Pittsburgh – Carolina 2:3 (po pr.) | Montreal – San Jose 0:4 (kon.) | Boston – Tampa 3:1 (kon.)
Philadelphia – NY Islanders 3:1 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Colorado 5:0 (kon.)
Calgary – Florida 6:2 (kon.) | Vancouver – Washington 1:5 (kon.) | Los Angeles – Seattle 8:9 (po pr.)
Philadelphia Flyers
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
New York Islanders
Středa 30.11.2022, 01:30 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Lukáš Sedlák dnes odehrál výborný zápas. Dokonce byl vyhlášen první hvězdou. S tímto konstatováním se pro dnešek loučím. Někdy zase na pčotenou! (04:17:33)

Střely na bránu: 33 – 24 | Přesilová hra: 0/2 – 1/4 | Trestné minuty: 20 – 16

Hokejisté Philadelphie zdolali NY Islanders 3:1 a ukončili tak hororovou sérii deseti porážek v řadě! Nutno podotknout, že Letci vyhráli zaslouženě. Bylo znát, že hodně chtěli, dokázali eliminovat ofenzivu soupeře a sami byli v ofenzivě nebezpeční, o čemž vypovídá i poměr střel na branku.

Hosté přitom šli do vedení už ve 4. minutě, kdy se v přesilovce 5 na 3 trefil Noah Dobson. O chvíli později však stále ještě ve vlastním oslabení srovnal Travis Sanheim a v 10. minutě už domácí vedli. Lukáš Sedlák po buly přikopl puk Kevinovi Hayesovi a ten vymetl horní růžek nad lapačkou Sorokina. Poté se gólová stavidla na dlouho uzavřela. Ostrované trefili ve druhé třetině dvakrát tyčku, ovšem ve třetí části už nebyli moc nebezpeční. 33 sekund před koncem tak zpečetil triumf Letců střelou do opuštěné klece Kevin Hayes.

59:27 Kevin HAYES - 3:1

59:27
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí dnes vyhrají! Ivan Provorov nahrál ve středním pásmu KEVINOVI HAYESOVI, který od červené čáry trefil opuštěnou branku soupeře – 3:1. Asistence: Ivan Provorov.

58:59
    Branka hostí je opět prázdná! Minuta do konce.

58:40
    Barzal nahazoval puk ještě za červenou čarou a hostům je odpískáno zakázané uvolnění. Sorokin se tak musí vrátit do své branky.

57:46
    Hosté to zkoušejí s šesti hráči a tedy i prázdnou brankou!

57:28
    Sebastian Aho si potáhl puk na osu a švihem vypálil těsně vedle pravé tyčky domácí branky!

57:03
    Barzal objel branku, ovšem mezi kruhy puk netrefil po jeho nahrávce Holmström. Až pak kotouč zachytil Scott Mayfield, který prověřil Harta z pravého kruhu. Brankář Philadelphie na místě.

56:14
    Domácí v plném počtu. Isles mají na vyrovnání už jen necelé čtyři minuty.

56:07
    Oliver Wahlstrom si vyměnil puk s Pelechem a vypálil z levého kruhu. Hart připraven a drží Letcům vedení.

55:36
    Dobson nahrál doleva Brockovi Nelsonovi. Jeho střelu ukryl ve výstroji Hart.

55:18
    Barzal hledal před brankou hlídkujícího Anderse Leeho. Ten puk neprotečoval za Harta.

54:22
    Brock Nelson střílel z pravého kruhu, ale střela mu nesedla. Hosté vzápětí přišli o pásmo.

54:13
    Dvě minuty za vysokou hůl dostal Owen Tippett. Ostrované dostávají šanci srovnat v početní výhodě!

54:01
    Od modré čáry vystřelil Sebastian Aho. Hart vyráží do rohu.

53:42
    Zakázané uvolnění Islanders. Hostům se vůbec nedaří dostávat do tlaku.

52:50
    Bellows v rohu dobře udržel puk a všiml si najíždějícího Farabeeho. Až na něho ale přihrávka neprošla.

