Florida – Edmonton 2:4 (kon.) | New Jersey – Arizona 4:2 (kon.) | Buffalo – Boston 1:3 (kon.)
Montreal – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Toronto – Vancouver 3:2 (kon.) | NY Islanders – Columbus 4:3 (po pr.)
Nashville – NY Rangers 2:1 (kon.) | Colorado – Carolina 4:1 (kon.) | Anaheim – Chicago 2:3 (kon.)
Vegas – St. Louis 2:3 (kon.) | Calgary – Winnipeg 3:2 (kon.) | Los Angeles – Detroit 4:3 (kon.)
Philadelphia – Dallas 1:5 (kon.)
Anaheim Ducks
2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 13.11.2022, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Kačeři jako jediný tým Západní konference ještě nezvítězili v řádné hrací době. Na předposledním místě se drží před St.Louis jen díky čtyřem vyhraným prodloužením, mají také jasně nejhorší obranu v konferenci s průměrem více než čtyř a půl obdržené branky na zápas.
    Anaheim hraje potřetí v řadě doma, zatím ale nevytěžil ani bod, když podlehl Floridě 3:5 a Minnesotě 1:4.
    Nejproduktivnějším hráčem Anaheimu je Troy Terry (5+12).

Černí jestřábi si vedou lépe, zatím to sice na postupové příčky nestačí, ale v případě vítězství by se mohli dotáhnout na osmou Minnesotu. Na výhru v základní hrací době čekají také dost dlouho, konkrétně sedm zápasů (0-1-3-3). Na ledě Los Angeles v pátek získali bod za porážku 1:2 po prodloužení, předtím odjeli s prázdnou z Winnipegu (0:4).
    Kanadské bodování Chicaga vede Jonathan Toews (7+3). Méně branek nastřílelo na Západě jen poslední St.Louis.

Chicagu se proti Anaheimu v poslední době znamenitě daří. Jestřábi rozškubali Kačery sedmkrát v řadě a pětkrát za sebou jim dokonce nepovolili ani bod při celkovém skóre 25:9.

Za Anaheim letos nepravidelně nastupuje slovenský útočník Pavol Regenda (6 / 1+2), v brance Chicaga letos dostal zatím čtyřikrát příležitost český gólman Petr Mrázek (úspěšnost 89,5%).

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Benoit, Fowler, Kulikov, Klingberg, Strand, White – Comtois, Strome, Terry – Henrique, Zegras, Vatrano – McTavish, Lundeström, Leason – Silfverberg, Gawdin, Regenda.

Chicago Blackhawks: Söderblom (Mrázek) – J. Johnson, McCabe, Tinordi, Murphy, C. Jones, Roos – Kurashev, Domi, Kane – Athanasiou, Toews, Raddysh – Entwistle, Lafferty, Katchouk – R. Johnson, Khaira, Blackwell.

Rozhodčí: St.Laurent, Sandlak – Gawryletz, Knorr.

0:01

0:19
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hned při prvním střídání udeřil po Zegrasově přihrávce zpoza brány přesnou střelou pod břevno z pokleku TROY TERRY. Asistence: Trevor Zegras.
    0:19 Troy TERRY - 1:0

1:24
    Silfverberg dotíral z úhlu na krajana Söderbloma, kterému se podařilo kotouč nadvakrát dostat do své moci.

2:50
    Boris Katchouk prohodil kotouč do útočného pásma, dva pokusy hostů v krátkém sledu se však odrazily o zadní mantinel a nakonec je Blackwellovi pískán ofsajd.

4:02
    Ryan Strome se projel útočným pásmem a zápěstím trefuje beton chicagského brankáře.

5:16
    Arvid Söderblom chytá Lundeströmův pokus zápěstím od modré čáry.

5:36
    Anaheim soupeře drží ve svěráku, po vyhraném buly však Silfverberg ani nováček v domácí sestavě Austin Strand bekhendovou dorážkou nepropálili brankáře Black Hawks.

6:32
    Stolarz vyráží švih Reese Johnsona, odražený kotouč okamžitě přebírá Brett Leason a příklepem pálí na bránu Chicaga.

7:07
    Henrique hledal skulinku z úhlu, Söderblom byl znovu na místě.

