SHC Maloměřice – Zubří 34:29 (kon.) | Královo Pole – Plzeň 23:25 (kon.) | Nové Veselí – Jičín 27:25 (kon.)
Karviná – Hranice 29:23 (kon.) | Kopřivnice – Strakonice 40:25 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
27:25 (16:11)
O2xyworld HBC Jičín
Sobota 26.11.2022, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 15. kolo

Z mé strany je to dnes již vše. Z příjemně naladěné ZDT Areny se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek víkendu! (18:46:03)

TJ Sokol Nové Veselí – O2XYWORLD HBC Jičín 27:25 (16:11)
    Nejvíce branek: Gregorovič 7, J. Flajsar 5, Bartůněk 4 – A. Dolejší 8/2, Hlava 3, Matouš 3/1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 3:4.

Přestože to bylo drama až do posledních sekund, domácí zůstávají i nadále na palubovce ZDT Arény neporaženi! Přitom ve druhé půli dlouho směřovali k poklidnému úspěchu, Sokolu velmi pomohlo i střídání gólmanů, přičemž Martin Štohanzl utlumil do té doby notně rozjetého Aleše Dolejšího.

Veselí vedlo v 54. minutě 25:20, poté však přišlo vyloučení Miroslava Štohanzla a v dvouminutovce Sokol vybouchl 0:3, přičemž hrál bez brankáře variantu 6 na 6. Poté se to tahalo o každou branku, Jičín se stále nedotáhl na více než dvě branky. V poslední minutě přitom mohl dostat Veselí pod tlak, poslední záchvěv ale Pekař zakončil vedle tyče a výhra 27:25 udržela Sokol na osmém místě tabulky!

Konec zápasu. (27:25)

60
    I přestože Sokol ztratil, Pekař z následného zakončení na pravé spojce netrefil branku, a tak se závěrečné sekundy fakticky ani nedohrávají! (27:25)

60
    48 sekund před koncem zakončoval Hajko, bylo to ale s faulem. Veselí však není stále v pasivitě a čas se Jičínu krátí. (27:25)
    59
    Jičín však nic neskládá. Kastner si z pravého křídla počínal suverénně a je to zpátky o dvě! (27:25)
    59
    Jenže Veselí v útoku nezachybovalo a je už blízko! Znovu se přesilová kombinace zakončovala na levém křídle, Bartůněk přehodil vyběhnuvšího Plevu a kouč Mašát nemůže reagovat jinak, tady přichází time-out! (27:24)
    58
    Jiří Dolejší to na střední spojce dvě a půl minuty před koncem umotal a poslal Martina Štohanzla na druhou stranu. Tohle bude zkrátka drama až do posledních sekund! (26:24)

57
    Gregorovič mohl už na body dát téměř pojistku, v čisté šanci ze šestky ale selhal a Jičín je stále ve hře! (26:23)

57
    Navíc budou hosté zápas dohrávat fakticky v oslabení. Pekař chytal Tomáška zboku kdesi pod krkem a dostává jednoznačné dvě minuty. (26:23)

57
    A zápas se zase o něco více láme na stranu Veselí! Aleš Dolejší mohl snížit na dvě branky rozdílu, jenže nepřekonal skvěle chytajícího Štohanzla a Sokol to může v navazujícím útoku potvrdit. (26:23)
    56
    Krizový moment domácí ustáli, Jakub Flajsar stáhl hru na levé křídlo pro Luboše Bartůňka a Kastner už na míč nedosáhl. Plevu poté domácí křídelník přehodil a je to 26:23! (26:23)
    55
    Domácí to tady mohou ještě klidně ztratit! Tomášek z pravé spojky mohl pálit, jenže místo toho hrál míč nesmyslně do pivota na obsazeného Gregoroviče. Pleva pak odražený míč vzal, pustil jej do prázdné na druhé straně a Veselí musí vzit time! (25:23)
    55
    Ledabylá rozehrávka a tady není vůbec hotovo! Kastner vypíchl na středu Flajsarovi míč a dopravil jej do prázdné branky! (25:22)
    54
    Aleš Dolejší si zaběhl z levého křídla až skoro do pivota, dostal míč, a proti Štohanzlovi, který vysoko vyskočil, si poradil snadno. (25:21)

