Florida – Carolina 3:0 (kon.) | Washington – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:2 (kon.)
Anaheim – Minnesota 1:4 (kon.)
Washington Capitals
1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Pittsburgh Penguins
Čtvrtek 10.11.2022, 01:30 • Capital One Arena, Washington • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký čtvrteční den. (04:11:27)

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 22:04
    Jan Rutta (PIT) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 8:55

Tři hvězdy utkání
    1. Brock McGinn (PIT) – 1+0
    2. Casey DeSmith (PIT) – 25 zákroků
    3. Marcus Johansson (PIT) – 1+0

Utkání ve Washingtonu je u svého konce. Z vítězství 4:1 se radují hokejisté Penguins, kteří o něm rozhodli především ve druhé třetině, v níž se prosadili hned třikrát. Smolný zápas odchytal Darcy Kuemper, jenž si bude první dva inkasované góly hodně vyčítat.

59:48
    Gustafsson vystřelil z levého kruhu a jeho rána se zastavila na tyčce. Washingtonu dneska nebylo přáno.

59:39
    Ještě jedno vyloučení! Na trestnou lavici usedne za sekání Archibald.
    58:24 Jake GUENTZEL - 1:4

58:24
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    O osudu utkání je definitivně rozhodnuto. Letang šikovným obloučkem poslal puk do středního pásma, kde si ho dojel JAKE GUENTZEL a střelou přes bránícího Ovečkina trefil prázdnou branku. Asistence: Kris Letang a Marcus Pettersson.

58:10
    Kuemper uhání na střídačku, Washington bude hrát s šesti hráči!

57:43
    Pittsburghu se daří držet kotouč daleko od své branky, tohle hostům naprosto vyhovuje.

55:48

55:30
    Capitals zvládají oslabení velmi dobře a nepouští hosty do soustavného tlaku. Čas na vyrovnání jim ale rychle utíká.

55:01
    Carter zůstal volný na pravém kruhu, proto dostal přihrávku a následně vystřelil zápěstím. Puk proletěl kolem vzdálenější tyče.

53:48
    Sheary to v útočném pásmu přehnal a dopustil se ošklivého faulu mířeného na hlavu protihráče. Bude z toho přesilová hra pro Penguins, domácí čeká dvouminutové oslabení.

53:31
    Bitka! Za brankou Capitals se do sebe pustili van Riemsdyk s Rustem, vítězem této šarvátky se stal bek domácího celku. Oba hráči si nyní posedí pět minut na trestné lavici.
    52:22 Marcus JOHANSSON - 1:3

52:22
    Washington právě vstřelil branku!
    Dočkáme se ještě dramatického závěru? Milano zpoza branky našel před brankovištěm MARCUSE JOHANSSONA a ten bez otálení napálil puk na branku a překonal DeSmitha. Asistence: Sonny Milano a Nick Jensen.

52:14
    Od pravého mantinelu zkusil své štěstí van Riemsdyk, puk ale letěl přímo do středu branky, tahle rána neměla šanci na úspěch.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 53. Johansson (Milano, Jensen) – 28. Zucker (Malkin, Rakell), 33. McGinn (Carter), 36. Petry (Crosby, Guentzel), 59. Guentzel (Letang, M. Pettersson)

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk (A), E. Gustafsson, Jensen, Fehérváry, Irwin, Alexejev – Sheary, Kuzněcov (A), Ovečkin (C) – Johansson, D. Strome, Milano – Aube-Kubel, Eller, Mantha – Hathaway, Dowd, Protas.
    Trenér: Peter Laviolette

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Rutta, Dumoulin – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), Zucker – Heinen, Carter, McGinn – Archibald, Poehling, Hållander.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Charron, Skilliter – MacPherson, Galloway

Diváci: 18 573