52:15
    Hosté potřebují zvýšit tlak do brány. Ve třetí části vypálili na Harta jen tři střely.

51:48
    Střely na branku ve 3. třetině – 8:3

51:11
    Noah Cates vyrazil na pravé straně dopředu. Možná mohl zkusit přihrávku na najíždějícího spoluhráče, ale raději puk podržel. O chvíli později pak přišla střela Provorova, po níž Sorokin přerušil hru.

50:10
    Z levé strany nahodil puk na hostující branku Travis Sanheim. Sorokin si ho přes změť hokejek našel a chytil do lapačky. Čas na další z reklamních brejků.

48:55
    Domácí jistě cítí naději na přerušení šňůry porážek. Samozřejmě, do konce schází dost času, ovšem na hře Letců je znát odhodlání.

47:56
    Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

46:40
    Lukáš Sedlák dnes chodí na led v elitní formaci s Hayesem a Farabeem a odvděčuje se svému trenérovi velmi dobrým výkonem. Při každém střídání je vidět.

45:35
    Obrovský závar před Hartem! Anthony Beauvillier nedokázal ani na několikrát dostat puk za brankovou čáru. Gólmanovi Letců hodně pomohli i obránci!

45:17
    Scott Mayfield vypálil nepřesně, ale kotouč se od zadního mantinelu odrážel k brankovišti. Situaci si musel pohlídat Hart.

44:13
    Lukáš Sedlák dostal nabito mezi kruhy a hosty udržel na nejtěsnější ztrátě skvělým zákrokem Ilja Sorokin! Ten se proti střelci bleskově přemístil.

43:47
    Alexandr Romanov vypálil od modré čáry a Hart musel vyrážet kotouč. Poté přišla rána Mathewa Barzala z levého kruhu a domácí brankář tentokrát přerušil hru.

43:15
    Nyní střílel z levého kruhu mimo Ivan Provorov. Flyers se zatím snaží hrát aktivně.

42:47
    Kieffer Bellows málem navýšil domácí náskok! Po jeho střele zachránila Sorokina levá tyčka.

42:22
    Oliver Wahlstrom to zkusil individuálně. Dostal se mezi kruhy, kde byl ale čistě sražen na led.

41:49
    Owen Tippett se dostal ke střele z levé strany. Mířil nad branku hostí.

41:27
    Provorov nahrál doprava Kevinovi Hayesovi, který minul bližší tyčku. Hosté jsou v plném počtu.

40:36
    Od modré to zkusil Ivan Provorov. Sorokin si poradil s clonou Catese a vyrazil puk.

40:02
    Domácí ještě pokračují v přesilové hře.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:31.

Statistiky:
    Střely na bránu: 21 – 17 | Přesilová hra: 0/2 – 1/3 | Trestné minuty: 18 – 16

Ve druhé třetině gól nepadl. Hned v jejím úvodu měl velkou šanci domácí Hayes, jenž jel sám na branku, ovšem při kličce do bekhendu mu ujel puk z hole. Poté postupně přebrali iniciativu Ostrované a gólmana Philadelphie dokonce dvakrát zachránila tyčka. Krátce před přestávkou naopak mohl zvýšit Lukáš Sedlák, který se v přesilovce ocitl sám před Sorokinem, ovšem překonat ho nedokázal. Flyers tak stále vedou 2:1.

40:00

39:53
    Lukáš Sedlák mohl přidat ke dvěma asistencím i gól! Ocitl se sám před Sorokinem, ovšem po forhendové kličce jej nepřekonal. Poté ještě následovala bomba Travise Sanheima, kterou zablokoval Mayfield. Obránce Isles pak odlezl z ledu po čtyřech.

39:26
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Adam Pelech – 2 min., nedovolené bránění.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:48
    Nyní měl dobrou možnost Noah Cates. Jeho střelu z osy vyrazil pravým betonem Sorokin.

37:43
    Letci v přečíslení 2 na 1. Max Willman chtěl střílet, ovšem do rány mu skočil obránce Romanov!

37:13
    Domácí dobře brání a nedávají soupeři prostor k nějakým ofenzivním manévrům.