7:44
    Obrovská šance Anaheimu! Henrique prohodil kotouč krásnou žabičkou za beky Fowlerovi, obránce v netradiční roli zakončovatele samostatného nájezdu mířil mezi betony, které však Söderblom secvakl včas.
    7:44 Fowler nevyužil sám před brankářem Henriqueho skvělou přihrávku

9:23
    Hra se přitvrdila, během jediného střídání vyzkoušeli vlastním tělem nedobrovolně pevnost plexiskla tři hokejisté.

11:13
    Terryho přihrávku z přečíslení na pravý kruh využívá dokonale provedeným táhlým "angličanem", jak by se řeklo ve fotbale, ADAM HENRIQUE. Asistence: Troy Terry, Simon Benoit.
    11:13 Adam HENRIQUE - 2:0

11:34
    Pavol Regenda zastavuje u mantinelu čistým hitem pronikajícího Toewse.

12:12
    Anthony Stolarz za bránou Anaheimu nerozehrál úplně šťastně, ale hosté zachycený puk z rohu kluziště nedostali do palebného prostoru.

13:25
    Akci Anaheimu zastavuje ofsajd.

13:33
    Regenda vybojoval kotouč za bránou a předal ho Vatranovi, jenž bekhendem nabil Henriquemu. Ten z úhlu střílí jen do Söderblomovy výstroje.

13:55
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Bleskový protiútok přes celé kluziště dotáhl po Domiho křížné přihrávce přesně na čepel bekhendovým blafákem po ledě do prázdné brány JARRED TINORDI. Asistence: Max Domi, Patrick Kane.
    13:55 Jarred TINORDI - 2:1

14:21
    Stolarz chytá střelu Jacka Johnsona od modré čáry a zastavuje hru, která se rozběhne až po další komerční přestávce.

14:47
    Henriqueho příklep z dálky přizvedli obránci do ochranné sítě.

15:58
    Zakázané uvolnění chicagského Toewse.

17:04
    Dmitrij Kulikov uklouzl s pukem na holi za vlastní bránou, Caleb Jones tak střílel úplně sám, ale povyjetý Stolarz stačil tečovat vyrážečkou těsně vedle pravé tyčky.

17:58
    Hledištěm to opět zahučelo, Kurashev prostřelil obránce mezi bruslemi, ale křížný pokus po ledě nemířil mezi tyče.

18:54
    Blackwell našel za bránou úplně volného Reece Johnsona, jeho přihrávku na brankoviště vystihl reflexivně domácí obránce Fowler.

19:30
    Regenda opět prokázal důraz a nabídl kotouč na pravý kruh Lundeströmovi, jehož střelu zablokoval obětavě vlastním tělem Tinordi.

19:49
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Pavol Regenda – 2 min., hákování.

20:00

Vzrušující první třetina odstartovala vedoucím gólem domácího Terryho hned v 19. vteřině. Převahu Anaheimu ještě využil Henrique, po neméně pohledné akci však zakončil blafákem po ledě i hostující Tinordi a povzbuzené Chicago mohlo i vyrovnat. Druhou třetinu začnou navíc Černí jestřábi téměř kompletní přesilovkou.

Střely na bránu 19:5
    Vyloučení 1:0, bez využití.

20:01

20:30
    V oslabení ujel Jakob Silfverberg a od mantinelu ještě ve středním pásmu spíše nastřeloval kotouč na bránu. Nečekaně plavající kotouč však málem skončil kuriózně v síti, Söderbloma zachránila tyčka!

20:58
    Přesilovková souhra Chicaga končí Domiho střelou přes obránce do Stolarzovy výstroje.

21:49

22:29
    Zegras si s kotoučem zacouval a skvěle mezi dvěma beky načasoval přihrávku Regendovi, který zakončoval zcela sám, z mírného úhlu však neprostřelil Söderbloma.

23:22
    Zakázaným uvolněním končí brejk Kačerů.

23:38
    Vysokou holí zasáhl kotouč hostující Caleb Jones.

24:04
    Protiútok Black Hawks založil v obranném pásmu Domi přihrávkou do jízdy na Kanea, který prostrčil kotouč na FILIPA ROOSE a ten na dnešní večer nikdy nezapomene! Nejprve střílel do Stolarzova betonu, ale dorážku již umístil za jeho záda a slaví při osmém startu první gól v NHL. Asistence: Patrick Kane, Max Domi.
    24:04 Filip ROOS - 2:2

25:19
    Domi se z levého křídla pokoušel dostat střelu přes obránce po ledě, trefuje však jen vnější brankovou konstrukci.

