – Bailey (A), Barzal, Wahlstrom – Lee (C), Nelson, Beauvillier – Parise, Pageau, Palmieri – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).
    Trenér: Lane Lambert

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, Andersson, Zadorov, Weegar, Mackey, DeSimone – Huberdeau, E. Lindholm (A), Toffoli – Dubé, Kadri, Mangiapane – Coleman (A), Backlund, Lewis – Lucic, Rooney, B. Ritchie.
    Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: MacDougall, L'Ecuyer – Cherrey, MacPherson

Diváci: 15 722