Slavia – Havlíčkův Brod 2:1 (po pr.) | HK MD Šumperk – Vsetín 1:2 (0:1 po s.n.) | Písek – Kladno 4:3 (po pr.)
Přerov – Havířov 6:2 (kon.)
HC Slavia Praha
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
BK Havlíčkův Brod
Neděle 27.11.2022, 12:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Liga juniorů • 18. kolo

Z Edenu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou! Hezký zbytek první adventní neděle. (14:07:17)

Utkání je za námi. Nakonec ho lépe zvládli domácí, kterým v prodloužení vystřelil bod navíc bek Jakub Hrdlička. Slavia tak znovu vítězí za dva body. Havlíčkův Brod si za svůj výkon bod zasloužil a nemusí tak odjíždět z Prahy zklamán.

62:49
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia vítězí! Holanik předvedl svou rychlost, projel s pukem do útočné třetiny, a pak před bránou našel JAKUBA HRDLIČKU, který se štěstím procpal puk za záda Sigmunda. Asistence: Maxmilian Curran a Filip Holanik.

61:23
    Kuchta mohl rozhodnout, ale jeho ránu z mezikruží vyrazil Hodic lapačkou.

60:01

Slavia už už sahala po třech bodech z dnešního utkání, ale vteřinu před koncem srovnal Kuprijanov. O vítězi tady v Edenu tak rozhodne prodloužení nebo případně samostatné nájezdy.

60:00

59:59
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Máme srovnáno! Jednu vteřinu před koncem se do útočného pásma protáhl ILARION KUPRIJANOV, který poté z pravé strany rychlou střelou překonal Hodice, když zvedl puk pod horní tyč. Asistence: Jan Kuchta a Adam Bezpalec.

59:00
    Posledních 60 vteřin do konce.

57:46
    Ani tahle přesilovka se hostům nevyvedla a čas na vyrovnání se jim krátí.

57:31

56:33
    Tichý se obětavě položil do střely Kuchty od modré čáry.

55:50
    Slavia vyhazuje puk k brankáři Sigmundovi.

55:31
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Kubánek – 2 min., podrážení.

54:51
    Slavia poslala puk na zakázané uvolnění, vhazuje se před Hodicovou svatyní.

54:14
    Píská se přihrávka rukou a vhazuje se před Sigmundem.

53:43
    Skoupý se parádní stahovačkou dostal až před gólmana Sigmunda, kterého chtěl překonat bekhendovou kličkou, ale Sigmund se v brankovišti roztáhl a svým skvělým zásahem nedovolil domácímu útočníkovi dotáhnout akci do úspěšného konce.

52:49
    Ofsajd odpískán hráčům Havlíčkova Brodu.

52:10
    Tichý zajímavým průnikem projel až do před bránu, kde se snažil Sigmunda překonat jednoručnou kličkou. Sigmund jeho pokus vyrazil.

50:10
    Ofsajd Slavie. Buly ve středním pásmu.

50:02
    Na druhé straně pálil Kuprijanov, ale střela nakonec na Hodicovu branku neprošla, protože puk odehráli domácí obránci.

49:06
    Domácí se poprvé v zápase dostávají do vedení. Na levé straně vybojoval puk Curran, který poté šikovně zpoza brány nalezl úplně volného FILIPA HOLANIKA, který už měl lehkou pozici a doklepl puk do odkryté části branky. Asistence: Maxmilian Curran.

48:56
    A další zakázané uvolnění hostujícího týmu. Znovu buly před Sigmundem.

48:38
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu vrací hru před jeho bránu.

48:20
    Z pravého kruhu vypálil zápěstím Dymák. Hodic jeho pokus viděl a bez problémů sebral puk do rukavice.

47:17
    Jokl se procpal do útočného pásma, a pak ze strany vypálil. Na Sigmunda si ale nepřišel, protože ten předvedl pohotový zákrok.

46:24
    V dobré šanci se ocitl obránce Vaněček. Hodic jeho ránu vytěsnil betonem do rohu.

45:21
    Vosmík dostal přihrávku do jízdy, ale v prostoru mezi kruhy byl obrán o kotouč hostujícími beky.

44:10
    Kvasnička si popojel a kousek za modrou vypálil. Trefil pouze beton Sigmunda, který tak ránu vyrazil.

43:26
    Hostující Petr Hrdlička vypálil, jenže jeho střelecký pokus byl nepřesný.

42:53
    První zákrok ve třetí třetině má Sigmund a vhazovat se bude před jeho klecí.

42:25
    Rána Macha sice byla rychlá, ale proletěla jenom vedle brány Hodice a trefila mantinel za bránou.

41:57
    Z pravé strany zakončoval hostující Holenda. Hodic si ale jeho pokus našel a má kotouč v lapačce.

41:33

41:29
    Havlíčkovu Brodu odpískán ofsajd, buly ve středním pásmu.

40:34
    Havlíčkův Brod dohrává zbytek přesilovky, která se mu ale zatím příliš nedaří.

40:01

Také hosté už míří zpátky na led.

Na ledě jsou zpět domácí hráči Slavie.

