Nitra – Košice 1:3 (kon.) | Michalovce – Spišská N. Ves 3:2 (po pr.) | Prešov – Poprad 2:4 (kon.)
Zvolen – Nové Zámky 6:3 (kon.) | HC Slovan – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | Trenčín – Liptovský Mikuláš 5:2 (kon.)
po prodl.
HK Dukla Ingema Michalovce
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
HK GROTTO Spišská Nová Ves
sk Neděle 11.12.2022, 16:30 • Zimný štadión Michalovce • Tipos Extraliga (SR) • 25. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Dlhá séria prehier Spišskej Novej Vsi vo vzájomných zápasoch proti Michalovciam trvá aj po dnešku. Zverenci Vlastimila Wojnara mali zápas na Zemplíne výborne rozohraný, v tretej tretine sa však dopustili až šiestich vylúčení a to ich stálo lepší výsledok. Po dvoch inkasovaných góloch v dvojnásobných oslabeniach ešte Spišiaci odpovedali vyrovnaním tesne pred koncom riadnej hracej doby, krátko na to ale smerovali na trestnú lavicu opäť a Michalovce to v predĺžení potrestali.
  To je z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (18:59:38)
   
  60:26
  Koniec zápasu.
   
  60:26
  Dukla Michalovce dala gól!
  Aj toto vylúčenie sa napokon Spišskej Novej Vsi vypomstilo. Po prihrávke Osburna priveľmi nevymýšľal IVAN GLAZKOV a z prvej prestrelil Filipa Suráka – 3:2.
   
  60:01
  Začalo sa predĺženie.
   
  Tretia tretina priniesla diametrálne odlišný priebeh ako prvé dve, padli v nej tri góly. Domáci v presilových hrách skóre otočili, Spišiakom sa ale pri záverečnej hre bez brankára podarilo vyrovnať skóre. Pokračovať sa tak bude v predĺžení, ktoré domáci začnú presilovou hrou, tá bude trvať ešte 48 sekúnd.
   
  60:00
  Tretia tretina sa skončila.
   
  59:58
  Michalovské nahodenie od modrej čiary, Surák v prvej chvíli nevedel, kde sa nachádza puk, no napokon situáciu ustál bez toho, aby súperom umožnil dorážky.
   
  59:40
  Spišiaci úspešne vyhadzujú puk, toto oslabenie im vychádza pomerne slušne.
   
  59:20
  Domáci sa teraz nepresnosťou vyhnali až k vlastnej bránke.
   
  58:48
  Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
  Vartovník – 2 min., hákovanie.
   
  58:10
  Spišská Nová Ves dala gól!
  Spišiaci to po oddychovom čase skúsili v šestici, tento risk sa im okamžite vyplatil. KALE KERBASHIAN to vzal pri hosťujúcom vabanku na seba a strelou od ľavého kruhu prekonáva Škorvánka – 2:2.
   
  58:05
  Oddychový čas hostí, ktorí budú mať po ňom k dispozícii buly v útočnom pásme. Očakávať sa dá powerplay.
   
  57:01
  Veľká príležitosť hostí, Vartovník ale prestrelil Škorvánkovu bránku.
   
  56:18
  Bjalončík nahodil puk pred bránku, kde ho chcel tečovať Okoličány, z bezprostrednej blízkosti ale nedokázal prekvapiť Suráka. K dorážke sa potom dostal Suja, skórovať však nedokázal.
   
  55:20
  Náznak ďalšieho brejku domácich, Bezúch spomedzi kruhov nemieril presne.
   
  54:00
  Veľké šance domácich na zvýšenie skóre. Michalovčania sa rútili do prečíslenia 3 proti 1, Galamboš však nedokázal presne prihrať Vašašovi. Ten to o pár sekúnd skúsil aj štipľavou strelou, Surákovu bránku ňou netrafil.
   
  53:35
  Kerbashian si nakorčuľoval z pravej strany do stredu, nahodil puk na Škorvánka, ten ho síce v prvom momente neudržal, no hostia sa k dorážkam nedostali.
   
  52:50
  Po množstve vylúčení sa hostia snažia o návrat do potrebného tempa, vytvorili si už niekoľko náznakov príležitostí.

  Samuel Brecko

  Branky a nahrávky: 44. Osburn (Žitný), 46. Glazkov (Pavlovs), 61. Glazkov (Osburn) – 32. Giľák (Majdan), 59. Kerbashian (Beaudry, Majdan)


  HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarištan) – Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihálik (C), Macejko – Paločko, Pavlovs, Žitný – Bezúch, Buc, Zabusovs – Bjalončík, Suja, Okoličány – Chalupa, Galamboš, Vašaš
  Trenér: Roman Stantien

  HK GROTTO Spišská Nová Ves: Surák (Černák) – Romaňák, Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander, Groch, Žiak – Majdan, Nellis, Rapáč (C) – Verbeek, Kerbashian, Salituro – Vandas, Vartovník, Giľák – Hamráček, Tomala
  Trenér: Vlastimil Wojnar

  Rozhodčí: Štefik, Krajčík – Drblík, Tvrdoň

  Diváci: 2108