Chomutov – Písek 0:3 (kon.) | Havířov – Poruba 2011 3:2 (po pr.) | Technika Brno – HK MD Šumperk 4:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Č. Budějovice 4:3 (kon.)
AZ Havířov
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pátek 25.11.2022, 18:00Liga juniorů • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

AZ Havířov: Maňásek (Michalik) – Kosina, Wlodara, Brančík, Bílek (A), Valouch, Kreutz, Lazár, Maršálek – Makovec (A), Lajoš, Urbančík (C), Lipka, Mikula, Siekierka, Middleton, Jelének, Kolat, Ungr, Pohl.
    Trenér: Jan Křivohlávek

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž (Mareček) – Hlaváč, Fišara, Černý (C), Shevchuk, Kalužík – Krčmarský, Moravec, Jánoš, Halata (A), Chovanec, Elze, Skřipčák, Koudelný, Gnap, Prokeš, Stasjuk.
    Trenér: Tomáš Potěšil

Rozhodčí: Michael Hranoš — Michal Vengřín, Přemysl Bartek.

00:01

0:28
    Druhý zákrok si připisuje gólman Maňásek.

1:01
    Icing hostujícího celku.

1:48
    Střelu jednoho z porubských beků vyrazil Maňásek do rohu.

3:16
    Hostující brankář Slíž raději pokryl kotouč, bude se vhazovat po jeho levici.

4:16
    Zatím se hraje vyrovnané utkání bez vyložené šance.

5:45
    Střelu domácího Pohla z mezikruží vyráží Slíž pravým betonem.

7:19
    Střelu porubského Elzeho skryl do lapačky Maňásek, vhazuje se.

9:17
    Stále čekáme na první větší šanci v utkání.

9:41
    Nebezpečná střela Urbančíka (AZ) z mezikruží.

10:12
    Ofsajd porubských.

11:49
    Poruban Krčmarský střílí z pravého kruhu, však Maňásek je pozorný.

12:05
    Hezká teč hostujícího Halaty gólem nekončí.

13:18
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Kreutz – 2 min., podrážení.

13:56
    Střelu jednoho z hráčů Poruby z levého kruhu má Maňásek v lapačce.

14:07
    Ošemetná situace. Od modré střílel porubský David Moravec, Maňásek vyrazil jen před sebe, však poradil si i s dorážkou a trmou vrmou v brankovišti.

14:22
    Havířov se osvobozuje.

14:40
    Nepřesné založení hostujícího útoku...

15:03
    Havířovští opět vyhazují až za hostující bránu.

15:33
    Ostravský Hlaváč pálil od modré, Maňáskův rozklek a puk v náruči.

16:54
    Poruba se provinila zakázaným uvolněním.

17:10
    Nádherný bodyček domácího Bílka!

18:46
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před hostující bránou.

19:03
    Střelu domácího Valoucha od modré Slíž vidí a bez problémů chytá.

19:46
    Ještě jedna střela domácích od modré.

20:00

V první třetině se hrál zcela vyrovnaný zápas, ani jeden celek si nevytvořil větší šanci. Druhá třetina začne v 18:45

20:01

20:55
    Zakázané uvolnění Havířova.

21:30
    První velká šance hostí, však Maňásek se na čáře výborně roztáhl a střelu lapil pravým betonem!

22:21
    Porubský icing.

22:36
    Porubané jeli dva na jednoho, však výborný Maňásek.

22:59
    Poruba právě vstřelila branku! Hostující MATĚJ HALATA prostřelil Maňáska pod vyrážečku. Bez asistence.

24:00
    Hosté začali druhou třetinu lépe, vypracovali si 3 šance, ta třetí skončila gólem. Uvidíme, co inkasovaný gól udělá s domácími.

24:13
    Střelu domácího hráče z levého kruhu Slíž pokryl.

25:21
    Zakázané uvolnění havířovských.

25:27
    Poruba vyhrála vhazování, dozadu na beka, jehož střelu si Maňásek pohlídal. Opět se vhazuje.

26:29
    Další zakázané uvolnění havířovských, kteří nyní viditelně tahají za kratší konec provazu.

27:33
    Opět a zas, havířovský icing, kdy domácím velmi drhne založení útoku.

28:57
    Havířov před Slížem vyhrál buly, ke kotouči se dostal Lajoš, vystřelil bekendem, však porubský brankář pozorný.

29:07
    Havířov právě vstřelil branku! Havířov vyhrál buly, střela od modré z hole Kosiny byla tečována, tu do brány šikovně usměrnil PATRIK MIKULA. Asistence: Kosina, Makovec.