Ani druhá třetina nám branku nepřinesla. Diváci zde v Edenu ale viděli zajímavý hokej, oba týmy si vytvořili několik dobrých příležitostí, navíc hosty ještě zachránila tyčka. Havlíčkův Brod vstoupí do poslední třetiny s přesilovou hrou 5 na 4, která bude trvat ještě minutu a 33 sekund. Uvidíme, jestli se ve třetí třetině dočkáme také nějakých branek. Třetí třetina začne zhruba ve 13:27.

40:00

39:33
    Kvasnička – 2 min., hrubost.

39:24
    Dva hráči hostů se ve středním pásmu srazili, čehož chtěl využít Hron, ale jeho následná střela nebyla přesná.

38:27
    Sigmund opět zasahuje a má další zásah.

38:05
    Hodic se vydal z branky rozehrát puk. Málem se mu to nepovedlo, čehož se chystal využít číhající hráč hostů. Hodicovi se ale rozehrát podařilo.

37:35
    Po střele Kuprijanova z rohu zůstal puk před brankou. Hodic se po něm natáhl a ukryl ho pod svou lapačku.

36:25
    Ofsajd také na straně Havlíčkova Brodu. Buly ve středním pásmu.

36:19
    Slavii odpískán ofsajd a buly bude ve středním pásmu.

35:32
    Hosté teď vyvíjí velký tlak na Slavii. Hodic nyní svůj tým podržel, když u pravé tyčky udržel svůj beton a nedovolil hostům skórovat!

35:12
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění. Vhazování před havlíčkobrodskou brankou.

34:56
    Za Sigmundem zacinkala tyčka! Následně Sigmund raději sbírá puk do lapačky.

33:40
    Do zakončení se v útočném pásmu tlačil Coufal, ale Hron předvedl dobrý obranný zákrok a puk získal pro svůj tým.

33:22
    V předbrankovém prostoru pálil Hasman, ale Sigmund si s jeho pokusem poradil.

33:13
    Sigmund má další zásah, opět má kotouč v rukavici. Buly před jeho bránou.

32:37
    Dráb znovu pálil kousek za modrou čarou. Trefil ale pouze hrazení za hostující bránou.

31:40
    Ve skrumáži před bránou se nejlépe zorientoval Tichý, jehož střelu ale lapil Sigmund do lapačky a přerušil hru. Slavia zůstane v útočném pásmu, protože se bude vhazovat před Sigmundem.

31:24
    Zakázané uvolnění tentokrát odpískáno Havlíčkovu Brodu, což značí vhazování před Sigmundem.

30:49
    Curran na přihrávku svého spoluhráče nedosáhl a puk dojel až na zakázané uvolnění. Buly před brankou Hodice.

30:31
    Kluch při zakládání akce přejel modrou čáru rychleji a píská se postavení mimo hru.

29:24
    Slávisté v útočném pásmu ztratili puk, čímž se vyhnali až k vlastní bráně, odkud začínají další akci a rychle střídají.

28:17
    Drábova střela od modré byla nepřesná a skončila na mantinelu za bránou.

27:25
    Dlouho se teď hrálo bez přerušení, až jeden z hráčů hostů poslal puk na bránu. Puk sice klouzal pomalu, ale brankář Hodic ho radši přikryl lapačkou.

25:53
    V této pasáži hry jsou aktivnější hráči z Vysočiny, avšak gól se jim zatím vstřelit nepodařilo.

25:21
    Na druhé straně musel dvakrát zasahovat Hodic, následně Slavia odpálila puk na icing a vhazovat se bude před její bránou.

24:52
    Jeden z domácích hráčů vyslal střelu. Sigmund ji dokázal vyrazit nad sebe.

23:39
    Havlíčkův Brod vyhodil puk na zakázané uvolnění a vhazuje se před Sigmundem.

23:33
    Kvasničkův průnik do útočného pásma nevyšel, obrana hostů mu vypíchla puk.

21:35
    Před bránou hostů získal puk Fibigr, jenže ho netrefil ideálně, a tak ani branku Sigmunda neohrozil.

21:16
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena.

20:21
    Hostující Hrdlička dostal nahrávku před bránu Hodice, ale na kotouč vůbec nedosáhl a Slavia přežila tuhle příležitost bez úhony.

20:01

Na ledovou plochu nyní nastupují zpět hosté.

Na ledě jsou zpět rozhodčí a také domácí hráči.

První třetina branku nenabídla. Více ze hry měli domácí, kteří ale zatím naráží na dobře chytajícího gólmana Sigmunda. Brankář domácích Hodic musel také několikrát zasahovat, ani on ale v první třetině neinkasoval. Průběh utkání je tak stále otevřený pro oba týmy. Druhá třetina začne přibližně ve 12:39.

20:00

19:25
    Kvasnička chtěl nahrát někomu ze svých spoluhráčů před branku, ale místo toho trefil jen hůl Sigmunda.

19:01
    Slavia vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Vhazování před Hodicem.

