Středa 09.11.2022, 01:00 • USA Hockey Arena, Plymouth • Turnaj pěti (U18)

Samuel Fiala (Česko) (03:36:18)

Střely na branku:

USA: 26 (9, 10, 7)

Česká republika: 12 (4, 4, 4)

Gólově bohaté utkání rozhodla druhá třetina, kdy Američané čtyřmi brankami v řadě potvrdili svoji herní převahu. Na to dokázal český tým reagovat snižujícím gólem, jenže třetí dějství zase patřilo hráčům v bílých dresech. Individuální vyspělost ukázal zejména Austin Burnevik. Šikovný hráč se dokázal dostat sám proti rozestavěné formaci Čechů až do zakončení a pečetil stav na konečných 6:1.

Výběr Jakuba Petra čeká další střetnutí hned ve čtvrtek proti Švýcarsku, které prohrálo svůj úvodní duel s Finskem 1:4.

59:09
    Pavelec ještě zkoušel odpovědět. Ale Musser, jenž v bráně pobyl zhruba osm minut, zastavil pokus z levého kruhu.

58:35
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Tak to byla paráda! AUSTIN BURNEVIK ukázal dokonalé krytí puku, když nabruslil podél kruhu až před Dybala. Ten neměl ideální postavení u své tyče. Toho americký snajpr využil, když brankáře nachytal ranou nad rameno u jeho bližší tyče. Asistence: Alex Weiermair.

57:59
    Burnevik nadvakrát ohrozil Dybala. Nebezpečné bylo zejména baseballové zakončení ze vzduchu. Český gólman však ukázal skvělý reflex, když vytasil svoje rameno.

56:59
    Výborný obranný zákrok předvedl Eich. Další pas přes polovinu hřiště mohl využít jeden z útočníků, jenže český obránce mu nadzdvihl hokejku v rozhodující fázi a rozehrál na svého spoluhráče.

54:34
    Pérez jako první vyzkoušel Mussera. Ten si ale připsal první těžký zákrok, když proti zakončení z bezprostřední blízkosti scvakl betony včas.

53:58
    Česká republika je v plném počtu.

52:50
    Dybal si poradil s další sérií střel v oslabení.

51:58
    Střídání v týmu USA:
    ze hřiště odchází Trey Augustine, přichází Carsen Musser.

51:58
    Vyloučení v týmu Česko:
    Csabi – 2 min., podrážení.

51:21
    Páty gól v české síti. KAI JANVIRIYA vystřelil z hranice kruhů přes klubko hráčů a Dybal zřejmě neměl ideální výhled. Český brankář jeho pokus zasáhl nešťastně vyrážečkou, od které ho kotouč přeskočil a skončil za brankovou čarou –⁠ 5:1. Asistence: Austin Burnevik, Alex Weiermair.

50:55

50:34
    Tak to na sebe vzal Holinka, jenž nabruslil do třetiny a nahodil od modré. Augustine přerušil hru a Češi dostanou možnost srovnat svoji formaci po vhazování.

50:20
    Česká republika se nemůže dostat do pásma.

49:26
    Svěřenci Dana Muse pokračují v dobré defenzivní činnosti a drží kotouč v oslabení daleko od své svatyně.

48:55
    Vyloučení v týmu USA:
    Cerrato – 2 min., hrubost.

Petr Koval

Branky a nahrávky: 21. Fine (Minnetian, Moore), 26. Moore (Leonard), 30. Minnetian (Vote), 30. Smith (Fortescue), 52. Janviriya (Burnevik, Weiermair), 59. Burnevik (Weiermair) – 37. Fiala (Hradec, Štancl)

USA: Augustine (od 52. Musser) –⁠ Cleveland, Fischer, Schulz, Minnetian, Fortescue, Janviriya, Buium, Smith, Perreault, Leonard, Fine, Moore, Nelson, Cerrato, Hendrickson, Slaggert, Burnevik, Vote, Guzzo, Weirmair
    Trenér: Dan Muse

Česko: Dybal (Kavan) –⁠ Svoboda, Kočí, Ročák, Eich, Kubíček, Dominik Badinka –⁠ Holinka, Pospíšil, Csabi, Váňa, Fiala, Pérez, Adámek, Vehovský, Pavelec, Hradec, Štancl, Heš, Daniel Badinka
    Trenér: Jakub Petr