Edmonton – Montreal 5:3 (kon.) | Boston – Colorado 5:1 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 2:3 (kon.)
Ottawa – San Jose 5:2 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 6:2 (kon.) | Tampa – Toronto 4:3 (po pr.)
Detroit – Vegas 1:4 (kon.) | NY Rangers – Chicago 2:5 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.)
Seattle – Florida 1:5 (kon.) | Calgary – Washington 5:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 2:4 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 5:6 (2:3 po s.n.)

3. Zach Hyman (EDM) 0+2 (04:04:41)

Edmonton v pěkné přestřelce s Montrealem zvítězil 5:3. O osudu zápasu rozhodla nakonec druhá třetina, ve které se Oilers dostali pět sekund před sirénou do vedení 4:3 zásluhou Darnella Nurse. Montreal se ve třetí třetině jen marně snažil ve skóre dotáhnout a poslední úder si naopak schoval pro své soupeře domácí McDavid, který se v 55. minutě prosmýkl obranou a zvýšil na konečných 5:3. V utkání se blýskl parádní bilancí 2+2, přičemž jeho spoluhráč Leon Draisaitl zaznamenal bilanci 1+3.

59:05
    Caufieldovi ujel puk do středního pásma, musí hledat cestu zpátky.

58:50
    Allen je znovu na střídačce, Montreal drží útočné pásmo.

58:35
    Chyba v rozehrávce Montrealu, který se dopouští icingu. Allen tak musí zpět do branky, bude se totiž vhazovat před klecí Montrealu.

58:28
    Hyman poslal puk do středního pásma.

58:20
    A přišla velká šance! Skinnerovi hodně ztížilo pozici, že se puk odrážel od několika hráčů před brankovištěm, nakonec ale Dadonov nedokázal svou šanci proměnit. Hra je přerušena a Montreal si bere time-out.

58:05
    Brankář Allen vyrazil na střídačku, Montreal je v šesti!

57:24
    Monahan se marně snažil ohrozit branku Edmontonu, Barrie zblokoval jeho střelu.

56:45
    Hosté se ještě snaží rozhýbat hru, jsou trochu více aktivní, obrana Edmontonu ale nyní funguje.

55:42
    Dach vypálil od modré čáry, spíš se jednalo o takový pozdrav Skinnerovi, nic nebezpečného.

55:30
    Pro Montreal se skutečně jednalo o ledovou sprchu, která hostům opticky sebrala spoustu energie. Jako by už neměly sílu snažit se stahovat svou ztrátu.
    54:40 Connor MCDAVID - 5:3

54:40
    Edmonton právě vstřelil branku!
    A tohle je nejspíš pomyslný hřebíček do rakve! Edmonton byl poměrně pasivní, odvracel pouze útoky. Pak ale ve středním pásmu získal kotouč Draisaitl, který přihrál CONNORU MCDAVIDOVI. Hvězdný útočník Edmontonu nabral rychlost, dostal se za obranu a při nájezdu proti brankáři Allenovi zakončil pod horní tyč. Jak jednoduše to v jeho podání vypadá, je až neuvěřitelné. Asistence: Leon Draisaitl.

53:30
    Čas se nyní Montrealu hodně rychle krátí. Hostům se navíc nedaří vyvinout na soupeře tlak, nedostávají se ani do nebezpečných pozic před brankovištěm.

52:09
    Skinner má puk pod svou kontrolou u pravé tyče. Matheson si na něj střelou od modré čáry nepřišel.

51:18
    Nugent-Hopkins střílel, spíš nahazoval, z uctivé vzdálenosti. K dorážce před Allenem se ale nikdo nedostal.

50:41
    Stejně jako na druhé straně podržel Montreal Allen, který zastavil prudkou střelu Nugenta-Hopkinse. Komerční pauza.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 22. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid), 27. Draisaitl (McDavid, Barrie), 30. McDavid (Barrie, Hyman), 40. Nurse (Draisaitl, Hyman), 55. McDavid (Draisaitl) – 17. Suzuki (Matheson, Dach), 34. Dadonov (Armia, Kovacevic), 37. Xhekaj (Slafkovský)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard – McDavid (C), Hyman, Draisaitl (A) – Nugent-Hopkins (A), Puljujärvi, Janmark – Ryan, Shore, Kostin – Malone, Holloway, Benson.
    Trenér: Jay Woodcroft

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Matheson, Savard (A), Guhle, Edmundson (A), Xhekaj, Kovacevic – Suzuki (C), Dach, Caufield – Dadonov, Dvorak, Armia – Monahan, Slafkovský, J. Anderson – R. Pitlick, Evans, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: South, Skilliter – Toomey, Barton

Diváci: 18 347