54
    Sokol míč v útoku ztratil a Miroslav Štohanzl to hasil jenom za cenu držení Kovaříka v rychlém brejku. Proto dostává dvě minuty a tady už musí hrát Jičín vabank. (25:20)
    53
    Už to vypadalo, že Veselí další dlouhou kombinaci Jičína ubrání, jenže pak přišla sehrávka na Hlavu, který zůstal neobsazený na pozici křídla. Štohanzl na jeho pokus nedosáhl a ještě jsou hosté ve hře. (25:20)

52
    Po pádu snad tří hráčů při útoku Jičína dochází k přerušení hry, je potřeba totiž utřít palubovka. (25:19)
    52
    Souhra s pivotem zkrátka Veselí funguje. Místo Gregoroviče tam byl Miroslav Štohanzl, který se nabídl na správném místě a z otočky zakončil gólem. (25:19)
    51
    Na začátku posledních deseti minut si vybojovali hosté sedmičku přes Pekaře na pivotu a házel ji Matouš, který na Martina Štohanzla tentokrát vyzrál. (24:19)

50
    Jakub Flajsar to chtěl vzít opět na sebe a střílel z velké dálky, proti jeho pokusu se ale Pleva v poklidu přemístil. (24:18)
    49
    Jenže domácí drží opratě utkání i nadále. Adam Tomášek si udělal dva rychlé kroky na pravé spojce a střílel, Machalický sice tečoval, ale utlumit pokus už nezvládl. (24:18)
    48
    Na druhé straně se vytáhl pak Kovařík, který oběhl půl obrany, udělal si prostor na zakončení a Štohanzla do protipohybu překonal. (23:18)
    48
    Přestože byli Veseláci v pasivitě, situaci snadno vyřešili. Nechali to na Jakubu Flajsarovi, který z levé spojky trefil přesně křížem vingl. (23:17)

48
    Na začátku 48. minuty si vzal trenér Běloch druhý oddechový čas, Veselí ještě bude čekat půlminuta v oslabení po Krejzově dvojce. (22:17)
    47
    Aleš Dolejší si to však vynahradil o moment později, kdy vypíchl dlouhou přihrávku na pravou stranu a dopravil míč do prázdné branky. (22:17)

46
    A zápas se pomalu začíná lámat na stranu Sokolu! Aleš Dolejší poprvé ze sedmičky neuspěl, Martin Štohanzl předvedl parádní zákrok! (22:16)

46
    Tenhle souboj byl nevyvážený už od začátku. Krejz stál proti o hlavu většímu Kovaříkovi, který přes něj udělal jak sedmičku, tak i dvě minuty pro domácího odchovance. (22:16)

45
    Navíc hned poté mohlo být hotovo, když domácí valili tři na nikoho. Gregorovič ze šestky ale trefil jenom Machalického, který přitom neudělal prakticky žádný pohyb tělem! (22:16)
    44
    A Hajko měl hodně štěstí, Machalický střelu na stojnou nohu utlumil, jenže ne natolik, aby zůstala před brankovou čárou! (22:16)

44
    Sokol pak podržel Martin Štohanzl, který fantasticky lapil zakončení Kastnera z pravého křídla! Gólmanův bratr pak v následném brejku vybojoval pro Veselí sedmičku! (21:16)
    43
    Za tenhle gól si můžou hosté sami. Jiří Dolejší v přechodu do útoku udělal naprosto banální přestupek v podobě kroků, ty mu tak byly odpískány a Veselí hrálo rychle. Jakub Flajsar pustil na pivota na Gregoroviče, který proměnil. (21:16)