36:18
    Morgan Frost zavezl puk do útočného pásma a dostal se i ke střele. Ta zamířila do výstroje pozorného Ilji Sorokina.

35:35
    Puk skončil v prostoru střídaček. Ještě reklamní přestávka.

35:02
    Mathew Barzal projel z pravé strany až do dobré pozice pro zakončení. Hart situaci ustál a střelu na bližší tyčku vyrazil lapačkou!

34:18
    Nyní se hostům píská pro změnu ofsajd.

34:09
    Zakázané uvolnění hostů. Ti nedokázali překonat past ve středním pásmu, kterou nyní Letci vystavěli.

33:26
    Ristolainen podpořil ofenzivu domácího týmu zavezením puku do útočného pásma. Poté nahrál doleva Lukášovi Sedlákovi, jehož střela skončila v Sorokinově lapačce. Reklamní pauza.

32:32
    Nyní sledujeme takovou poklidnější pasáž bez dalších šancí.

31:17
    Sorokin zachytil puk po nahození ze středního pásma a hned rozehrál.

30:38
    Nyní už jsou domácí v plném počtu.

30:26
    Z levého kruhu pálil golfem Anthony Beauvillier. Puk letěl na břicho dobře postaveného Harta.

30:14
    Puk vylétl do hlediště, ale byl tečován. Vylučovat za zdržování se tedy nebude.

29:28
    Rychlá souhra hostí. Pageau nahrál před branku Andersovi Leeovi, který trefil tyčku!

28:51
    Domácím se podařilo vyhodit.

28:37
    Max Willman zahákoval Cizikase a přesilová hra tak čeká na Ostrovany.

27:53
    ... a ti vzápětí zahráli na icing.

27:43
    Hra pokračuje. Domácí nahodili puk za branku soupeře, kde se ho zmocnili hráči Islanders.

26:51
    Hosté v postavení mimo hru. Čas na reklamní přestávku.

26:45
    Od modré pálil Noah Dobson. Hart vytěsnil puk do rohu vyrážečkou.

25:45
    Ostrované se do toho konečně opřeli. Na pravém kruhu se dostal k odraženému puku Anthony Beauvillier a už to vypadalo, že bude pálit do poloodkryté branky. V tom mu ale zabránil protihráč!

25:11
    Hosté mohli z ničeho nic vyrovnat. Po ráně Scotta Mayfielda z pravého kruhu zvonila bližší tyčka!

24:58
    Střely na branku ve 2. třetině – 3:0

24:15
    Domácí jsou zatím dostatečně hladoví. V úvodu druhé části jsou nebezpečnější směrem dopředu.

23:05
    Rasmus Ristolainen se prezentoval skrytou střelou od modré. Sorokin zasahoval na poslední chvíli a poté ještě musel čelit snaze Maxe Willmana. Ten nejprve dorážel z předbrankového prostoru a Sorokin vytrčil proti kotouči pravý beton. Poté gólman hostí zachytával Willmanovo nahození ze záporného úhlu.

22:20
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

22:01
    Oba týmy už jsou v plném počtu.

21:21
    Z vrcholu pravého kruhu vypálil Ristolainen. Sorokin svým zákrokem přerušuje hru.

20:41
    Kevin Hayes se dostal do samostatného úniku. Zvolil bekhendovou kličku, ovšem v rozhodující chvíli mu puk sjel z hokejky!

20:01
    Tak přeci jen. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

20:01

Za šarvátku v závěru první části se zřejmě vylučovat nebude. V zápisu o utkání žádné tresty nesvítí.

Další třetina začne přibližně ve 2:36.

Statistiky:
    Střely na bránu: 12 – 9 | Přesilová hra: 0/1 – 1/2 | Trestné minuty: 16 – 14

Máme za sebou poměrně zajímavou první třetinu, po níž budou spokojenější hráči Philadelphie. Ti odcházejí do šaten s vedením 2:1. Už úvodní sekundy přinesly hned dvě bitky, kdy si hráči ještě vyřizovali účty ze sobotního vzájemného duelu. Ve 4. minutě jsme viděli úvodní gól, hosty poslal do vedení v přesilovce 5 na 3 Noah Dobson. Flyers však dokázali skóre otočit. O rychlé vyrovnání se postaral ještě ve vlastním oslabení Travis Sanheim, jenž zakončil akci, kterou rozjel český útočník Lukáš Sedlák. Ten si pak připsal asistenci také u zásahu Kevina Hayese, když svému spoluhráči přikopl puk po vhazování v útočném pásmu.

