Tampa – Boston 3:5 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:5 (kon.) | New Jersey – Edmonton 5:2 (kon.)
Winnipeg – Carolina 4:3 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 2:3 (po pr.) | St. Louis – Anaheim 3:1 (kon.)
Nashville – Arizona 4:3 (4:3 po s.n.) | Dallas – Colorado 2:3 (0:1 po s.n.) | San Jose – Ottawa 5:1 (kon.)
Vancouver – Vegas 4:5 (kon.)
Winnipeg Jets
4:3 (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Úterý 22.11.2022, 01:30 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji klidný zbytek noci! (04:17:58)

Střely na bránu: 23 – 28 | Přesilová hra: 0/3 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 6

Hokejisté Winnipegu vítězí nad Carolinou 4:3 v prodloužení. Hosté ale musejí brát i bod. Ještě pět minut před koncem totiž prohrávali o tři branky, ovšem při hře bez gólmana dokázali skóre senzačně vyrovnat!

Brzké odvolání Kočetkova poprvé zužitkoval v čase 55:12 nahozením střelou od modré čáry Jaccob Slavin, jenž tak zrušil nulu na kontě domácího brankáře Ritticha. Tři minuty před sirénou korigoval už na rozdíl jediné trefy povedenou tečí Andrej Svečnikov. Vyrovnání přišlo 39 sekund před koncem z hole českého útočníka Martina Nečase. Dokonalý obrat však Canes přeci jen nedokonali. V prodloužení se totiž dostal do samostatného úniku Josh Morrissey, jenž svou druhou trefou v zápase rozhodl o výhře Jets.

62:10 Josh MORRISSEY - 4:3

62:10
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí, kteří v závěru řádné hrací doby promarnili třígólový náskok, přeci jen vítězí! Pierre-Luc Dubois si vzal puk za vlastní brankou a dlouhým pasem vysunul obránce JOSHE MORRISSEYHO, kterého Hurikáni nechali za svými zády. Zadák Jets se tak dostal do samostatného úniku a v nezvyklé pozici nezaváhal. Vyřešil to přesnou ranou k levé tyčce z pohledu brankáře Kočetkova – 4:3. Asistence: Pierre-Luc Dubois.

61:56
    Na druhé strany byla sražena za branku střela Setha Jarvise.

61:27
    Adan Lowry jel 1na 1 proti Jarvisovi. Zkusil vystřelit, Kočetkov si povyjel a vyrazil puk.

61:11
    Na útočné modré udržel puk Brett Pesce. Poté nahrál doleva Jordanovi Staalovi, jehož střelu pokryl Rittich.

60:50
    První šanci v prodloužení si vytvořili domácí! Mark Scheifele se individuálně dostal až před Kočetkova. Ještě potáhl puk do strany, ovšem gólman Canes kopíroval jeho pohyb a bekhendové zakončení vykryl!

60:01

Hokejisté Caroliny dokázali v samotném závěru duelu senzačně srovnat třígólové manko, když se třikrát prosadili při hře bez brankáře. Bude se tedy prodlužovat.

60:00
    59:21 Martin NEČAS - 3:3

59:21
    Carolina právě vstřelila branku!
    To je neuvěřitelné! Hosté se potřetí prosazují při hře bez gólmana a srovnávají z 0:3 na 3:3. Od modré čáry nahodil puk na branku MARTIN NEČAS a ten zapadl za Rittichova záda. Výbornou práci odvedl Stefan Noesen, přes jehož clonu český brankář neviděl. Asistence: Seth Jarvis a Sebastian Aho .

58:56
    Kyle Connor mohl rozhodnout. Jeho střelu ze středního pásma na prázdnou branku však zablokoval Slavin!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 19. Dubois (Wheeler, Perfetti), 27. Eyssimont (D. Gustafsson, Harkins), 44. Morrissey (Wheeler, Dubois), 63. Morrissey (Dubois) – 56. Slavin (A. Svečnikov, Aho), 57. A. Svečnikov (Burns, Aho), 60. Nečas (Jarvis, Aho)

Winnipeg Jets: Rittich (Hellebuyck) – Pionk, Morrissey (A), Schmidt, Dillon, Heinola, Samberg – Gagner, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Dubois, Perfetti – Mäenalanen, Lowry (A), Jonsson Fjällby – Harkins, D. Gustafsson, Eyssimont.
    Trenér: Rick Bowness

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Nečas, Aho (A), Noesen – Jarvis, Kotkaniemi, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Stepan, Stastny, Drury.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: O'Donnell, Pochmara – Smith, Nansen