42
    První střela na Štohanzla v bráně, první zákrok. Jiří Dolejší ze země pálil na přetah dolů, Martin Štohanzl si ale tohle pohlídal! (20:16)

41
    Veselí hru soustředilo na pravou stranu, aby pak přišla dlouhá přihrávka na křídlo pro Štěpána. Ten sice branku dal, jenže měl na šestce přešlap! (20:16)
    41
    Jiří Dolejší už byl sice na střední spojce fakticky zastaven, přesto dokázal odhodit za sebe na Martina Hlavu, který z druhé vlny propálil Schamse. Ten míří navíc na střídačku! (20:16)
    40
    Hajko proměnil velmi podobně jako svůj první pokus, proto je to pro Sokol znovu o pět branek. (20:15)

40
    Drbohlav dostává svoje první dvě minuty v zápase, Gregoroviče na pivotu v stáhl zezadu k zemi. Proto mají Veseláci navíc sedmičku. (19:15)
    39
    Bránění do křídel dělá zatím Sokolu ve druhé půli problém. Jičín to sehrál tentokrát na pravou stranu, kde byl připraven Filip Matouš. (19:15)
    39
    Tomášek na sebe na pravé spojce navázal dva obránce, pak pustil Jakubu Flajsarovi, který ze středu poslal míč na opačnou stranu, než byl pohyb Plevy. (19:14)

38
    Přesto to mohlo být znovu o pět. Ztrátu Jičína mohl trestat v rychlém brejku Miroslav Štohanzl, jenže netrefil ze šestky ani kasu! (18:14)
    37
    Jenže ani nezakončili a Aleš Dolejší dělá domácím velké problémy. I tentokrát bral na levém křídle těžký úhel a Schams si věřil, ale nakonec kapituloval mezi nohy. (18:14)

37
    Teď si Veselí oddechlo. Bendicsek pálil nepřipravený jenom do bloků, Hlava však odražený míč bral z brankoviště, a tak domácí vepředu zůstanou. (18:13)
    36
    Opět to hosté protáhli do gólu přes levé křídlo. Aleš Dolejší se natlačil před Navrátila a skrze bližší tyč prostřelil Schamse. (18:13)
    34
    Přestože si domácí obrana tohle střídání oddupala, Jičín i tak snižuje. Mohla za to genialita Aleše Dolejšího, na kterého šla jednoduchá sehrávka z devítky, ten si pak oběhnul tříčlennou zeď připravenou na blok a Schamse v klidu překonal. (18:12)

33
    Hlava tentokrát zůstal na pravé spojce a opět zakončoval. Jeho pokus z deseti metrů ale orazítkoval tyč a mohlo to být o osm, Bartůněk z levého křídla ale v rychlém přechodu neuspěl! (18:11)
    32
    A zvládli to v klidu, přečíslili obranu hostí na levé straně, Bartůněk pak vzal téměř spojkový úhel a s přehledem si poradil. (18:11)

31
    Jičín to ve svém prvním poločasovém útoku utopil v přihrávkách a Hlava šel už pak proti Tomáškovi do průrazu. Na tahu jsou tak opět domácí. (17:11)
    31
    Ve druhé půli domácí dohráli ještě přesilovku do gólu. Gregorovič si naběhl na volný prostor na pivotu a prostřelil Plevu. (17:11)

31
    Začal druhý poločas. (16:11)

Na to, jak to vypadalo, je to pro oba týmy ještě zhruba přijatelné. Přitom to mířilo k tomu, že bude po 20 minutách fakticky hotovo, když Bendicsek navyšoval na 11:3. Jičín čekal na čtvrtou branku téměř deset minut, pomohly mu však dva oddechové časy, po nichž začal postupně náskok Veselí ukrajovat. V 26. minutě to bylo pro hosty 10:12 a stále bylo o co hrát, úplný závěr se jim však už nepovedl. Veselí tuhle pasáž vyhrálo 4:1 a do druhé půlky jde s nadějným výsledkem 16:11.