26:57
    Po zblokované střele Henriqueho je při pokusu o návrat do útočného pásma domácím pískán ofsajd.

27:28
    Troy Terry snadno objel beka u mantinelu a řítil se sám na bránu, jeho bekhendový blafák však Arvid Söderblom zneškodnil.

29:29
    Hra se rychle přelévá a přináší několik nepřesných pokusů střídavě na obou stranách.

30:41
    Athanasiou vyhazuje na zakázané uvolnění.

31:05
    Kačeři teď sehráli prakticky přesilovkový zámek a Benoitovu tvrdou střelu od modré chytá Söderblom, jenž na ni dobře viděl.

33:13
    Blackwell zakončil protiútok Chicaga bekhendem po ledě, pro Stolarze to nebyl příliš náročný zákrok, ale pro jistotu před dotírajícími útočníky zastavuje hru.

33:25
    Po buly zůstal na levém kruhu naprosto nepokrytý Jack Johnson a pálí nebezpečně do ramene domácího gólmana.

33:37
    Na brankovišti číhající Regenda dostal kotouč mezi brusle a bekhendem po ledě nepřekvapil brankáře Chicaga.

34:00
    Troy Terry odnesl ošklivý zákrok hokejkou zezadu do krku, na led spěchá z lavičky Anaheimu lékař. Rozhodčí původně vylučují Entwistlea na dvě minuty, po přezkoumání videa se ale mění jak výše trestu, tak viník.

34:00
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Boris Katchouk – 2+2, vysoká hůl.

35:11
    Domácí se zatím nedokáží prosadit přes výborně se pohybující obrannou čtveřici, která blokuje jejich rány. Klingbergova střela po teči o Khairovu brusli končí v ochranné síti.

36:02
    Cam Fowler napřáhl na modré čáře, trefuje jen Söderblomův beton.

36:34
    Hosté po nepřesné přihrávce v útočném pásmu vyhazují přes všechny čáry.

37:26
    Kačerům se vůbec nedaří vrátit do útočného pásma, teď to nevyšlo kvůli ofsajdu Johna Klingberga.

38:00

38:12
    Mezi Roosem a Vatranem zůstalo za bránou u slovní výměny názorů.

38:46
    Isac Lundeström se snažil zachytit nahození Dmitrije Kulikova o zadní mantinel, za bránou mu však kotouč přeskočil hůl.

39:05
    Po protiútoku Chicaga uvízl kotouč z vnější strany v síti.

40:00

Chicago v prostřední části vyrovnalo hru a premiérovým gólem Filipa Roose v NHL i skóre. Hokejisté Anaheimu přišli o dvougólový náskok, v závěru třetiny se vyloženě trápili a potřebují se znovu nakopnout, aby ukončili čekání na první letoší vítězství v řádné hrací době.

Střely na bránu 32:16 (19:5, 13:11)
    Vyloučení 1:2, bez využití.

40:01

40:52
    Pískána je přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

42:30
    Třetí třetina zatím probíhá v opatrném duchu, oba celky hrají ze zajištěných obran a nepouštějí se ke střelbě.

44:06
    Z vrcholu kruhu pálí vedle domácí brány Jake McCabe.

45:18
    Důrazný Pavol Regenda získal forčekingem puk a po rychlé kombinaci přes McCabea a Vatrana dorážel na brankovišti Fowlerovu střelu, z bezprostřední blízkosti a v pádu umístil kotouč jen pod beton Arvida Söderbloma.

46:06
    Caleb Jones měl potíže při rozehrávce a vyhazuje na zakázané uvolnění.

46:50
    Tinordiho ránu z mezikruží zblokoval Kulikov a ztlumený kotouč zastavuje brankář Stolarz.

48:29
    Po buly a zblokované střele od modré se přes ležícího hráče nedostal k dorážce z úhlu Terry.

49:45
    Aktivnějším mužstvem jsou Ducks, na rozdíl od předchozího průběhu si ale nevytvářejí šance, třetí třetina je zatím herně nejslabší.

