Florida – Carolina 3:0 (kon.) | Washington – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:2 (kon.)
Anaheim – Minnesota 1:4 (kon.)
Montreal Canadiens
5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Vancouver Canucks
Čtvrtek 10.11.2022, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:21:51)

Hvězdy utkání

1. Kirby Dach (MTL) – 2+0
    2. Brendan Gallagher (MTL) – 0+0
    3. Mike Hoffman (MTL) – 1+0

Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Kdo se postavil do brankoviště?

Thatcher Demko (VAN) – 24 zákroků, 5 OG, úspěšnost 82,8%, odchytal 60:00
    Sam Montembeault (MTL) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9%, odchytal 59:43

Statistiky
    Střely na bránu: 29 – 33 | Přesilová hra: 1/4 – 0/0 | Trestné minuty: 6 – 10
    Montreal si po Detroitu dokázal poradit i s Vancouverem!

Montreal si v závěrečné třetině hodně zahrával, protože domácí hokejisté byli hodně pasivní a Vancouver toho málem dokázal využít. Canucks totiž snížili na rozdíl dvou branek, když se trefili Schenn a Höglander. Navíc ještě hned ve třech případech zachránila Montembeaulta jeho branková konstrukce.

Nicméně pět minut před koncem nakonec utnul veškeré snahy hostujících svou druhou brankou v utkání Dach. Jeho branka byla i tou poslední, kterou diváci v Bell Centre mohli vidět, a tak nakonec Montreal Canadiens porazili Vancouver Canucks poměrem 5:2 a berou druhou výhru za sebou.

59:39
    Evans zavezl puk do rohu útočného pásma, odkud ho ještě zkoušel nahodit před bránu Vancouveru, ale neúspěšně.

59:02
    Garland vyslal do útoku Hughese, kterého však při jeho zpětně brzdě nepodržely jeho brusle, a tak si puk berou domácí.

58:21
    Caufield chtěl vyvézt puk z obranného pásma Montrealu, ale doslova zakopl o modrou čáru, a tak následně raději odchází střídat.

57:49
    Caufield dostal přihrávku k útočné modré, kde ho rychle dojížděl Miller, a tak domácí útočník jen poslal kotouč za bránu Demka.

57:22
    Ani další nahození hostujících hokejistů nebylo úspěšné, když Habs opět poslali kotouč zpět do středního pásma.

56:37
    Canucks nahodili puk do svého útočného pásma, jenže ten ho jen obkroužil podél mantinelu a Habs ho poté zahodili pryč.

55:58
    Vancouver se ještě snaží dostat do svého útočného pásma, ale hosté jen narazili na obranný val domácích.
    55:02 Kirby DACH - 5:2

55:02
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácím se podařilo vyhrát souboj v rohu svého útočného pásma, odkud nakonec letěla přihrávka z hole Suzukiho do levého kruhu, kde byl zcela volný KIRBY DACH, jenž rychlou střelou překonal Demka a o výhře Montrelu je zřejmě jisto. Asistence: Nick Suzuki.

54:32
    Canadiens se hnali do rychlého protiútoku dvou na jednoho, kde chtěl Dach přihrát svému kolegovi, avšak tento pas zastavil obránce Canucks.

54:07
    Habs dokázali zastavit další útočnou snahu Vancouveru a domácí poté poslali puk do středního pásma.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 1. Suzuki (Drouin, Caufield), 9. Xhekaj (Monahan), 13. Dach, 34. Hoffman (Kovacevic, Dvorak), 56. Dach (Suzuki) – 45. L. Schenn (Boeser), 49. Höglander (E. Pettersson)

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Guhle, Savard, Edmundson, Xhekaj, Kovacevic, Harris – Caufield, Suzuki, Dach – Dadonov, Drouin, Monahan – Hoffman, Dvorak, Gallagher – Pezzetta, Armia, Evans.
    Trenér: Martin St. Louis

Vancouver Canucks: Demko (S. Martin) – Ekman-Larsson, T. Myers, Q. Hughes, L. Schenn, Rathbone, Bear – Podkolzin, Horvat, Garland – Kuzmenko, Michejev, E. Pettersson – Pearson, J. Miller, Boeser – Aman, Studnicka, Höglander.
    Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Joannette, Hebert – Alphonso, Murray

Diváci: 21 105