30
    První poločas skončil. (16:11)
    30
    Poté ale hosté těžce nezvládli bránění v posledních sekundách! Flajsar čtyři sekundy před koncem šel na míč po rozehrávce devítky a naznačil pokus, místo toho ale pustil pod sebe na Gregoroviče, který z pivota dává na 16:11! (16:11)
    30
    Veselí nepomohlo ani střídání brankářů. Martin Štohanzl sice tipnul dobře stranu, ale míč mu pod rukou propadnul. Aleš Dolejší tak snižuje zpět na pětibrankový deficit. (15:11)

30
    Sedmička pro Jičín! Přestože Matouš trefil z ostrého úhlu jenom Schamse, Melichar, který se jenom těsně předtím zkoušel prodat útočný faul, zůstal ležet v brankovišti a pro Matouše byl překážkou. (15:10)
    29
    První přesilovkový útok vyřešili domácí snadno, Jakub Flajsar měl výbornou střeleckou pozici a z desíti metrů se nemýlil. (15:10)

29
    Kovařík je v polovině 29. minuty na dvou dvojkách. Teď Gregoroviče tak dlouho zpracovával, až to bylo nedovoleným způsobem a jsou za to dvě minuty. (14:10)
    28
    Teď Sokolu pomohla i určitá dezorientovanost hostující obrany. Ta sice zablokovala Tomáškovu střelu, jenže nevěděla, kde má míč. Zato Gregorovič ano a hned nahrál na pravé křídlo pro Navrátila, který si poradil. (14:10)
    27
    Začínalo to domácím nebezpečně smrdět pasivitou, jenže pak to na sebe vzal Jakub Flajsar z devítky. Pleva si sice na jeho pokus sáhl, ale jenom jej fakticky usměrnil pod víko. (13:10)
    26
    Hostům to najednou všechno začíná vycházet! I v pasivitě se dostali z těžké situace, Hájek měl volnou střeleckou ruku a trefil nekompromisně vingl. Jičín už ztrácí jenom dvě branky! (12:10)

25
    David Flajsar to na sebe vzal střelou z nějakých 11 metrů, přes bloky to ale nebylo vůbec razantní a Pleva v poklidu lapil. (12:9)
    24
    Hlava měl prostor na pravé spojce, proto moc nevymýšlel. Snadno proskočil mezi dvěma obránci a Schamse střelou na zadní tyč překonal. (12:9)
    23
    Vysvobození pro domácí tak přichází až ze sedmičky po faulu na Hajka. Tu proměnil právě slovenský hráč. (12:8)
    23
    Jak působil nevýrazně na samotném začátku utkání Jičín, tak je to teď Veselí! Jedno naznačení na střelu Drbohlava ještě obrana zvládla, jeho následnou střelu na bližší tyč z pravé spojky již ale ne! (11:8)
    22
    Náskok Sokolu se začíná tenčit, na levé spojce řešil nastalou situaci střelou z dálky Hájek, po níž se jenom Schams smutně ohlédl. (11:7)

21
    Melichar se tlačil do zakončení, byl ale vůči obráncům moc blízko a Pleva jeho pokus mířící na zem vychytal! (11:6)
    21
    Série 0:3 a Veselí bere time-out! Hosté opět přečíslili obranu, tentokrát ale na pravou stranu. Tam z křídla zakončoval Matouš a trenér Běloch chce uklidnit rázem nabuzené Východočechy! (11:6)
    21
    Napodruhé to již bylo lepší. Hosté přečíslili obranu na levé straně, Aleš Dolejší zakončil na zadní tyč a snižuje na šestibrankový rozdíl! (11:5)

20
    Aleš Dolejší se dostal rusákem přes levé křídlo a zakončoval z poměrně snadného úhlu, neměl již však tolik prostoru na lepší koncovku a napálil Schamse jenom do břicha! (11:4)

