K. Vary – Mountfield HK 1:4 (kon.) | Litvínov – Sparta 5:2 (kon.) | Liberec – Kladno 7:3 (kon.)
Vítkovice – Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:0 (kon.) | Pardubice – Třinec 0:3 (kon.)
Motor ČB – Kometa Brno 3:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
HC Sparta Praha
Neděle 11.12.2022, 15:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 28. kolo

S konstatováním, že Litvínov přehrál Spartu 5:2, se s Vámi loučím a přeji krásný zbytek nedělního večera! (18:14:37)

Střely na branku – 31:20 (11:4, 9:10, 11:6)

Hokejisté Litvínova si připisují další domácí vítězství. Tentokrát přehráli Spartu 5:2 a pokračují v úprku od posledního místa tabulky, které by znamenalo pád do baráže.

Domácí utkání výborně rozjeli. V první části se dvakrát trefil Andrej Kudrna, kterého navíc v úvodu prostřední třetiny dvakrát napodobil polský spoluhráč Pawel Zygmunt a Verva tak ve 26. minutě vedla už 4:0. Hosté pak vystřídali brankáře a částečně se vrátili do hry. Erik Thorell rychle zareagoval na druhý Zygmuntův zásah, když v pádu dopravil puk za záda brankáře Zajíčka. Toho pak překonal v přesilovce také David Tomášek a rázem to bylo v polovině zápasu jen o dva góly. Sparta si však ve třetí třetině žádný větší tlak nevytvořila, šance naopak měli spíše Severočeši. Pět minut před koncem Pražané sáhli ke hře bez brankáře, ovšem za jejich riziko je potrestal střelou do prázdné klece Andrej Kudrna, jenž tak završil hattrick. Litvínovští si teď užívají zaslouženou děkovačku se svými fanoušky. Sparta naopak prohrává po sérii osmi výher v řadě.

59:32
    Litvínovští fanoušci už jsou na nohou a aplaudují svému týmu za dnešní výkon. Verva dnes velkého rivala porazí.

58:48
    Jiří Fronk mohl navýšit skóre. Z levé strany si nabruslil do zajímavé pozice, bekhendová střela skončila na masce Kováře.

58:24
    Ještě zajímavá akce jednoho z hostujících hráčů. Ten se prokličkoval před Zajíčka, bekhendovou střelou na bližší tyčku však neuspěl.

57:32
    Zakázané uvolnění Vervy.

57:18
    Ránu Davida Němečka od modré čáry vyráží Zajíček. Sparta se zatím opět neodhodlala ke hře bez brankáře.

56:07
    Domácí v přečíslení 2 na 1. Havelka chtěl najít Jurčíka, přihrávku však zastavil obránce Moravčík.
    55:49 Andrej KUDRNA - 5:2

55:49
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Nakonec je tu hattrick! Nedosáhl ho ale Pawel Zygmunt, nýbrž ANDREJ KUDRNA, který zamířil do prázdné branky od červené čáry – 5:2. Asistence: Petr Straka.

55:02
    Zygmunt opět netrefuje opuštěnou branku Sparty! Tentokrát to bylo bekhendem z útočné modré, tedy ne úplně marná pozice.

54:43
    Pawel Zygmunt minul prázdnou sparťanskou klec. Střílel ještě z vlastní poloviny, takže je pískán icing. Domácí útočník marně reklamuje teč protihráče.

54:34
    Hosté si vyžádali oddechový čas a už nyní odvolávají brankáře!

53:54
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Šimon Stránský už měl před sebou v podstatě odkrytou branku, ale Jakub Kovář předvedl naprosto fantastický zákrok, když se roztáhl a dokázal zabránit jasnému gólu vyrážečkou! Sparťanský gólman tak ještě udržel Pražany ve hře.

53:18
    Další icing Litvínova.

53:09
    Zakázané uvolnění Litvínova. Vhazovat se bude před Zajíčkem.

52:23
    Puk byl tečován mimo hrací plochu. Následuje poslední dnešní reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 4. Kudrna (Gut), 8. Kudrna (Straka), 24. Zygmunt (D. Zeman, Jurčík), 26. Zygmunt (Havelka), 56. Kudrna (Straka) – 27. E. Thorell (Moravčík), 30. Tomášek (E. Thorell, Moravčík)

HC VERVA Litvínov: Zajíček (Godla) – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel (A), Jaks, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Straka – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal (A) – Hlava, Gut, Fronk – Zygmunt, Jurčík, Havelka.
    Trenér: Karel Mlejnek

HC Sparta Praha: Kořenář (26. J. Kovář) – Polášek (A), Jandus, Moravčík, Mikliš, Němeček, Krutil – E. Thorell, Horák (C), Tomášek – Konečný, Sobotka (A), Buchtele – Dvořáček, D. Vitouch, D. Simon – M. Vitouch, G. Thorell, Safin.
    Trenér: Miloslav Hořava

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Komárek, Hynek