Po siréně ještě následovala šarvátka, do které se zapojilo několik hráčů na obou stranách! Zda se bude vylučovat, se dozvíme v průběhu přestávky.

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
    Lukáš Sedlák – 2 min., hrubost.

Adam Pelech – 2 min., hrubost.

19:36
    Domácí přestáli menší nápor soupeře a nyní již vyvážejí puk do středního pásma. Letci už to chtějí hlavně dohrát.

19:01
    Rozběhla se poslední minuta první části utkání.

18:42
    Nahozený kotouč přikryl a raději podržel Hart. Vhazovat se bude po jeho levici.

18:34
    V ofsajdu také Isles. Další buly ve středním pásmu.

17:49
    Vzápětí se domácí dopustili postavení mimo hru.

17:42
    Nahození Jegora Zamuly tečoval Tanner Laczynski a Sorokin musel vytáhnout další zákrok!

16:39
    Zatím sledujeme poměrně energickou hru domácích. Ostrované se proti dobře bruslícímu soupeři těžko prosazují.

15:50
    Z pravé strany vyjížděl před branku Nicolas Deslauriers. Sorokin si to pohlídal.

15:38
    Od levého mantinelu nahazoval puk na hostující branku Kevin Hayes. Hrací předmět končí v Sorokinově lapačce.

14:30
    Ristolainen dokázal bruslit se Simonem Holmströmem a hostující útočník se tak z levé strany nenatlačil před branku.

14:06
    Puk opustil hrací plochu. Ještě jedna reklamní pauza v první třetině.

13:22
    Hosté v plném počtu, Letci ale ještě drží útočné pásmo.

13:09
    Tohle už je dobrá část přesilovky. Přihrávka letěla doleva opět na Farabeeho. Ten mířil do vyrážečky připraveného Sorokina.

12:43
    Nyní to mohl změnit Joel Farabee. Svižná rána z levého kruhu minula bližší tyčku.

12:02
    Letci se stále nedostali do své útočné třetiny. V poslední době se v přesilovkách hodně trápí. Žádnou nevyužili už pět utkání.

11:37
    Domácí musejí začínat přesilovku ze svého obranného pásma.

11:21
    Oliver Wahlstrom – 2 min., hákování.

11:08
    Letci budou hrát přesilovku. Zatím mají výhodu, Carter Hart zamířil na střídačku.

10:40
    Flyers začali utkání dobře. Dnes by jistě rádi zlomili dlouhou sérii porážek.

10:32
    Po střele Ryana Pulocka byl puk sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Reklamní přestávka.
    09:45 Kevin HAYES - 2:1

09:45
    Domácí otáčejí skóre! Lukáš Sedlák sice buly v útočném pásmu nevyhrál, ovšem puk se od brusle protihráče vrátil zpátky k němu. Český útočník ho fotbalově přikopl na KEVINA HAYESE a ten vymetl vzdálenější horní růžek nad lapačkou Sorokina. Krásná střela – 2:1. Asistence: Lukáš Sedlák.

09:43
    Zajímavá situace před Iljou Sorokinem. Scott Laughton z úhlu poslal kotouč do ohně. U brankoviště se pak ještě dostal k dorážce Zack MacEwen, který zamířil do výstroje brankáře hostí.

08:54
    Max Willman zamířil s pukem do domácího útočného pásma. Nepřešel však přes obránce Pulocka.

08:18
    Akci Letců překazilo odpískané postavení mimo hru.

08:15
    Střely na branku – 6:7

06:15
    Hostující gólman Sorokin se stačil přesunout proti ráně Kieffera Bellowse. Následuje reklamní přestávka.