18:00
    Petr Hrdlička nahodil od modré na Hodicovu branku, domácí gólman ale se střelou žádné problémy neměl a vyrazil jí. Hostující útočník míří střídat.

17:15
    Vosmík ranou z dobré pozice před brankou jenom těsně minul Sigmundovu bránu.

16:22
    A po zákroku Sigmunda se bude vhazovat před jeho brankou.

16:15
    Následně se píská icing Havlíčkova Brodu.

16:10
    Tichý vypálil z pravého kruhu, jeho pokus ale Sigmund vykopl špičkou betonu.

15:40
    Kubánkova rána od modré pouze trefila jednoho z hostujících beků.

14:59

14:08
    Slávistické snažení o útočnou akci zastavuje odpískaný ofsajd. Buly ve středním pásmu.

13:38
    Další střelecký pokus měl Stejskal, ovšem hostující brankář ukryl kotouč mezi své betony.

13:17
    Dráb vypálil od modré, ale Sigmund nastavil svou lapačku a předvedl dobrý zákrok.

12:59
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    Niederhafner – 2 min., hákování.

11:17
    Vaněček se rychle dostal do útočného pásma a svou ranou prověřil pozornost domácího brankáře, ten však proti střele vytáhl svůj beton a zakročil.

10:38
    Po zákroku Sigmunda se vhazuje před jeho svatyní.

10:14
    Havlíčkův Brod se vyhnal z útočného pásma a musí začít od vlastní branky.

09:41
    Domácí nyní vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Hodicovou brankou.

09:18
    Další zásah brankáře Pražanů. Další buly před jeho bránou.

08:40
    Hron vypálil od modré a po zákroku Sigmunda se už nikdo z domácích k dorážce nedostal.

07:26
    Dráb za vlastní bránou získal puk, a poté se pěkně protáhl až do útočného pásma, kde jeho další postup vpřed nedovolila obrana Havlíčkova Brodu.

05:56
    Kvasnička nahodil puk do útočného pásma, jenže tam nikdo ze slávistů nebyl, a tak se k puku dostali hráči Havlíčkova Brodu a Kvasnička jde střídat.

05:21
    Ze strany pálil Niederhafner, ale Hodic jeho pokus srazil betonem do rohu.

04:45
    Další zásah pro Hodice a vhazovat se bude před jeho klecí.

04:05
    Tichý chtěl využít zaváhání v rozehrávce hostujícího týmu, ale jeho následná přihrávka byla zablokovaná.

03:42
    Hostům odpískán ofsajd.

03:03
    Vosmík se dostal k puku po nahrávce od Currana, který si najel před bránu a Vosmík mu chtěl kotouč vrátit, jenže Curran ho trefit nedokázal.

02:28
    Kubánek od modré čáry vypálil, ale trefil pouze betony brankáře Sigmunda.

01:52
    Na druhé straně poprvé zasahuje brankář Sigmund.

01:40
    První zákrok zápasu si připisuje domácí gólman Hodic a vhazovat se bude před jeho bránou.

00:10
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:01

Na ledě už jsou i domácí, kteří nastoupí v bílých dresech.

Na ledě už jsou hosté, kteří dnes obléknou modré dresy.

HC Slavia Praha: Hodic (Vavřena) – Kluch (C), Stejskal, Dráb, Kříženecký, Hron, Kubánek, J. Hrdlička – Fibigr, Jokl, Kvasnička, Curran, Tichý, Hasman, Skoupý, Holanik, Vosmík
    Trenér: Vladimír Machulda

BK Havlíčkův Brod: Sigmund (Havlík) – Topol, Vaněček, Kuchta (C), Bezpalec, Kutlvašr, Jeletz – Machovský, Dymák, P. Hrdlička, Janko, Klapica, Coufal, Niederhafner, Holenda, Kupriianov, Krejčí, Pilař, Mach
    Trenér: Václav Adam

Rozhodčí: Valda – Kurtin, Beneš.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Liga juniorů pokračuje už 18. kolem a my se zaměříme na souboj domácí pražské Slavie a hostujícího Havlíčkova Brodu. Junioři Slavie v minulém kole ve čtvrtek vyhráli na ledě Kladna 4:3 po nájezdech, ve kterých jim bod navíc vystřelil Filip Hron. Havlíčkobrodští hokejisté v minulém kole ve čtvrtek také utkání zvládli, když na domácím ledě zdolali Motor České Budějovice 4:3 a získali tři body do tabulky. Po první třetině prohrávali 0:2, ale v dalším průběhu zápas otočili na svou stranu. První vzájemné utkání v této sezóně vyhrála Slavia v Havlíčkově Brodě v 6. kole 30. září poměrem 1:0, jediným střelcem zápasu byl Viktor Štípek. Slavia je v tabulce skupiny Západ třetí, Havlíčkův Brod je ve stejné skupině pátý a na Pražany ztrácí 8 bodů. Úvodní buly bude na Zimním stadionu Eden vhozeno ve 12:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 50. Holanik (Curran), 63. Hrdlička (Curran, Holanik) – 60. Kuprijanov (Kuchta, Bezpalec)

Rozhodčí: Valda – Kurtin, Beneš