Buffalo – Colorado 4:6 (kon.) | New Jersey – Nashville 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Vegas 4:3 (kon.) | Minnesota – Edmonton 5:3 (kon.) | St. Louis – Carolina 4:6 (kon.)
Dallas – Anaheim 5:0 (kon.) | Calgary – Montreal 1:2 (kon.) | Vancouver – Florida 1:5 (kon.)
Seattle – Washington 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Arizona 5:3 (kon.)
Vancouver Canucks
1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Florida Panthers
Pátek 02.12.2022, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný víkend a všem Blankám vše nejlepší k svátku! (07:05:35)

Střely na bránu: 33 – 32 | Přesilová hra: 0/3 – 0/2 | Trestné minuty: 9 – 11

První polovinu zápasu byla Florida o parník lepším týmem, domácí tým v podstatě k ničemu nepustila, naopak sama si vytvořila pohodlný náskok. Ke konci druhé třetiny tak už mohla trochu zvolnit, Vancouver pouze snížil na 1:4. Ve třetí třetině to sice nezabalil a sympaticky se ještě snažil utkání zdramatizovat, místo toho ale jen Panthers upravili skóre na 1:5 z pohledu domácího týmu. Pro ten je kromě samotné prohry ještě negativem stav Thatchera Demka, jenž na konci první třetiny musel vystřídat kvůli zranění v dolní části těla.

Utkání v Rogers Arena sledovalo 18 052 diváků.

59:40
    V poslední minutě ještě jednou domácí nahazují puk do útočné třetiny, už ovšem opravdu o nic nejde.

58:40
    Třetí útok Cats přešel do útočného pásma poměrně těsně, co se ofsajdu týče, ale ani rozhodčí už nemají důvod hru přerušovat.

57:48
    Conor Garland jel do útoku úplně sám, takže jen nahodil a ani se za kotoučem nehnal.

56:55
    Emoce ještě lehce zajiskřily, když byl v útočném pásmu domácích poměrně tvrdě na mantinel poslán Elias Pettersson. Nejednalo se však o nic hrozného, rozhodně ne o faul.

55:21
    Veterán Eric Staal dnes hraje velmi dobře, nyní si sám dojel kotouč v útočné třetině a nakonec se díky tomu dostal do slušné šance.

54:57
    Dlouhá přihrávka se hostům nepovedla, končí zakázaným uvolněním.

54:31
    Zápas už se jen dohrává, v útočném pásmu Floridy puk doklouzal po mantinelu ke Gustavu Forslingovi. Ten napřáhl a vypálil přesně do rukavice Spencera Martina.

53:13
    Quinn Hughes od levého hrazení vymyslel výbornou křižnou přihrávku pro Petterssona, jenž z pravého kruhu zakončoval z první do protipohybu Knighta. Ten i tak střelu nepropustil.

Utkání v Rogers Arena sleduje 18 052 diváků.

52:33
    Pokus o nahození do útočného pásma po mantinelu domácím nezafungoval, protože puk se vyvezl do ochranné sítě.

51:59
    Ethan Bear od modré čáry nahazoval zápěstím, Spencer Knight toho moc neviděl. Případnou dorážku před ním bránil Marc Staal.
    51:11 Sam BENNETT - 1:5

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 33. Joshua (Bear, Dries) – 19. M. Tkachuk (Mahura), 19. Forsling (Reinhart, Luostarinen), 20. Lomberg (Hörnqvist, E. Staal), 32. Bennett (Verhaeghe, M. Tkachuk), 52. Bennett (M. Tkachuk)

Vancouver Canucks: Demko (20. S. Martin) – Bear, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, T. Myers, Stillman – Höglander, Horvat (C), J. Miller (A) – Michejev, E. Pettersson, Kuzmenko – Boeser, Dries, Garland – Lazar, Aman, Joshua.
    Trenér: Bruce Boudreau.

Florida Panthers: Knight (Bobrovskij) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Cousins – White, Luostarinen, Heponiemi – Hörnqvist (A), E. Staal, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: South, Skilliter – Galloway, Knorr.

Diváci: 18 052.