30:24
    Havířov je jako polit živou vodou, Slíž nyní musel 2x po sobě zasahovat.

31:59
    Ofsajd Poruby. Uvidíme, zda se obraz zápasu po havířovském vyrovnání nějak viditelně změní.

33:17
    Po rychlém přechodu do útočného pásma střílí havířovský Pohl, Slíž však zasahuje. Bude se vhazovat.

33:31
    V hledišti je nyní slyšet jeden z fanoušků, který si na zápas přinesl bubínek.

33:45
    Zákrok Slíže jen dokazuje, že domácí viditelně ožili.

34:03
    A další zákrok porubského muže s maskou po střele Valoucha od modré.

35:00
    Poruba jako by nyní nevěděla, co hrát.

35:30
    Hezká individuální šance domácího Middletona, však k zakončení se nedostal.

35:56
    Střela havířovských od modré, Slíž vyráží, chytá i následnou domácí dorážku. Havířov je nyní jasně lepší.

36:54
    Pohl – 2 min., hákování.

37:16
    Střelu porubského Koudelného z pravého kruhu má Maňásek.

37:21
    Havířov vyhazuje.

37:55
    Domácí se opět osvobozují.

38:20
    Porubě se nyní nedaří usadit se v útočném pásmu, tuto přesilovku nehraje dobře.

39:39
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Moravec – 2 min., sekání.

40:00

Začátek druhé třetiny vyšel lépe hostům, ti převzali otěže zápasu a zaslouženě šli do vedení. Však po havířovském vyrovnání jsou nyní domácí mírně lepším celkem. Do třetí části, která začne v 19:33, je vše otevřené.

40:01

40:53
    Poruba vyhazuje až za domácí bránu.

Hosté v plném počtu. Nedobrá přesilovka domácích.

42:36
    Icing domácích, třetí perioda začala velmi opatrně.

44:12
    Domácí se trochu šťastně dostávají do vedení. VIKTOR JELÉNEK se dostal k puku a propasíroval jej za záda Slíže. Bez asistence.

46:02
    Domácí borce teď velice sympaticky povzbuzují malí klučinové s bubínkem. Ženou Havířov za dalším vítězstvím.

48:00
    Domácí teď velmi poctivě brání střední pásmo, Poruba se ne a ne dostat do svého útočného pásma.

48:30
    Až teď a hned z toho byla nepříjemná situace, však střela z čepele hostujícího hráče byla jedním z domácích obránců zblokována.

48:32
    Halata – 2 min., sekání.

49:00
    Poruba se osvobozuje.

49:20
    Nepřesná střela domácího Lipky, minul pravý horní roh.

50:01
    Střelu Wlodary od modré Slíž viděl, puk má v lapačce.

51:29
    Ofsajd domácích a drobná rozmíška na ledě.

52:09
    Icing domácích, pomalu jdeme do finiše. Nadechne se Poruba k tlaku?

52:31
    Domácí Maňásek pokryl nahození ze středního pásma, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

52:36
    Tvrdá střela Shevchuka od modré, Maňásek pozorný.

52:48
    A další zákrok domácího gólmana, hosté se teď na delší dobu usadili v útočném pásmu.

53:05
    Střelu Koudelného teď Maňásek vůbec neviděl, puk naštěstí pro něj netrafil bránu.

54:16
    Icing Poruby.

55:10
    Domácí se nyní srdnatě brání, snaží se puky vyhazovat tak, ať z toho není icing.

55:46
    Problém pro Havířov, jde do čtyř. Možná zlomový moment zápasu je tu.

56:00
    Domácí vyhazují.

56:15
    A opět se AZ osvobozuje.

56:40
    Poruba se ne a ne usadit v útočném pásmu.

57:30
    Havířov velmi dobře brání, Poruba v přesilovce nevystřelila na bránu.

58:03
    Ofsajd AZetu. Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:50
    Havířov v útočném pásmu šetří čas.

59:08
    Zásah domácí střídačky, bude se vhazovat před havířovskou bránou. A máme tady ještě oddechový čas.

59:08
    Hosté bez brankáře!

59:20
    Havířovský icing.

59:30
    Šance pro Porubu, Havířov jde do čtyř po docela zbytečném vyloučení, po faulu v rohu domácí třetiny.

59:30
    Oddechový čas pro domácí střídačku.

59:48
    Poruba právě vstřelila branku! Využita hru 6 na 4, střela od modré zaplavala do brány, domácí gólman ji zřejmě neviděl. Autorem gólu je FILIP HLAVÁČ. Asistence: Halata.

60:00

60:01

60:42
    Zajímavá šance porubského Koudelného, však bránu přestřelil.