Tampa – Boston 3:5 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:5 (kon.) | New Jersey – Edmonton 5:2 (kon.)
Winnipeg – Carolina 4:3 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 2:3 (po pr.) | St. Louis – Anaheim 3:1 (kon.)
Nashville – Arizona 4:3 (4:3 po s.n.) | Dallas – Colorado 2:3 (0:1 po s.n.) | San Jose – Ottawa 5:1 (kon.)
Vancouver – Vegas 4:5 (kon.)
San Jose Sharks
5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Ottawa Senators
Úterý 22.11.2022, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké úterní ráno. (07:14:37)

Střely na bránu: 31 – 38 | Přesilová hra: 1/3 – 0/2 | Trestné minuty: 9 – 11

San Jose vítězí teprve podruhé v sezóně na domácím ledě, když porazilo Ottawu 5:1.

San Jose nevstoupilo do utkání nejlépe, v první třetině bylo povětšinu času pod tlakem Ottawy a brankáře Talbota mnohokrát neohrozilo. Přesto šli domácí do vedení, když se z dorážky prosadil Noah Gregor. Těsný náskok ale San Jose vydržel jen chvíli, po zhruba pěti minutách se povedlo srovnat Timu Stützlemu. Poté měly oba týmy k dispozici jednu přesilovku, ani jedna ale využita nebyla.

Druhá třetina se San Jose nadmíru povedla, svého soupeře domácí jasně přehrávali a hned třikrát se střelecky prosadili. Nejprve vrátil Sharks vedení střelou z úhlu Timo Meier, následně zvýšil na 3:1 lehkou tečí Benningovy střely Matt Nieto a ve 36. minutě pak proměnil přesilovou po další teči Tomáš Hertl. Největší šance Ottawy měli Stüzle a Tkachuk, Kaapo Kähkönen ale oba vychytal.

Ve třetí třetině si domácí hlídají své tříbrankové vedení a i když měla Ottawa několik dobrých šancí, nakonec se jim to povedlo, i díky několika skvělým zákrokům Käkhönena. V závěru pak přidal pátý gól do prázdné branky Logan Couture.

59:43
    Závěr zápasu se odehrává v útočném pásmu San Jose.
    59:02 Logan COUTURE - 5:1

59:02
    San Jose právě vstřelilo branku!
    San Jose zvládlo těžké momenty a nyní se raduje z páté branky, přes celé kluziště poslal puk do prázdné branky kapitán mužstva LOGAN COUTURE. Asistence: Jaycob Megna, Luke Kunin.

58:27
    Obrovskou šanci měl ještě Drake Batherson, ale i proti němu nakonec dokázal Kaapo Kähkönen nějakým způsobem zasáhnout, i když už to vypadalo, že bude překonán.

57:53
    Claude Giroux se málem dočkal branky, ale jeho střelu dokázal Kaapo Kähkönen vyrazit a následně zvládl i dorážku Shanea Pinta.

57:15
    Ottawa už to zkouší v šesti bez brankáře a ještě se snaží zdramatizovat koncovku zápasu.

56:05
    Alexandr Barabanov získal puk a vypadalo to, že se dostane do dobré šance, jenže těsně před zakončením zavrávoral a nakonec z toho nic nebylo.

55:10
    Kaapo Kähkönen vyrazil střelu Zuba do rohu, kde se nyní bojuje o kotouč.

54:48

54:25
    Hosté šli v oslabení do přečíslení dva na jednoho, ale nedokázali ho zakončit, protože se skvěle vrátil Couture.

53:50
    Karlssonova nebezpečná střela od modré čáry byla tečována jen těsně mimo tři tyče branky Ottawy.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 7. Gregor (Kunin, Benning), 22. Meier (E. Karlsson), 25. Nieto (Benning, Barabanov), 36. Hertl (Couture, E. Karlsson), 60. Couture (Megna, Kunin) – 14. Stützle (B. Tkachuk)

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, Vlasic, Ferraro, Cicek – Labanc, Hertl (A), Meier – Barabanov, Couture (C), Nieto – Kunin, Lindblom, Bonino – Gadjovich, Lorentz, Gregor.
    Trenér: Quinn

Ottawa Senators: Talbot (25. A. Forsberg) – Hamonic (A), Sanderson, Zub, Brännström, Bernard-Docker, Holden – Batherson, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Brassard, DeBrincat – Watson, Pinto, Motte – Gambrell, Kastelic, Kelly.
    Trenér: Smith