19
    Kovařík to chtěl utáhnout silově, šel tak do dvou obránců, ti ho však zastavili faulem. Proto mají hosté devítku. (11:4)
    19
    K němu se postavil Aleš Dolejší a nenechal se zaskočit, Schamse překonal klepákem k tyči. (11:4)

18
    Miroslav Štohanzl zastavil Drbohlava už jenom v brankovišti, a tak mají Jičínští sedmimetrový hod! (11:3)
    18
    Začíná to vypadat na hodně jednostranný zápas. Podstřel Štěpána Drbohlava v poklidu lapil Schams, Bendicsek to vzal v útoku snadno na sebe, zatímco Pleva šel na druhou stranu. 11:3 a kouč Mašát bere druhý oddechový čas! (11:3)
    17
    Jičín je lidově řečeno „na totálku“. V obraně nepokryl křížení na pravé spojce, Miroslav Štohanzl utáhl Kovaříka na jednoduchou kličku a zakončil nekompromisně ze šestky. (10:3)

16
    Přestože pokus Tomáška ze střední spojky lapil Pleva, na druhé straně se hosté nedostali ani do zakončení. Jiří Dolejší to opět tlačil do pivota, ale tam se nesetkal s úspěchem. (9:3)

15
    Jiří Dolejší šel do souboje s Miroslavem Štohanzlem velmi naivně, skončilo to průrazem a Halíček hned posílal dopředu Tomáška, rozehrávka se ale bude opakovat, Halíček byl o dobré dva metry dále. (9:3)
    15
    Bendicsek dostal míč z druhé vlny na levé spojce, šel do vzduchu na 12 metrech a Machalického prostřelil mezi nohama. To už je na hostujícího gólmana dost, proto jde střídat za Plevu! (9:3)

14
    Hned poté přichází další ztráta HBC. Sokol hraje ve velké pohodě a může odskočit už na šestibrankový náskok. (8:3)
    13
    Jičín se vepředu trápí. Nadvakrát nedokázal kloudně zakončit, přihrávka pro Freiberga byla hodně čitelná. Tu tak sebral Miroslav Štohanzl a poslal dopředu Gregoroviče, který vymetl vingl. (8:3)
    12
    Domácí mají dobrou flow a jdou už na čtyři branky náskoku! Akce Jičína skončila útočným faulem, Tomášek na 11 metrech vepředu naznačil střelu, přitom z výskoku našel Bartůňka na levém křídle. Ten vzal ostrý úhel, Machalického překonal okolo hlavy a kouč Mašát bere oddechový čas! (7:3)
    12
    Na tomhle gólu má možná více než půl podílu Schams. Ten totiž ze šestky vylapal tutovku Jirky Dolejšího, poté jenom přihrál na Gregoroviče, který na 33 metrů trefil prázdnou branku! (6:3)
    11
    Opět snadná přesilovková kombinace domácích. Gregorovič měl Freiberga za sebou a nedělalo mu problém ze šestky zakončit. (5:3)

10
    Hlava přihrávku na Kovaříka napříč hřištěm přetáhl a šla až do zámezí. Sokol poté rychle rozehrával a do otevřené obrany šel Halíček. Toho vzal na faul Kovařík, trefil ho přitom do obličeje, a tak dostává menší trest. (4:3)
    10
    Na druhé straně si z dlouhého kříže nabíhal do zakončení Adam Tomášek. Z dobrých 10 metrů sice pálil na střed branky, Machalický ale uhnul směrem nalevo a míč propadl do branky. (4:3)
    9
    Jiří Dolejší byl ústřední postavou kombinace, kterou zatahoval z levé spojky. Schamse překonal střelou pod vingl a Jičín srovnává. (3:3)

8
    Závěr oslabení Veselí dohrávalo v útoku, na Gregoroviče ale byla přihrávka dlouhá, následně se navíc dopustil na Kovaříkovi faulu. (3:2)
    8
    Hosté však využili početní výhody v navazující hře velmi rychle. Na dvě přihrávky uvolnili na pivotu Freiberga, který otočkou na šestce zůstal sám ve vyložené šanci a nepohrdnul. (3:2)
    7
    Veselí ale bylo poměrně bezradné a chvíli to vypadalo, že v pasivitě o míč přijde. Prolomil to však Hajko, individuální akcí zakončenou podstřelem posílá Sokol na dvě branky náskoku. (3:1)