05:28
    Anders Lee se ocitl před Hartem, ale bekhendem ho nepřekonal! Domácí brankář pak uspěl také proti Caseymu Cizikasovi.
    04:37 Travis SANHEIM - 1:1

04:37
    Domácí srovnávají ještě ve vlastním oslabení! Lukáš Sedlák našel v útočném pásmu Noaha Catese, který nahrál před bránu TRAVISOVI SANHEIMOVI a ten zblízka poslal puk za záda Sorokina – 1:1. Asistence: Noah Cates a Lukáš Sedlák.

04:27
    Hosté ještě dohrávají klasickou přesilovku. Nyní se neujala střela Ryana Pulocka.
    03:12 Noah DOBSON - 0:1

03:12
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté nabídnutou možnost využili! Po několika rychlých přihrávkách se na vrcholu levého kruhu opřel do kotouče obránce NOAH DOBSON a Carter Hart nestačil na jeho ránu z první adekvátně reagovat. Asistence: Mathew Barzal a Brock Nelson.

02:47
    Uvidíme dvojnásobnou přesilovku hostí! Rasmus Ristolainen vyloučen za nedovolené bránění.

02:28
    Nahození Noaha Dobsona bylo možná ještě lehce tečované. Hart ale dokázal zasáhnout.

02:10
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za sekání obdržel Kieffer Bellows.

01:04
    Do ofenzivy se vydali také Ostrované a první zákrok má na kontě už i Carter Hart.

00:32
    Konečně se už snad bude hrát i hokej. Od modré čáry pálil Rasmus Ristolainen. Sorokin pak musel řešit i následnou dorážku, po níž už puk zůstal v jeho výstroji.

00:08
    Nicolas Deslauriers – 5 min., bitka.

Ross Johnston – 5 min., bitka.

00:08
    Tak tady jsou evidentně nevyřešené účty z předchozího vzájemného zápasu! Okamžitě následuje další bitka. Tentokrát Nicolas Deslauriers vs Ross Johnston. Vypadalo to vyrovnaně, ale domácí útočník nakonec zápasnicky zalehl svého soupeře.

00:07
    Zack MacEwen – 5 min., bitka.

Matt Martin – 5 min., bitka.

00:07
    Hned tu máme bitku! Diváky dostal do varu pěstní souboj Zacka MacEwena s hostujícím Mattem Martinem!

00:01

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – Ristolainen, Provorov, Braun, Sanheim, Seeler, Zamula – Hayes, Laughton (A), Farabee – Bellows, Frost, Tippett – MacEwen, N. Cates, Deslauriers – Willman, Sedlák, Laczynski.
    Trenér: John Tortorella

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Aho, Mayfield, Romanov – Wahlstrom, Barzal, Holmström – Beauvillier, Nelson (A), Lee (C) – R. Johnston, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Syvret, St. Laurent – Brisebois, Nansen.

Oba celky se utkaly v noci ze soboty na neděli v New Yorku. Islanders zvítězili 5:2. Flyers přitom neměli duel rozjetý špatně. Na vedoucí gól domácích odpověděli i zásluhou Lukáše Sedláka, který skóroval, pak přidal asistenci a v polovině duelu tak Letci vedli 2:1. Domácí však do přestávky srovnali a ve třetí části rozhodli třemi zásahy. Závěr se pak dohrával v hodně nervózním duchu. Přinesl bitku a několik potyček.

Philadelphia Flyers:
    Letci odehráli 22 zápasů, z nichž získali 19 bodů. V tabulce Východní konference jsou momentálně až čtrnáctí. Začátek přitom měli Flyers dobrý, ovšem aktuálně se nacházejí ve velké krizi, která je způsobena také rozsáhlou marodkou. Svěřenci Johna Tortorelly tak prohráli už desetkrát v řadě, za tuto dobu získali jen tři body. Naposledy si přivezli prohru 2:5 z ledu svého dnešního soupeře. Zraněními je poznamenána především ofenzivy. Scházejí klíčoví útočníci jako Sean Couturier, Travis Konecny, Cam Atkinson nebo James Van Riemsdyk.