50:17
    Fowler si najížděl po Stolarzově rozehrávce zpoza brány do ofsajdu, po ani ne třech a půl minutách je tu další pauza na reklamy.

51:17
    Golfák od modré zablokoval obětavě tělem Jack Johnson.

51:30
    Jakob Silfverberg od mantinelu nepřekvapil Söderbloma.

54:10
    Dlouhou dobu sledují diváci hru plnou nepřesností, která (snad) vrcholí ofsajdem Black Hawks.

54:42
    Tak konečně nějaký vzruch. Kurashev z plné jízdy prověřil Stolarze, poté vyražený kotouč z úhlu dorážel ještě Domi.

55:00
    Dnešní utkání sleduje 15 148 diváků.

56:32
    Protiútok Chicaga založil Kane, před bránu se zprava proháčkoval Athanasiou, z brankoviště již však nedokázal kotouč zvednout nad Stolarzův beton.

56:55
    Z protiútoku pálil zcela osamocený Frank Vatrano. Po zákroku brankáře Söderbloma domácí udrželi kotouč, obehráli pásmo a nakonec Strome napálil kotouč do brankářova ramene, od něhož se odráží do ochranné sítě. Hned poté vypukla za bránou dnešní večer poprvé hromadná rvačka.

56:56
    Současné vyloučení:
    Pavol Regenda – 2 min., hrubost,
    Ryan Strome – 2 min., nesportovní chování.

Jonathan Toews – 2 min., nesportovní chování,
    Taylor Raddysh – 2 min., hrubost.

57:18
    Vyhozený kotouč zachytil JARRED TINORDI a okamžitě vyslal prudký projektil, který se odrazil kuriózně o brusli přejíždějícího Kulikova a Stolarzovu nohu, výrazně zpomalený kotouč pak proklouzl brankáři mezi nohama smolně za čáru. Bez asistence.
    57:18 Jarred TINORDI - 2:3

58:00
    Ofsajd přerušuje akci Anaheimu.

58:18
    Stolarz míří v průběhu hry na střídačku, Anaheim to riskne s šesti bruslaři, přestože nemá puk v útočném pásmu.

58:41
    Patrick Kane nastřelil z dálky jen tyč prázdné brány Anaheimu!

58:48
    Oddechový čas pro Anaheim Ducks.

59:26
    Vyrovnání měl v power-play na holi John Klingberg, hosty zachránilo nastřelené břevno!

59:41
    Zegras našel za bránou Terryho, který okamžitě posouvá do skrumáže na brankovišti. Tam Henrique krátkým příklepem zblízka posílá kotouč jen do Söderblomovy výstroje.

Čekání Anaheimu na první letošní vítězství v řádné hrací době se dál protahuje. Přitom dnes měli Kačeři skvěle našlápnuto, vedli od 19. vteřiny, poté zvýšili na 2:0 a hosty v první třetině doslova mleli. Chicago se však včas vzchopilo, od druhé třetiny vyrovnalo hru a hrdinou večera se nakonec stal obránce Jarred Tinordi, jenž dvěma góly otočil skóre na konečných a pro domácí hodně krutých 2:3.

Střely na bránu 41:22 (19:5, 13:11, 9:6)

Pavol Regenda (ANA) 0+0, 5 střel, 4 trestné minuty, čas na ledě 15:58
    Petr Mrázek (CHI) do hry nezasáhl. (06:54:01)

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 1. Terry (Zegras), 12. Henrique (Terry, Benoit) – 14. Tinordi (Domi, P. Kane), 25. Roos (P. Kane, Domi), 58. Tinordi

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Benoit, Fowler (A), Kulikov, Klingberg, White, Strand – Comtois, R. Strome, Terry – Henrique (A), Zegras, Vatrano – McTavish, Lundeström, Leason – Silfverberg (A), Gawdin, Regenda.
    Trenér: Dallas Eakins

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Mrázek) – J. Johnson, McCabe, Tinordi, Murphy, Cal. Jones, Roos – Kurashev, Domi, P. Kane (A) – Athanasiou, J. Toews (C), Raddysh – Entwistle, Lafferty, Katchouk – Khaira, Blackwell, R. Johnson.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: St.Laurent, Sandlak – Gawryletz, Knorr

Diváci: 15 148