6
    Obrana domácím v oslabení zatím funguje. Navíc Hlava na pravé spojce šel v plné rychlosti do zakončení, jenže se mu do cesty postavil Luboš Bartůněk. Byl z toho průraz a Veselí zkouší v útoku variantu bez brankáře. (2:1)

6
    Gregorovič vystoupil proti Jiřímu Dolejšímu někde na osmi metrech, jenže jeho pohyb nechytil a zezadu jej strhnul na zem. Ihned tak dostává dvě minuty. (2:1)

5
    Úspěšným útokem ale domácí nekontrovali a na tahu je tak Jičín. Rychna to zkoušel urvat sám na sebe, byl ale zastaven někde na deseti metrech. (2:1)

4
    Jičín sehrál v útoku klasickou lajnu a Hlava sklepával na pravé křídlo pro Kastnera, který měl poměrně solidní úhel. Jenže na Schamse si nepřišel! (2:1)

4
    Následný útok hostí Veselí ubránilo, nepříliš výraznou střelu Kovaříka lapil Schams fakticky do teplých. (2:1)
    3
    Pokud je něco, v čem jsou Sokoli silní, tak sehrávka na pivota. Platilo to i tentokrát, Gregorovič si naběhl do volného prostoru, Jakub Flajsar mu pustil míč o zem a Machalický byl bez šance. (2:1)
    2
    Ani Jičínu to pak netrvalo dlouho. Martin Kovařík v plné rychlosti naběhl zhruba na osm metrů a přesnou střelou propálil Schamse. (1:1)
    2
    Domácí byli vepředu o poznání rychlejší. Jakub Flajsar strhnul hru na sebe na levé spojce a prostřelil na bližší tyči Machalického. (1:0)

1
    Po klasickém seznámení se s míčem a nanesení potřebného lepidla rozjížděl Jičín první kombinaci. Ta byla sehrávána na několik přihrávek z naznačených střel, až to na sebe vzal Jiří Dolejší, podstřelem ale trefil Schamse! (0:0)

1
    Zápas v Novém Veselí začíná, výhoz mají hosté! (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

-13

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Ma. Štohanzl – J. Flajsar, Štěpán, Halíček, Navrátil, Bartůněk, Melichar, Parolly, Hajko, Mi. Štohanzl, Krejz, Gregorovič, Tomášek, Bendicsek, D. Flajsar.
    Trenér: Jan Běloch

O2XYWORLD HBC Jičín: Machalický, Pleva – Rychna, J. Dolejší, Hlava, Kovařík, Freiberg, Ženatý, Matouš, Pekař, Doškář, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Thorovský, M. Hájek, Kastner.
    Trenér: Petr Mašát

Rozhodčí: Horáček, Novotný.

Krásné sobotní odpoledne z Nového Veselí! Jeden z duelů 15. kolo Chance Extraligy mužů bude patřit domácímu Sokolu a Jičínu, přičemž se bude určitě na co dívat. Oba celky jsou téměř sousedé v tabulce a v honbě za pomalu se blížícím play-off potřebují každý bod.

Zápas je navíc i lehce okořeněn bratry Dolejšími. Jak Jiří, tak Aleš, si prošli zčásti jakožto odchovanci Zruče nad Sázavou mládežnickými kategoriemi a A-týmem Veselí, poté však oba přestoupili do Jičína, to už je však poměrně dlouhá doba.

Dá se očekávat bouřlivý sobotní večer, s formou je na tom o něco lépe Veselí, které z posledních dvou duelů vytěžilo tři body, Jičín za sebou táhne sérii dvou proher.

Střetnutí začíná v ZDT Aréně v 17:00, příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.