Nitra – Nové Zámky 2:4 (kon.) | Banská Bystrica – Spišská N. Ves 5:1 (kon.) | Košice – Michalovce 3:4 (0:2 po s.n.)
Prešov – Lipt. Mikuláš 8:4 (kon.) | Poprad – HC Slovan 3:2 (po pr.) | Trenčín – Zvolen 3:4 (kon.)
HK Poprad
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC SLOVAN Bratislava
sk Neděle 04.12.2022, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

V Poprade sa dnes hral zaujímavý hokej, ktorý ponúkol vyrovnaný priebeh. Hostia mali pomalší štart do zápasu, zaslúžene prehrávali o dva góly, no približne od polovice stretnutia vystupňovali svoj výkon a skóre sa im podarilo vyrovnať. Oba tímy mohli vyhrať už v riadnom hracom čase, domácim nebol v jeho závere uznaný víťazný gól, mrzieť ich to však nemusí, keďže v predĺžení rozhodol Adam Drgoň a potvrdil, že Poprad v tomto ročníku na domácom ľade nezvykne prehrávať.
    To je z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (20:37:51)

61:06

61:06
    Poprad dal gól!
    Domáci sa predsa len dočkali. V presilovej hre sa im spočiatku príliš nedarilo, no po minúte predĺženia našiel Patrik Svitana na druhej strane ADAMA DRGOŇA, ktorý vyslal na Coreaua prízemnú strelu. Brankár Slovana si na ňu siahol, no napriek tomu puk prekĺzol za jeho chrbát – 3:2.

60:45
    Domácim sa v presilovej hre zatiaľ vôbec nedarí, "belasí" už dvakrát vyhodili puk.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Do tretej tretiny vstúpili lepšie Slovanisti, ktorým sa prakticky hneď podarilo vyrovnať skóre. Nasledovala rozháraná pasáž hry s malým množstvom gólových príležitostí, no záver bol poriadne dramatický. Strhnúť vedenie na svoju stranu mohli oba tímy, Popradu sa to v predposlednej minúte aj podarilo, gól ale videorozhodca neuznal. Pokračovať sa bude v predĺžení, ktoré začnú domáci presilovkou.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:44
    Oddychový čas pre domácich.

59:44
    Juraj Valach teraz podrazil aktívneho Razgalsa, pre domácich veľká šanca rozhodnúť.

59:44
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava:
    Valach – 2 min., podrazenie.

58:35
    Domáci teraz dostali puk za chrbát Coreaua, Kotvan obkrúžil bránku Slovana, následne došlo k skrumáži, po ktorej skóroval Dávid Skokan. Slovanisti ihneď protestovali a oplatilo sa. K slovu sa opäť dostal videorozhodca, ktorý tento presný zásah neuznal. S najväčšou pravdepodobnosťou šlo o postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

58:01
    Vainio nahodil puk z vlastnej polovice, Coreau s pokojom zakročil.

57:45
    Takáč mohol strieľať od ľavého kruhu, v poslednej chvíli ho zablokovali domáci obrancovia.

56:40
    Bubela pálil z medzikružia, Coreau po niekoľkýkrát v zápase podržal Slovan.

56:04
    Skrumáž pred popradskou bránkou, Minárik ani Pecararo však nepretlačili puk cez už ležiaceho Rychlíka.

55:45
    Mlynarovičovi chýbal azda krok, aby pred bránkou úspešne tečoval strieľanú prihrávku. Na druhej strane potom Lipiansky z medzikružia poriadne preveril pozornosť Rychlíka.

55:00
    Meliško hneď po buly poslal puk na Coreua, brankár Slovana nepustil strelu pomedzi svoje betóny.